Specialistai įspėja: šį sezoną mirti nuo gripo didesnis pavojus vyresniems žmonėms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) prognozuoja, kad šis gripo sezonas gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.

Šią prognozę ULAC parengė remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu. Šios prognozės siejamos su dabar daugelyje Europos šalių dominuojančiu A tipo gripo virusu.

Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės ir centro, kol kas Europoje nėra stebimas padidėjęs mirtingumas dėl gripo, tačiau vertinant ankstesnius gripo sezonus, kai dominavo A tipo gripo virusas, buvo stebėtos sunkios komplikacijos tarp 60 metų ir vyresnių žmonių.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, skiepai nuo gripo yra vienintelė ir veiksmingiausia gripo prevencijos priemonė.ULAC direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas pranešime pažymėjo, kad dažniausios gripo komplikacijos yra plaučių uždegimas, todėl kartu su gripo skiepu rekomenduotina pasiskiepyti ir nuo pneumokokinės infekcijos.

Aukščiausi sergamumo gripu rodikliai registruojami sausio pabaigoje ir vasario mėnesį.


Rašyti komentarą...
N
Nina
2019-12-23 14:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda klausytis jūsų tauškalų, taip reklamuojat skiepus? Geriau gydykit sąžiningai be kyšių ir nebus tiek mirčių nuo plaučių uždegimo, šiame amžiuje kur išsivysčiusios visos tecnologijos prieinami antibiotikai ir miršta žmonės gėda. Tokia tiuberkuliozė ir ta suvaldoma vaistais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų