Seime – siūlymas taikyti lengvatą moterų higienos prekėms

Lietuva bando sekti kitų valstybių pavyzdžiu ir nusikratyti mokesčių naštos moterų higienos prekėms. Seime jau įregistruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma Lietuvoje moterų higienos prekėms taikyti 5 proc. lengvatinį PVM tarifą.

Įstatymo projektą trečiadienį Seime įregistravo Lietuvos socialdemokratų partijos nariai.

Paklausta, kodėl neįmanoma sekti Škotijos pavyzdžiu ir pasiekti, kad moterų higienos prekės apskritai būtų nemokamos, pataisų iniciatorė Dovilė Šakalienė teigė, kad Lietuvoje nėra tokio lengvatinio tarifo, tačiau įstatymo svarstymo metu Seimo nariai gali susitarti, kad prekės būtų nemokamos.

„Menstruacinių higienos priemonių prieinamumas – ir būtent kokybiškų, užtikrinančių orią savijautą – yra būtinųjų moters poreikių tenkinimo dalis. 

Žinoma, turint omenyje, kad Lietuva užtikrinant seksualinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises vis dar atrodo labai prastai – nuo kontraceptikų prieinamumo, jų kompensavimo rizikos grupėms iki lytinio švietimo kokybės – menstruacijų skurdo klausimas yra mūsų visuomenei labai naujas ir neišdiskutuotas“, – anksčiau tv3.lt yra sakiusi D. Šakalienė.  

Pasak D. Šakalienės, Škotijoje atlikti tyrimai rodo, jog ten kas penkta moteris susiduria su „menstruacijų skurdu” – dėl per mažų pajamų negali leisti sau įsigyti higienos priemonių. 

Lietuvoje tokio masto tyrimai esą dar nebuvo atlikti, tačiau bendrą vaizdą susidaryti galima ir remiantis kitais rodikliais.

„Atsižvelgiant į skurdo lygį mūsų valstybėje bei moterų teisių užtikrinimo iššūkius, vargu, ar situacija pas mus būtų daug geresnė. Tad spekuliatyviai galima būtų vertinti, kad su šia problema gali susidurti daugiau nei 200 tūkst. mergaičių ir moterų“, – teigė parlamentarė.

Po naujųjų metų Didžioji Britanija paskelbė naikinanti vadinamąjį „tamponų mokestį“ ir atšaukė moterų higienos produktams taikomus papildomus pardavimo mokesčius. 

Daugelis kitų šalių taip pat yra pasielgusios panašiai, įskaitant Australiją, Kanadą ir Indiją. Jungtinėse Amerikos Valstijose šis mokestis netaikomas keliose valstijose, įskaitant Niujorką ir Floridą.


Rašyti komentarą...
M
Moteris
2021-03-04 11:01:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl pampersų, ne laikantiems šlapimo?
Atsakyti
0

&
&&&&&&&
2021-03-04 10:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O vyrams paketai ar tamponai būtini?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų