Siunčia įspėjimą visoms moterims: verčiau vienų populiarių įklotų nepirkite

Šiais laikais moterys turi didelį higieninių reikmenų pasirinkimą: įklotai, tamponai, menstruacinės taurelės, daugkartiniai įklotai ir tai dar nėra visos galimos priemonės. Todėl svarbu tokioje gausybėje priemonių nepasimesti ir atrasti labiausiai sau tinkančią, o kaip tai padaryti naujienų portalui patarė gydytoja ir projekto apie moters sveikatą „Žemiau bambos“ įkūrėja Aivara Urbutė.

Jau seniai moterys, atėjusios į parduotuvę, lentynose išvysta visą eilę įvairiausių vienkartinių higieninių priemonių, kurių pasirinkimas šiais laikais yra labai platus, todėl kiekviena moteris gali išsirinkti sau tinkamą priemonę pagal dydį, priemonės sugeriamumą, kainą ir kitus aktualius veiksnius.

Tačiau vienas veiksnys yra svarbesnis už visus kitus: „Svarbiausia rasti sau patogiausią, tinkamiausią priemonę, su kuria gyvenimo kokybė būtų geriausia“, – sako gydytoja.

Kasdieniams įklotams sakykite „ne“

Dažnai lentynose, dailiose pakuotėse galima išvysti ir kasdienius įklotus. Kad ir kokios spalvingos ar kvapnios bei viliojančios šios pakuotės bebūtų, gydytoja pataria į jas rankos netiesti:

„Kasdieniai įklotai apskritai nėra rekomenduojami. O labiausiai reikia vengti su kvapikliais ar kitomis pavojingomis medžiagomis. Žinoma, daugeliui moterų nepatinka išskyros ant kelnaičių. Bet tai yra visiškai normalu!

Jei skaidrios išskyros itin gausios, galima keisti kelnaites ir porą kartų per dieną. Tačiau pasirinkus medvilnines kelnaites, nenaudojant parfumuotų įklotų išoriniai lytiniai organai dirginami mažiau“.

Baimėmis apipintas tamponas

Bene labiausiai mitais apipinta higieninė priemonė yra tamponas. Gydytoja sako, kad dažniausiai išskiriama tampono savybė yra jo patogumas, nes jo nesimato, nesijaučia, yra patogu sportuoti ir su juo galima plaukioti net menstruacijų metu. Tačiau yra ir keletas minusų:

REKLAMA

„Minusai, manyčiau tai, kad jie nėra draugiški gamtai, bei gali sudirginti makštį, blogiausiu atveju net sukelti toksinio šoko sindromą“, – įvardija gydytoja, tačiau kaip mat priduria, kad toksinio šoko galimybės yra labai mažos.

Ji nurodo, kad anksčiau atliktuose JAV tyrimuose buvo nurodoma, kad toksinis šokas gali pasitaikyti 1-3 moterims iš 100 tūkst.

Kitas ganėtinai gajus mitas, kuris gąsdina jaunas merginas, – tamponas gali pažeisti mergystės plėvė. A. Urbutė skuba nuraminti, kad to bijoti tikrai nereikia.

„Mergystės plėvė kaip taisyklė nėra vientisa plėvė dengianti makštį, o yra kaip papildomas audinio žiedas. Ji labai skirtinga kiekvienai merginai bei moteriai. Galima rinktis mažiausio dydžio tamponus“, – ramina ji.

Taip pat dažnai jaunos merginos bijo, kad tamponas gali įstrigti makšties viduje, tačiau gydytoja sako, kad tokie atvejai labai reti ir nutinka tik tam tikrais atvejais:

„Jei jis visiškai pamirštamas, įkišamas dar vienas tamponas, arba turima lytinių santykių per makštį, kai įdėtas tamponas. Taip pat, retais atvejais gali nutrūkti ar pasislėpti tampono virvutė“.

Menstruacinės taurelės – vis dažnesnis pasirinkimas

Vis daugiau moterų dabar renkasi ir nori išbandyti menstruacines taureles. Tai patvirtinti gali ir A. Urbutė:

„Galime tik pastebėti iš daugybės moterų klausimų bei susidomėjimo „Instagram“ paskyroje „Žemiau bambos“, kad menstruacinės taurelės tik dabar populiarėja. Jos apipintos mitais, baimėmis bei nežinia, pradedant nuo to kaip naudoti, o ir rimtesnėmis dvejonėmis, pavyzdžiui, ar nepadidina toksinio šoko sindromo rizikos“.

Kaip vieną iš privalumų A. Urbutė įvardija panašų, o gal net ir geresnį sugeriamumą nei tamponų, be to turi didesnę judėjimo laisvę. Taip pat menstruacinės taurelės nepadidina infekcijų ar mechaninių pažeidimų rizikos, yra pigesnė alternatyva nei kitos priemonės bei yra draugiškesnės aplinkai.

„Minusai – dar trūksta tyrimų, ar galima naudoti su gimdos spiralėmis, gali užtrukti laiko, kol atrasite sau tinkamą dydį ir apskritai prisijaukinsite“, – sako ji ir pabrėžia, kad svarbu yra ne tik rasti tinkamą taurelę, tačiau ir išmokti tinkamai ją įsidėti ir išimti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų