• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie tai, kad serga vėžiu, slaugytoja iš Jungtinės Karalystės sužinojo visiškai netikėtai. Kartą, jai išėjus iš dušo, jos vyras pajuokavo, kad ji „atrodo kaip pakalikas iš animacinio filmo“, nes jos oda buvo pageltusi.

Apie tai, kad serga vėžiu, slaugytoja iš Jungtinės Karalystės sužinojo visiškai netikėtai. Kartą, jai išėjus iš dušo, jos vyras pajuokavo, kad ji „atrodo kaip pakalikas iš animacinio filmo“, nes jos oda buvo pageltusi.

REKLAMA

43 metų Becki Buggs buvo diagnozuotas kasos vėžys, jai buvo atlikta tokia pati auglio šalinimo operacija, kokiai ji ruošia savo pacientus dirbdama slaugytoja Anglijos nacionalinėje sveikatos tarnyboje (NHS).

Dviejų vaikų mama sakė, kad buvo „visiškai sugniuždyta“, kai išgirdo diagnozę, nes paprastai žmonės kreipiasi į ją, kad ji juos nuramintų, jog viskas bus gerai, rašo mirror.co.uk.

Becki iš Kolčesterio, esančio Esekso srityje, sakė: „Visi ženklai rodė, kad diagnozė nebus džiuginanti. Dėl to nebuvo lengviau.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesą sakant, man buvo labai sunku tai pasakyti žmonėms, nes aš esu tas žmogus, į kurį paprastai kreipiasi pacientai, kad juos nuraminčiau. Šį kartą to padaryti negalėjau, nes pati buvau visiškai sugniuždyta.“

REKLAMA

Įspėja kitus

Dabar Becki baiminasi, kad dėl NHS darbuotojų trūkumo žiemą gali būti atšauktos auglių šalinimo operacijos, todėl ragina vyriausybę kuo skubiau imtis veiksmų.

Kasos vėžys yra greičiausiai gyvybę pasiglemžiantis onkologinis susirgimas, nes daugiau nei pusė pacientų mišta per tris mėnesius nuo diagnozės nustatymo.

Beveik 60 proc. sergančiųjų ši liga diagnozuojama greitosios medicinos pagalbos skyriuje, o tai reiškia, kad dažnu atveju būna per vėlu skirti gydymą, kad šis būtų veiksmingas.

REKLAMA
REKLAMA

Becki teigė: „Aš nerimauju dėl kitų kasos vėžiu sergančių pacientų. Mane gąsdina tai, kad yra žmonių, kurie galvoja: „Aš tiesiog jaučiuosi šiek tiek prastai, bet viskas gerai, neturiu galimybės patekti pas šeimos gydytoją, todėl tiesiog palauksiu ir praeis“.

Tada jiems pasidaro labai blogai, jiems išsivysto gelta, todėl jie patenka į greitosios medicinos pagalbos skyrių, o tada jau būna per vėlu.

Mums labai trūksta darbuotojų; žmonės palieka darbus NHS, nes yra perdegę ir nusivylę. Be to, dabar atsiranda papildomas spaudimas dėl artėjančios žiemos ir netrukus mums taip trūks gydytojų ir slaugytojų, kad nepakaks ligoninės personalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią žiemą vėl kils krizė dėl intensyvios terapijos skyriaus lovų, o po kasos vėžio auglio šalinimo operacijos žmogus turi būti perkeliamas į intensyvios terapijos skyrių.

Teks atšaukti operacijas, jei nebus pakankamai intensyviosios terapijos skyriaus lovų, o kuo dažniau tai nutiks, tuo labiau auglys augs. Tai siaubinga.“

Dabar Becki remia Jungtinės Karalystės kasos vėžio organizacijos kampaniją „Nėra laiko laukti“, kuria JK vyriausybė raginama įsipareigoti ir bendradarbiauti su labdaros organizacija.

REKLAMA

Jų tikslas, kad vyriausybė pažadėtų, kad kiekvienam sergančiajam liga būtų diagnozuota per 21 dieną  nuo kreipimosi į gydytoją ir suteikta galimybė kuo greičiau gauti gydymą.

„Pancreatic Cancer UK“ taip pat siekia, kad visiems kasos vėžiu sergantiems pacientams nedelsiant būtų suteikta galimybė gauti slaugytojo specialisto pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų