Skelbiami populiariausi 2021 metų vardai: sužinokite naujus lyderius

Bene kiekviena naujai tapusi mama savo naujagimiui trokšta išrinkti idealiai jam tinkantį vardą, o į tinkamo vardo paieškas neretai įsitraukia ir vyrai. Tačiau kokie vardai buvo populiariausi 2021-ųjų metų pirmuosius tris mėnesius?

Pasak Registrų centro surinktų duomenų, pirmuosius tris 2021-ųjų metų mėnesius lyderiavo Emilijos ir Marko vardai.  Emilijos vardas buvo suteiktas 58 naujagimėms mergaitėms, o Marko – 74 berniukams.

Antroje vietoje mergaičių vardų dešimtuke liko Amelija (57), o trečioje – lyderiu buvęs Lėjos vardas (55). O štai berniukų vardų dešimtuke antrojoje vietoje šiuos mėnesius buvo Luko vardas (66), o trečioje – Dominyko (65).

2020-aisias metais mergaičių tarpe buvo populiariausias Lėjos vardas (267), o berniukų tarpe – Beno (326). Tad galima sakyti, kad pirmaisiais 2021 metų mėnesiais ryškėja nauji vardų lyderiai. 

Pateikiame jums pernai metų populiariausių vaikų vardų dešimtuką, apačioje rasite ir populiariausius šių metų pirmojo ketvirčio vaikų vardus. 

TOP10 2021 metų pirmojo ketvirčio mergaičių vardai:

Emilija – 58

Amelija – 57

Lėja – 55

Gabija – 52

Luknė – 50

Austėja – 49

Patricija – 41

Sofija – 41

Liepa – 39

Vakarė – 38

TOP10 2021 metų pirmojo ketvirčio berniukų vardai:

Markas – 74

Lukas – 66

Dominykas – 65

Matas – 64

Jokūbas – 62

Benas – 56

Adomas – 53

Nojus – 53

Herkus – 52

Domas – 48

Kokių klaidų nekartoti, kai renkame vaikui vardą?

Šiais laikais tėvai skiria daug laiko ir pastangų, kad išrinktų vardą naujagimiui. Svarbu žinoti keletą dalykų, kurie padės išrinkti vardą.

Tai dažniausios klaidos, kurias daro tėvai rinkdami savo vaikui vardą:

1. Atmeta patikusį vardą, nes jis nepatinka draugams arba šeimos nariams. Tikriausiai pastebėjote, kad dažnai visi pradeda patarinėti ir siūlyti vardus, tačiau atminkite, kad jeigu atmesite vardą, kuris patiko jums, bet nepatiko artimiesiems, galite gailėtis visą gyvenimą.

REKLAMA

2. Nepasirenkate mėgstamo vardo, nes jis yra tarp populiariausių vardų šalies statistikoje. Žmonės mėgsta stebėti, kaip keičiasi populiariausi vardai bėgant metams. Būsimi tėvai neretai pamatę tokius sąrašus atsisako mėgstamo vardo, nes jis yra per daug populiarus. Tačiau ar iš tikrųjų verta dėl tokios priežasties atsisakyti vardo, kuriuo norėtumėte vadinti savo vaiką?

3. Per daug gilinamasi į vardo reikšmę. Ar svarbu, kad vardas senovės romėnų kalboje reikš „garbinga“, „mylima“ ir panašiai, jeigu šiuolaikiniame kontekste tas vardas gali turėti neigiamų atspalvių?

4. Vaiko vardas sutampa su prekės ženklu. Vadinti vaiką Porche ar Chanel tikrai nebus gera mintis, rašoma nameberry.com.

5. Pasiduodama šeimos spaudimui pasirinkti tradicinį vardą. Šeimos mėgstamas vardas ar vardas, atspindintis jūsų etninį ar religinį paveldą, gali būti nuostabi dovana, kurią galite perduoti vaikui, tačiau tik tuo atveju, jei tai yra jūsų, o ne giminių pasirinkimas.

6. Neišsiaiškinate priežasties, kodėl jūsų partneris ar jūs norite suteikti vaikui mėgstamą vardą. Pernelyg dažnai poros įsitraukia į kovą dėl mėgstamiausių vardų, tačiau nekalba apie priežastis, dėl kurių jiems patinka tie vardai.

7. Įsivaizduojate, kad galite užkirsti kelią pravardėms. Net jeigu renkatės trumpą vardą, jūsų vaikas vis tiek gali turėti ne vieną pravardę, kuri bus padaryta iš vardo.

8. Atsiminkite, kad ir suaugęs vaikas turės gyventi su jūsų išrinktu vardu. Galbūt deminutyvinis vardas ir tinka vaikui, tačiau suaugusiam žmogui gali trukdyti.

Portalas momspresso.com išskiria dar vieną dažną klaidą ir ragina tėvus jos nekartoti. Tai mirusių giminaičių vardų davimas naujagimiams.

Pasak jų, taip ne tik išreikštumėte pagarbą mirusiajam, bet tai turėtų įtakos ir paties vaiko jausmams ir emocijoms.

Kiekvienas vaikas į pasaulį ateina unikalus. Kai pavadinate vaiką kieno nors garbei, dažnai slapčia tikitės, kad jis ir elgsis, kaip jūsų mylėtas žmogus, todėl galite neleisti vaikui atsiskleisti. Greitai pastebėsite vaiko panašumus su mirusiu artimuoju, tačiau taip bus todėl, kad jūs norite rasti tą panašumą.

Tokio poelgio šalutinis poveikis gali būti depresija, nes vaikas gali nesijausti toks mylimas, kaip tas, kurio vardu buvo pavadintas, arba nuolat jaustis jo šešėlyje.


Rašyti komentarą...
j
jooo
2021-04-14 14:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Markas, populiarus judėjų tautoj,ar jau lietuviškai vaiko pakrikštyt nebemokam?
Atsakyti
-14

O
Olas
2021-04-14 15:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei vieno nematau normalaus vardo iš 20 populiariausiu pagal jus.
Atsakyti
-3

I
Ieva
2021-04-17 12:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Markas??? Siaubas..... Visi kiti labai gražūs.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų