REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi netektis: mirė paliatyviosios pagalbos pradininkas Lietuvoje prof. Arvydas Šeškevičius

Užuojautą pareiškė ir šalies vadovai

Dar viena netektis šiais metais – mirė pirmasis Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas, paliatyviosios pagalbos Lietuvoje pradininkas gydytojas kardiologas prof. Arvydas Šeškevičius.

Dar viena netektis šiais metais – mirė pirmasis Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas, paliatyviosios pagalbos Lietuvoje pradininkas gydytojas kardiologas prof. Arvydas Šeškevičius.

REKLAMA

„Nors ir nujausta, bet vis tik netikėta, graudu, liūdna... Šioje nuotraukoje – jis toks, koks išliks mano širdyje ir mintyse: visuomet su šypsena balse ir nuostabiu humoro jausmu, – sąmojis, vidinė ramybė, išmintis, meilė mokslui, atsidavimas darbui, – atrodė, jaunatviškumo, nepasotinamumo žinioms, mokslui jame dar tiek daug, kad gyvybinė energija dar ilgai neišseks...

Ilsėkis ramybėje, mielas profesoriau... O mes tęsime Jūsų pradėtus darbus...“ – jautriu įrašu pasidalino POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Užuojautą dėl velionio mirties pareiškė ir Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija:

„Be šio nuostabaus žmogaus mūsų draugija neegzistuotų. Žodžiai negali išreikšti liūdesio, kurį jaučia kiekvienas draugijos narys, žinodamas, kad žmogaus, kuris išklausydavo, užjausdavo, patardavo ir visada geranoriškai padėdavo, jau nebėra.

REKLAMA
REKLAMA

Džiaugiamės turėję galimybę pažinoti ir prisidėti prie daugelio gyvenimus pakeitusių projektų ir genialių idėjų. Jo sukurta literatūra dar daugelį kartų mokys ir lepins įžvalgiomis nuomonėmis bei patarimais.“

REKLAMA

Užuojautą pareiškė ir šalies vadovai

Šalies vadovams reiškiant užuojautą dėl gydytojo profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus mirties prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad paliatyvos pagalbos kūrėjas paliko reikšmingą pėdsaką Lietuvos medicinos ir socialinės slaugos srityje.

„Profesorius A. Šeškevičius, įkūręs ir ilgus metus vadovavęs Slaugos fakultetui Kauno medicinos universitete, paliko reikšmingą pėdsaką Lietuvos medicinoje ir socialinės slaugos srityje, atkakliai siekdamas, kad ligonių ir žmonių su negalia psichologiniai, socialiniai ir dvasiniai poreikiai taptų sudėtine Lietuvos asmens sveikatos priežiūros sistemos dalimi“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

REKLAMA
REKLAMA

Anot G. Nausėdos, Lietuva neteko nusipelniusio mediko, kuris savo profesinį kelią susiejo ne tik su kardiologo specializacija, bet ir su pagalba pacientams, sergantiems lėtinėmis, nepagydomomis ligomis, tapo paliatyviosios pagalbos sistemos įkūrėju Lietuvoje. 

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, A. Šeškevičiaus rūpesčiu Lietuvoje paliatyvioji medicina tapo atskira specialybe, sukurta nacionalinė paliatyviosios pagalbos teikimo sistema, kad būtų pagerinta sunkiai sergančiųjų gyvenimo kokybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl šios netekties nuoširdžiai užjaučiu šeimą, medikų ir pacientų bendruomenes“, – pranešime sakė ji.

A. Šeškevičius – ilgametis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, daktaras, Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas, 2016 metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Urna su profesoriaus palaikais bus pašarvota Kaune, „Rekviem“ laidojimo namuose (Jonavos g. 41A) 01 24 (antradienį) nuo 10 iki 21 val. ir 01 25 (trečiadienį) nuo 9 iki 12 val.

Profesorius bus laidojamas Simno kapinėse.

Mišios Vilniuje vyks 01 23 (pirmadienį) 18 val. šv. Kryžiaus bažnyčioje (prie Prezidentūros).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų