Sukritikavo pamėgtą košę: rūšių daug, netinkamos visos

Kruopų, grūdų, dribsnių įvairovė tikrai labai didelė, tad kaip joje nepaklysti ir išsirinkti teisingai? Pradėkime nuo to, kokių grūdinių kultūrų produktų reikėtų vengti.

Tai būtų visos greito paruošimo ir užpilamos košės: dribsniai, kukurūzų kruopos, manų kruopos (manų kruopų būna įvairių rūšių – netinkama nė viena; vaikams taip pat nerekomenduotina), Bulgur kruopos (dirbtinės kruopos iš kviečių grūdų, kuskusas. Šios košės per greitai pasisavinamos, vadinasi greitai turite sunaudoti gautas kalorijas.

Kalbant apie dribsnius – dažniausiai parduotuvėse parduodami dribsniai yra termiškai apdoroti (beje, kaip ir prekybos centruose parduodami grikiai ! ). Dribsniuose nebėra gyvybinės energijos, reikiamų virškinimui enzimų (paprasčiau tariant, jų nei sudaiginsi nei pasėsi). Žinoma, pasirinkus avižinius dribsnius pusryčiams, nebus labai didelis slystelėjimas į šoną, tačiau maksimalią naudą galime gauti tik iš neapdorotų grūdų.

Tai būtų: nekepinti grikiai, soros, bolivinė balanda, natūralūs nepoliruoti ryžiai (geriausia, jei ryžio grūdas ilgas, pavyzdžiui, Basmati ar ilgagrūdžiai), avižų grūdai, rugių ir kviečių grūdai (pastarieji yra mažiau vertingi nei kiti, bet retkarčiais galima).

Tiesa, avižos, rugiai, kviečiai, miežiai ir perlinės kruopos (perlinės kruopos – tai tie patys miežiai, tik kitaip paruošti) turi glitimo, tad glitimui alergiškiems žmonėms nėra rekomenduotinos. Šiuo atveju lieka nekepinti grikiai, sorų kruopos, bolivinės balandos ir natūralūs nepoliruoti ryžiai.

Tiesa, pačios avižos neturi glitimo, bet dažniausiai jas sėjant, dėl augalų „sveikatos“ pramaišiui pasėjami ir kviečiai, tad perkant avižas reikėtų ieškoti užrašo: „be glitimo pėdsakų“, tačiau taip būna ypatingai retai.

Visos kruopos turi būti lukštentos, bet išlikti grūdų pavidalo.

Grūdus paruošti trunka ilgiau nei dribsnius ar greito paruošimo košes, tačiau yra būdas šį procesą gerokai pagreitinti. Aptarkime avižų ir grikių paruošimo būdus (sorų, bolivinės balandos ir ryžių paruošimo procesas ir taip trumpas, o rugių ir kviečių – analogiškas avižų paruošimo būdui).

REKLAMA

Avižų grūdus vakare 2-3 kartus perplauti šaltu vandeniu ir užmerkti. Užmerkti grūdai pradeda dygimo procesą ir tampa vertingesni. Ryte, pakeitus vandenį, grūdus užvirti (grūdų ir vandens santykis 1:2). Virti 2-3 minutes, tada palikti brinkti. Orientacinis brinkimo laikas 20-30 minučių. Avižos turi išlikti kramtomos konsistencijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų