• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistai įspėja – į Lietuvą atplūs gilus Atlanto ciklonas, bus fiksuojamas labai žemas slėgis, kuris gali paveikti savijautą, be to, žemo slėgio ciklonas atneš darganotus orus, kritulius ir stiprų vėją.

Specialistai įspėja – į Lietuvą atplūs gilus Atlanto ciklonas, bus fiksuojamas labai žemas slėgis, kuris gali paveikti savijautą, be to, žemo slėgio ciklonas atneš darganotus orus, kritulius ir stiprų vėją.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose „Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalino, kad link Lietuvos artėja galingas ciklonas.

„Lietuvą ir visą mūsų regioną aplankys labai gilus Atlanto ciklonas (arba paprastai sakant, labai žemo slėgio sūkurys).

Berlyno laisvasis universitetas antradienį jam suteikė Zoltano vardą (taip buvo pavadintas vampyro Drakulos šuo). Na o dabar ciklonui suteiktas ir tarptautinis pavadinimas – Pia (lietuviškai – Pija)“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

Į Lietuvą atslenka žemas slėgis

Pranešama, kad jau šiandien pradėjo kristi atmosferos slėgis, 14 val. jis siekė apie 997–1002 hPa. Prognozuojama, kad rytoj jis bus dar žemesnis, o tai gali paveikti sveikatą:

REKLAMA
REKLAMA

„Ketvirtadienį vakare slėgis virš Švedijos ir Baltijos jūros gali nukristi iki vos 960 hPa ar net dar mažiau. Pro Lietuvą šis ciklonas praslinks lėtai, per penktadienį-šeštadienį. Atmosferos slėgis Vakarų Lietuvoje tuomet nukris iki 965-970 hPa.

REKLAMA

Staigiems atmosferos slėgio pokyčiams jautresni žmonės, greičiausiai, pajaus tokio ciklono viešnagę. Gali sumažėti darbingumas, dėmesingumas. Nustatyta, kad esant žemam slėgiui eismo įvykių keliuose padaugėja iki 15-20 % (greičiausiai tai susiję su prastesniais orais, o ne tik savijauta).“

Priduriama, kad žemo slėgio ciklonas atneš ne tik žemą atmosferos slėgį, bet ir ne itin malonius orus – kritulius, stiprų vėją, o ciklonui praslinkus iškris ir šlapdriba ir sniegas, tačiau baltų Kalėdų, ko gero, tikėtis nereikėtų.

REKLAMA
REKLAMA

„Iškris gana daug (iki 20-40 mm) kritulių (lietus, šlapdriba), ypač Vakarų Lietuvoje. Sustiprės vėjas. Visa laimė, kad ciklono centras praslinks, kaip skaičiuojama, pro Lietuvą. Jeigu šio ciklono centro trajektorija pasislinktų šiauriau Lietuvos, tuomet labai stiprių (28-32 m/s) vėjo gūsių sulauktų ir mūsų pajūris.

Dabar prognozuojama „tik“ iki 15-20 m/s stiprumo vėjo gūsiai, bet apie Nidą gali pasitaikyti ir stipresnių pūstelėjimų. Remiantis dabartiniais duomenimis, stipriausių Zoltano-Pijos smūgių sulauks Danija bei Vokietijos ir Lenkijos šiaurinės pakrantės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praslinkus šiam ciklonui į Lietuvą plūstelės šaltesnis oras. Lietų kuriam laikui pakeis šlapdriba ir sniegas. Tiesa, neilgam. Kalėdų dieną vėl atkeliaus šiltesni orai“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Taip pat pasidalinta žemėlapio nuotrauka, kurioje matyti atmosferos slėgis jūros lygyje penktadienio rytą bei primenama, kada Lietuvoje fiksuotas žemiausias slėgis:

„Mėlyni atspalviai – žemesnis nei vidutiniškai slėgis, oranžiniai – aukštesnis. Vidutinis atmosferos slėgis jūros lygyje yra 1013 hPa (balsva linija). Žemiausias Lietuvoje užfiksuotas slėgis (jūros lygyje) yra 951,6 hPa (1931 m. sausis, Dotnuva ir Ukmergė)“, – aiškinama socialinių tinklų įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų