Kokios yra dažniausios plaukų slinkimo priežastys ir kaip sumažinti jų slinkimą naujienų portalui tv3.lt pasakoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Inga Pociulienė.
Išvardijo, dėl ko slenka plaukai
Vaistininkė aiškina, kad plaukų slinkimo priežasčių yra daug ir jos gali būti įvairios, įskaitant virusines ar bakterines infekcijas bei natūralų fiziologinį plaukų slinkimą. Ji taip pat pažymi, kad per dieną prarandame apie 100 plaukų, kas yra normalu, nes tai leidžia plaukams natūraliai atsistatyti ir augti naujiems.
„Gali būti ir netinkamos plaukų procedūros, dažymas, ilgalaikis tiesinimas, garbanojimas. Taip pat dažna priežastis, dėl ko slenka plaukai, yra hemoglobino kiekis kraujyje, vadinamoji „anemija“.
Mikroelementų stoka kaip vario, vitamino D ar folinės rūgšties. Nepilnavertė mityba, nėštumas, žindymas, staigus svorio netekimas. Skydliaukės ligos“, – išvardija priežastis moteris ir priduria, kad norint „atmesti“ šias priežastis, reikėtų atlikti laboratorinius tyrimus, tam, kad išsiaiškinti, kokia yra plaukų slinkimo priežastis.
Jos teigimu, siekiant suteikti plaukams papildomą pagalbą, svarbu vartoti maistą, turintį pakankamai baltymų, Omega-3 riebiųjų rūgščių, skaidulų, geležies, vitaminų, mikroelementų ir cinko.
„Tam puikiai tinka įvairios uogos, nes jose gausu antioksidantų, vitamino C. Taip pat riebi žuvis, kaip Omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis. Kiaušiniai, juose gausu baltymų, cinko, seleno.
Vartoti tinka avižas, kuriose gausu geležies. Riešutai, juose yra daug vitamino E, kuris labai svarbus plaukams, taip pat B grupės vitamino“, – pažymi I. Pociulienė.
Sveika galvos oda – sveiki plaukai
Vaistininkė sako, kad plaukų priežiūros priemonės gali padėti sumažinti plaukų slinkimą, tačiau reikia suprasti, kad tai nėra pagrindinis sprendimas.
„Visgi, reikėtų ieškoti priežasties, kodėl plaukai slenka ir tada kaip pagalbines priemones naudoti tam skirtus šampūnus, kondicionierius, kaukes“, – teigia ji.
Siekiant išvengti plaukų slinkimo, būtina rūpintis galvos oda, nes sveikiems plaukams yra svarbu turėti sveiką galvos odą. Pasak vaistininkės, ji padeda maitinti ir drėkinti plaukų folikulus, užtikrina gerą kraujotaką ir suteikia apsaugą.
„Dėl sausos galvos odos ar nepriežiūros plaukai gali pradėti slinkti, lūžinėti, retėti“, – priduria vaistininkė.
Vitaminai, pasak moters, gali padėti kovoti su plaukų slinkimu, o ypatingai jeigu plaukų slinkimo priežastis yra vitaminų ir mikroelementų stoka.
„Pagrindiniai vitaminai, reikalingi plaukams, tai yra biotinas – B7 vitaminas, ir vitaminas D. Taip pat mineralai: cinkas ir geležis. Yra pagrindas, ko reikia, kad mūsų plaukai būtų sveiki, neslinktų ir gebėtų atsistatyti patys natūraliai“, – pasakoja I. Pociulienė.
Priemonės, mažinančios slinkimą
Namų priemonės gali būti veiksmingos kovojant su plaukų slinkimu. Vaistininkės teigimu, tam puikiai tinka dilgėlių nuoviras, taip pat ramunėlių ir liepų žiedų nuovirai, kuriuos galima naudoti plaukų skalavimui. Dilgėlių nuoviras ir ramunėlių nuoviras padeda stiprinti plaukus ir ramina galvos odą.
„Be to, galima naudoti jūros druską, kurią reikia įtrinti į galvos odą, palaikyti 15 minučių ir tada išplauti. Druska padeda pašalinti riebalų perteklių aplink plaukų folikulus.
Aliejus su levandų eteriniu aliejumi drėkina ir maitina plaukus, tačiau svarbu nepamiršti gerai išplauti galvos su šampūnu,“ – pažymi specialistė.
Tačiau svarbu atsiminti, kad šios priemonės ne visiems gali būti tinkamos. Moteris priduria, kad reikia nepamiršti, kad tai ne visiems tinkamos priemonės – nėra universalių sprendimų. Šias priemones reikėtų naudoti reguliariai ir ilgą laiką, kad būtų galima įvertinti jų poveikį.
Dažniausios klaidos, kurios gali prisidėti prie plaukų slinkimo, apima netinkamą plaukų priežiūros priemonių pasirinkimą, taip pat agresyvias priemones plaukų garbanojimui, tiesinimui ir karšto oro naudojimą džiovinant.
„Taip pat reikėtų vengti plaukus rišti į standžią kasą ar kuodą, standžiai nesusukti plaukų, nes tai ilgainiui gali paskatinti plaukų slinkimą ar lūžinėjimą.
Be to, stresas neigiamai veikia plaukų būklę. Gali daryti įtaką slinkimui, todėl reikėtų vengti stresinių situacijų, stengtis gerai išsimiegoti, sportuoti, tinkamai maitintis“, – patarimais dalijasi ji.
Vaistininkė taip pat primena, kad sezoninis plaukų slinkimas yra normalus organizmo procesas, kurio metu per dieną gali iškristi daugiau nei 100 plaukų – kartais net iki 200, tačiau jis praeina per 2-4 savaites, todėl jei tai trunka ilgiau, reikėtų kreiptis į specialistą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!