REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kenkėjų atsiradimas sode gali būti nemalonus, ypač tada, kai daug laiko praleidžiate prižiūrėdami ir puoselėdami savo augalus. Laimei, ekspertai pasidalijo keliais būdais, kaip padėti kontroliuoti skruzdėlių populiaciją.

Kenkėjų atsiradimas sode gali būti nemalonus, ypač tada, kai daug laiko praleidžiate prižiūrėdami ir puoselėdami savo augalus. Laimei, ekspertai pasidalijo keliais būdais, kaip padėti kontroliuoti skruzdėlių populiaciją.

REKLAMA

Nors skruzdės nėra tokios destruktyvios kaip kiti sodo kenkėjai, jų lizdai nėra gražūs ir gadina dirvožemį.

Pasak šiltnamių gamintojų „The Greenhouse People“, yra keletas būdų, kaip galima kontroliuoti skruzdes nepakenkiant augalams, rašo express.co.uk.

Valgomoji soda

„Valgomoji soda yra itin veiksmingas būdas naikinti skruzdėles, o sode ją naudoti gana paprasta, – sakė kompanijos ekspertai. – Skruzdėlės vien sodos greičiausiai nelies, todėl padarykite mišinį – lygiomis dalimis sumaišykite cukraus pudrą ir valgomąją sodą. Mišiniu su cukrumi skruzdėlės ne tik pasimaitins pačios, bet ir parneš šio maisto į koloniją.“

Ekspertai pataria mišiniu pabarstyti vazonų kraštus bei tas vietas, kur pastebėjote daug skruzdėlių.

Jei neturite valgomosios sodos, cukraus pudrą taip pat galite sumaišyti su druska – turėsite puikią naminę skruzdžių atbaidymo priemonę.

REKLAMA
REKLAMA

Pipirmėtės, citrusiniai vaisiai, cinamonas

Ekspertai taip pat rekomenduoja naudoti tam tikrus kvapus, kurie natūraliai atbaido kenkėjus – pipirmėčių, citrusinių vaisių ar cinamono.

REKLAMA

Pasak jų, keli lašai šių eterinių aliejų į buteliuką su vandeniu veiksmingai atbaidys tuos miniatiūrinius kenkėjus. Dar galima įlašinti ir kelis lašus skysto indų ploviklio, kuris taip pat naikina skruzdėles.

Vakare šiuo mišiniu gausiai apipurkškite aplink augalą, o ryte apipurkškite šviežiu vandeniu, kad pašalintumėte indų ploviklio likučius.

„Kai skruzdėlės susisuka lizdus vazoniniuose augaluose, jų atsikratyti gali būti sudėtinga, – sakė profesionalai. – Vienas paprasčiausių būdų atsikratyti visų lizdų – nuolat keisti žemę vazone. Tai ypač veiksminga ir patogu, jei augalas yra nedidelis.“

REKLAMA
REKLAMA

 

„Atsargiai išimkite augalą iš vazono ir nukratykite visą žemę. Taip pat dar galite naudoti vandenį, kad įsitikintumėte, jog pašalinote visus baltus skruzdėlių kiaušinėlius, – toliau aiškino jie. – Kai žemė bus šviežia, stenkitės, kad skruzdėlės vėl nepradėtų kurti lizdų vazonuose. Jos labai nemėgsta drėgno dirvožemio, todėl palaikydami drėgmę vazonėliuose atgrasysite skruzdėles nuo įsikūrimo juose.“

Jei sode ant augalų gyvena amarai, tikėtina, kad netoliese gyvens ir skruzdėlės.

Taip yra todėl, kad amarai gamina medžiagą, vadinamą medaus rasa, kurią skruzdėlės labai mėgsta ir aktyviai jos ieško sode. Tikėtina, kad atsikračius šių kenkėjų ant augalų, jūsų sodas taps nebe toks patrauklus skruzdėlėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų