REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei sode paliksite nukritusius lapus, tai nesukels rimtų problemų, tačiau patartina juos sugrėbti, kai jie tampa slidūs ir šlapi. Lapus lengva sugrėbti vos per kelias minutes ir yra keletas būdų, kaip juos panaudoti sode.

Jei sode paliksite nukritusius lapus, tai nesukels rimtų problemų, tačiau patartina juos sugrėbti, kai jie tampa slidūs ir šlapi. Lapus lengva sugrėbti vos per kelias minutes ir yra keletas būdų, kaip juos panaudoti sode.

REKLAMA

Pasak sodo įrankių parduotuvės „Cobra“ generalinio direktoriaus Peter‘io Chaloner‘io, lapų panaudojimas mulčiui yra vienas „veiksmingiausių“ būdų prižiūrėti augalus žiemą, rašo express.co.uk.

Jis teigė: „Nors kai kurie sodininkai mano, kad nukritę lapai kelia daugybę rūpesčių, juos galima panaudoti kaip veiksmingą, natūralų ir nemokamą mulčią.“

Organinę medžiagą galima paskleisti ant vejos, gėlynų ir net pridėti į mažesnius vazonus – taip apsaugosite augalus per žiemą. Peter‘is paaiškino, kad yra trys paprasti būdai, kaip panaudoti nukritusius lapus.

REKLAMA
REKLAMA

Vejos mulčiavimas

Nesugrėbti nukritę lapai rudenį ir žiemą gali pakenkti vejai. Peter‘is sakė: „Svarbu kuo greičiau sugrėbti nukritusius lapus nuo vejos, nes jie gali prispausti žolę, o negaudama deguonies ir šviesos ji galiausiai mirs.“

REKLAMA

Tačiau lapų grėbimas nėra vienintelis sprendimas: „Pjaunant veją, galite susmulkinti lapus ir tai gali tapti puikia trąša dirvožemiui ir gali padėti sulaikyti drėgmę, todėl po žiemos veja bus graži.“

Šiuo mišiniu pabarstykite augalus sode

Lapai susmulkinami ypač mažais gabalėliais, taip susidaro tirštos konsistencijos mulčias. Pasak Peter‘io, jį pagaminti itin paprasta – surinktus lapus tereikia perleisti per smulkintuvą. Tačiau nesmulkinkite šlapių lapų, nes jie gali sugadinti prietaisą.

Ekspertas teigė: „Lapų mulčias ne tik trukdo augti piktžolėms ir ilgainiui gerina dirvožemį, nes suyra, bet gerai susmulkintų lapų mulčias taip pat gali padėti apsaugoti augalų šaknis nuo šalčio, tačiau netrukdo patekti būtinoms maisto medžiagoms, vandeniui ir orui.“

REKLAMA
REKLAMA

Susmulkintų lapų mulčią barstykite aplink gležnus augalus ir prispauskite prie dirvos, kad suirtų.

Kompostas

Kompostavimas – tai natūralus organinių medžiagų, pavyzdžiui, lapų ir maisto likučių, perdirbimo procesas.

Peter‘is sakė: „Nukritę lapai yra puiki medžiaga kompostui gaminti. Kad kompostas būtų maistingas ir veiksmingas, pirmiausia lapus sugrėbkite, tada drėgnus (bet ne šlapius) lapus sumaišykite su žaliosiomis atliekomis, pavyzdžiui, nupjauta žole ar daržovių lupenomis. Bent kartą per mėnesį pamaišykite kompostą, kad jis gautų oro.“

Kai į kompostą sudėti komponentai ims irti, susiformuos tirštas juodas kompostas, kuris puikiai pamaitins jūsų augalus ir veją, kad pavasarį jie būtų „puikios būklės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint paspartinti irimo procesą, komposte turi būti rudų ir žalių medžiagų mišinys. Pasak „Old World Garden Farms“, norint, kad kompostas irtų greičiau, idealus santykis yra trys-keturios dalys rudos ir viena dalis žalios spalvos.

Jie teigė: „Šiuo atveju, lapai yra ruda medžiaga, todėl svarbu įdėti ir žalios spalvos medžiagų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų