Skubiai įspėja šio rajono gyventojus: į lauką geriau neikite

Pirmadienį ryte Kauno rajone, Ramučių kaime kilus gaisrui automobilių servise, vietiniams ir maždaug kilometrų spinduliu nuo gaisro vietos pasklidusiems gyventojams išsiųsti įspėjimai dėl padidėjusios oro taršos kietosiomis dalelėmis, rekomenduojama likti namuose ir užsidaryti langus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento skyriaus vadovė Ramutė Smolskienė kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt perspėja skaitytojus, jog tokių pranešimų nereikėtų praleisti pro akis ir laikytis pateikiamų rekomendacijų.

Likite namuose

Gavus žinią apie padidėjusi oro užterštumą kietosiomis dalelėmis, venkite buvimo lauke, jei išsiruošėte pasivaikščioti ar pavedžioti šunį, verčiau šias veiklas nukelkite kiek vėlesniam laikui, jog nerizikuotumėte savo sveikata.

„Jeigu tokią žinią gauna asmenys, jie turėtų, jeigu nėra poreikio ir pagal galimybes neiti į atvirą lauką, užsidaryti langus ir stebėti, jeigu yra įmanoma, kuria kryptimi eina dūmai, į kurią pusę neša kietąsias daleles, kad neįkvėpti ir nepablogėtų sveikata“, – pataria specialistė.

Esantiems arti taršos šaltinio ar aiškiai matant, kad dūmai juda gyvenamosios vietos kryptimi, namų palikti nederėtų visai, verčiau palaukti, kol tarša sumažės. Ypač svarbu saugoti vaikus ir kitus į rizikos grupę patenkančius asmenis:

„Jautriausios rizikos grupės yra kūdikiai, vaikai, nėščiosios, pagyvenę asmenys, asmenys, sergantys kvėpavimo sistemos ligomis, kraujotakos sistemos ligomis. Šiems asmenims yra didžiausia rizika.“

Stebėkite situaciją 

Tie, kuriems neišvengiamai tenka būti užterštoje aplinkoje, pavyzdžiui, dirbantiems atvirame lauke, reikėtų imtis saugumo priemonių, jog kvėpavimo takai būtų kuo labiau apsaugoti nuo galimo neigiamo taršos poveikio.

„Pačios kietosios dalelės patenka į organizmą įkvėpus, reikia saugoti kvėpavimo takus – dėvėti kaukes, respiratorius, priklausomai nuo to, kurioje vietoje yra taršos šaltinis“, – apsaugos priemones vardija R. Smolskienė.

NVSC Kauno departamento skyriaus vadovė rekomenduoja stebėti, kuria kryptimi pučia vėjas – į ar nuo namų pusės. Stebint situaciją, kai kuriais atvejais galima trumpai pravėdinti patalpas, esant būtinybei.

„Vėlgi, priklausomai nuo vėjo krypties, jeigu yra nuo taršos šaltinio į gyvenamąją aplinką vėjo kryptis, be abejo, tokiu atveju nevėdinti patalpų.

Jeigu nuo taršos šaltinio vėjas yra visiškai priešinga kryptimi ir aplinkoje nesijaučia jokių degėsių kvapų, trumpai galima išvėdinti patalpas ir vėl užsidaryti langus“, – aiškino R. Smolskienė.

Būnant kietosiomis dalelėmis užterštoje aplinkoje, priklausomai nuo to, kokiomis medžiagomis užterštas oras, tai gali sutrikdyti sveikatą. NVSC specialistė pabrėžia, jog dažniausiai paūmėja kvėpavimo takų alerginės reakcijos. 


Rašyti komentarą...
T
Teisibe
2021-10-18 12:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministeris sakie neko tokio baisaus automobilio tersejai apmokes visa padarita zala juk mes vargolei labai turtingi givenam geroves valstibeja :-)
Atsakyti
-1

U
Urtė
2021-10-18 14:26:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu patikrina, mažose rajonose Vilniuje kur yra kurenami namai kietuju daleliu.
Atsakyti
0

K
Kažkodėl
2021-10-19 11:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai jau dažnai pradėjo degti ten,kur yra padangų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų