7 išpuoliai, sukrėtę visą Jungtinę Karalystę, paliko neišdildomą randą šimtų žmonių gyvenimuose, o ši ceremonija – tai priminimas apie skaudžias netektis ir tautos vienybę, rašoma mirror.co.uk.
Dalyvių širdis suvirpino ne tik tyla ir malda, bet ir aukų artimųjų bei išgyvenusiųjų liudijimai – nuo motinos gedulo iki brolio, kurio skausmas vis dar gyvas po dviejų dešimtmečių.

Ceremonija Hyde Parke: tyla, gėlės ir prisiminimai
Princas Williamas, vilkėdamas juodą kostiumą ir kaklaraištį, buvo vienas iš 500 svečių, atvykusių į Hyde Parko memorialinius sodus.
Nors dėl saugumo patikrų renginys vėlavo, princas neskubėjo – jis pabendravo su tragediją išgyvenusiąja Themla Stober ir Londono sprogimų pagalbos fondo vadovu Geraldu Oppenheimu.
Pamaldos prasidėjo Londono gospelo choro daina „Something Inside“, po kurios Londono pagalbos labdaros fondo pirmininkas padėkojo karališkajai šeimai:
„Mes dėkojame jums ir karališkosios šeimos nariams už viską, ką darote išpuolių aukoms.“
Buvo tylos minutė – 8:50 val., tuo metu, kai prieš 20 metų nuaidėjo pirmasis sprogimas. Visi dalyviai stovėjo nuleidę galvas, fone skambant tik Londono miesto garsams ir šnarančiam vėjui.
Skausmingi prisiminimai ir neišdildomi žodžiai
Ceremonijos metu prie memorialo buvo padėtos gėlės. Jos puošė žolėje esančią plokštę su visų aukų vardais. Šeimos ir artimieji, kai kurie apsikabinę, kai kurie ašarodami, lietė iškaltus vardus ir tyliai meldėsi.
Carrie Taylor tėvai, kurių dukra žuvo būdama vos 24 metų, stovėjo apsikabinę. Jos mama June kalbėjo: „Nelaikykite to, ką turite, savaime suprantamu dalyku, branginkite kiekvieną minutę.“
Ir pridūrė drebančiu balsu: „Ilgėtis tavęs yra lengva, mes tai darome kiekvieną dieną, mylėti tave yra skausmas, kuris niekada neišnyks.“
Davido Foulkeso sesuo Jill dalijosi, kad skausmas drasko širdš net po 20 metų: „Netektis ir skausmas keičiasi, bet niekada neišnyksta.“
Karaliaus žinia: vienybėje – stiprybė
Princas Williamas šiuo jaudinančiu gestu užbaigė viešąją ceremonijos dalį, padėdamas gėles šalia kitų vainikų. Po pamaldų jis dar kartą susitiko su aukų šeimomis arbatos palapinėje, vos už 100 metrų nuo memorialo.
Tą pačią dieną karalius Karolis III paskelbė oficialų pareiškimą:
„Mano nuoširdžios mintys ir ypatingos maldos lieka su visais tais, kurių gyvenimai tą baisią vasaros dieną pasikeitė amžinai.“
Jis taip pat paragino tautą: „Pasinaudokime šia 20-ąja sukaktimi, kad dar kartą patvirtintume savo įsipareigojimą kurti visuomenę, kurioje visų tikėjimų ir kilmės žmonės galėtų gyventi kartu, visada tvirtai pasipriešindami tiems, kurie siekia mus suskaldyti.“
Atminimo pamaldos visame Londone
Tą pačią dieną Šv. Pauliaus katedroje vyko atskiros pamaldos, kuriose dalyvavo Edinburgo hercogas ir hercogienė, princas Edwardas ir Sophie, kartu su premjeru Keiru Starmeriu, Londono meru Sadiqu Khanu ir vidaus reikalų ministre Yvette Cooper.
Visa šalis dar kartą prisiminė ne tik siaubą ir netektis, bet ir žmonių drąsą bei gerumą tą dieną.
Princas Williamas, žingsniuodamas kartu su aukų artimaisiais, tapo gyvu liudijimu, kad atmintis gyva ir po 20 metų – ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!