REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šliužai yra vieni iš labiausiai erzinančių kenkėjų soduose ir daržuose, nes jie niokoja skanius žalumynus ir gražius dekoratyvinius augalus. Daugelis ieško būdų, kaip sustabdyti šių padarų antplūdį, nes jie kenkia mūsų auginamiems augalams.

Šliužai yra vieni iš labiausiai erzinančių kenkėjų soduose ir daržuose, nes jie niokoja skanius žalumynus ir gražius dekoratyvinius augalus. Daugelis ieško būdų, kaip sustabdyti šių padarų antplūdį, nes jie kenkia mūsų auginamiems augalams.

REKLAMA

Sodininkystės ekspertai siūlo 9 paprastus būdus, kaip apsaugoti augalus nuo šių įkyrių kenkėjų, besilankančių sode, rašo theenglishgarden.co.uk.

1. Sodinkite augalus, kurie atbaido šliužus

Šliužų atsikratyti šliužų galima pasisodinant augalus, kurie juos atbaido ir veikia kaip natūralus pesticidas – tada jums nereikės naudoti chemikalų.

Šliužus atbaidantį kvapą skleidžia astrantijos, pelynai, rūtos, pankoliai, anyžiai ir rozmarinai.

2. Susitvarkykite sodą

Šliužai ieško priedangos po plytomis, sodo baldais ir dideliais rąstais. Pašalinkite galimas šliužų prieglaudas, atverdami jas natūraliems plėšrūnams. Kai jūsų sodas taps netinkama buveine šliužams išgyventi, problema natūraliai sumažės. 

REKLAMA
REKLAMA

3. Padarykite alaus spąstus

Lengvas ir nebrangus būdas atsikratyti šliužų yra alaus gaudyklė, kurią galite įsigyti parduotuvėse arba pasidaryti patys. 

REKLAMA

Įkaskite tinkamą indą į žemę ir pripilkite alaus. Alaus kvapas privilios šliužus – šie įkris ir nebeiššliauš. Indo kraštas turėtų būti 2–3 cm virš žemės, kad neįkliūtų šliužais mintantys vabalai.

4. Padarykite dygliuotą barjerą

Šliužai yra minkštakūniai moliuskai, todėl aštrūs, dygliuoti barjerai yra puikus būdas atgrasyti juos nuo brangių augalų. Naudokite susmulkintus kiaušinių lukštus, pušų spyglius ar dygliuotas atžalas, kad sukurtumėte kliūtis ir kartu tinkamai panaudotumėte nebereikalingas atliekas.

Kita puiki medžiaga yra šiurkštus, grublėtas smėlis. Tiesiog įsitikinkite, jog tai, ką naudosite, nepakeis dirvožemio kokybės.

REKLAMA
REKLAMA

5. Užtikrinkite netinkamas šliužams sąlygas

Augalų vazonų išorę padengus universaliu tepalu WD40, paviršius taps per slidus šliužams ir tai veiksmingai apsaugos augalus vazonuose.

6. Padėkite varinę juostą

Varis reaguoja su šliužų gleivėmis ir jie patiria silpną elektros smūgį. Savo sode naudokite lipnią varinę juostą, kad šliužai nepasiektų jūsų augalų. Pritvirtinkite ją prie šiltnamio pagrindo, vazoninių augalų, pakeltų lysvių – visko, ką reikia apsaugoti nuo šių alkanų moliuskų.

7. Padėkite masalą

Palikite krūvą senų salotų lapų ar sauso kačių maisto drėgname pavėsyje, kad pritrauktumėte daug šliužų. Kai jie visi susirinks prie maisto šaltinio, surinkite juos ir sunaikinkite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat tamsiu paros metu pasišviesdami prožektoriumi lengvai aptiksite ir surinksite judančius šliužus.

8. Naudokite nematodus 

Nematodai yra dirvoje gyvenantys mikroorganizmai, kurie yra šliužų parazitai. Tiesiog užpilkite juos vandeniu ir įterpkite į dirvožemį. Įsitikinkite, jog dirvožemio temperatūra yra aukštesnė nei 5 °C, nes tik tada šis būdas bus veiksmingas.

9. Apibarstykite druska

Druska šliužus nužudys, tačiau nebarstykite jos per daug, nes druskos perteklius neigiamai veikia augalus. Todėl geriausia tai daryti, kai šliužai yra toliau nuo vertingų augalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų