• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinė pavasario savaitė ir vasaros pradžia paženklinta skaudžiomis netektimis. Lietuva neteko gerbiamų mokslo pasaulio atstovų, sportininkų, menininkų, visuomenininkų. 

Paskutinė pavasario savaitė ir vasaros pradžia paženklinta skaudžiomis netektimis. Lietuva neteko gerbiamų mokslo pasaulio atstovų, sportininkų, menininkų, visuomenininkų. 

REKLAMA

Netikėtai užklupusios žinios apie nusipelniusių lietuvių, kurių veikla žavėjosi daugelis žmonių, netektis suvirpina širdį. Tačiau jų atminimas visuomet liks gyvas mylimų žmonių, draugų širdyje.

Savaitės pradžia

Šios savaitės pirmadienį nuskambėjo liūdna žinia apie mylimos Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos mokytojos Stefos Šapienės mirtį. Šią žinią socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė gimnazijos senjorų draugijos nariai, kurie taip pat skyrė ir jautrius žodžius:

„Išeina amžinybėn mūsų mokyklos kūrėjai, senbuviai... <...> Su pagarba ir meile prisimename mokytoją Stefą Šapienę, kuri dirbdama baigė matematikos aukštuosius mokslus. Mylėjo ir gerbė ją mokiniai, kolegos, mokyklos vadovai. <...> Kaip liūdna, kad išeina žmonės. Ilsėkitės ramybėje šviesos amžinybės kelyje...“

REKLAMA
REKLAMA

Tą pačią dieną nuskambėjo ir dar viena liūdna žinia – mirė ilgametis AB „Klaipėdos energija“ vadovas Vytautas Valutis. Vyro gyvybė užgeso einant 76-iesiems gyvenimo metams. Skaudžia naujiena socialiniame tinkle pasidalino buvęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas:

REKLAMA

„Nuoširdžiai užjaučiu šeimos narius ir artimuosius, o ši skaudi netektis – tai netektis ir visam miestui bei jo bendruomenei, netekusiai garbingo, doro, atsakingo ir nuoširdaus jos nario, klaipėdiečio Vytauto Valučio.“

Antradienį Karklėnų bendruomenės paskyroje pasirodė žinia apie bažnyčios vargonininko, poeto ir giedotojo Raimondo Laugalio netektį.

Savaitės pradžioje pasirodė ir dar viena žinia – mirė „Western Union Processing Lithuania“ vadovas Sergėjus Sidorovas. Vyro gyvybė užgeso gegužės 28 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

S. Sidorovas vadovavo „Western Union“ Europos regioniniam operacijų centrui – vienam iš didžiausių pasaulinių kompanijos padalinių. Jo karjeros kelias finansinių paslaugų industrijoje – audito ir apskaitos srityse – tęsėsi daugiau kaip 20 metų.

„Esame sukrėsti šios netekties ir visada prisiminsime Sergėjų kaip įgalinantį, įkvepiantį lyderį, kuris visada rūpinosi savo didele tarptautine komanda. <...> Reiškiame užuojautą Sergėjaus šeimai ir visiems jį pažinojusiems“, – dalinosi Andrew Walker, įmonės globalių operacijų vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančius lietuvių sujaudino ir netikėta žinia apie 4 vaikų mamos Jurgitos Edemakhiotos mirtį. Jautria moters istorija naujienų portalas tv3.lt dalinosi dar praėjusių metų rudenį. Liūdna žinia, kuomet be mamos Belgijoje liko keturi vaikai, pasidalino gera moters draugė Viktorija:

„Liko du maži vaikučiai ir krūvą skolų už gydymą, laidojimo išlaidos. Prašau, kas galite, prisidėkite prie pagalbos šeimai. Jurgitos sūnaus Paypal: [email protected] arba sąskaita: Giedrius Gailius; BE10 0636 2359 0504. Kilk aukštai, miela Jurgita.“

REKLAMA

Tą patį antradienio vakarą pasirodė ir dar viena liūdna netektis – eidama 87-uosius metus mirė legendinė Lietuvos rankininkė Rožė Krumcholcaitė-Stasiulevičienė. Ji buvo viena labiausiai tituluotų Lietuvos rankininkių per visą šalies istoriją.

R. Krumcholcaitė-Stasiulevičienė buvo ištekėjusi už vieno rankinio pradininkų Lietuvoje Gintauto Stasiulevičiaus. G. Stasiulevičius mirė mažiau nei prieš metus – 2022 m. liepos 8 d., eidamas 87-uosius metus. Abu sutuoktiniai buvo apdovanoti LTOK „Olimpine žvaigžde“.

REKLAMA

Savaitės vidurys

Trečiadienį pasirodė žinia apie netektį ir mokslo pasaulyje – gegužės 29-ąją mirė ilgametis Matematikos ir informatikos instituto Kompiuterinių tinklų laboratorijos vadovas Petras Šulcas. Jo gyvybė užgeso einant 80-uosius metus. 

Netekties akimirką užuojautą velionio artimiesiems pareiškė VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas.

Trečiadienio vidurdienį amžinojo poilsio buvo palydėtas ir praėjusį šeštadienį miręs jaunas Lietuvos žurnalistas Vilius Stankevičius. Vaikinas gimė Raseiniuose, čia baigė vidurinę mokyklą. 2022 metais Vilniaus universitete įsigijo žurnalisto specialybę. Perspektyviam televizijos žurnalistui buvo 23-eji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tą pačią dieną po pietų socialiniuose tinkluose pasirodė ir dar viena netektis – eidamas 75-uosius metus, savo namuose Senuosiuose Trakuose mirė fotografas, žurnalistas Vytautas Žemaitis. Žinią pranešė Žurnalistų namai.

Ketvirtadienį Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje informuota apie ilgamečio bendražygio, psichologo kpt. Giedriaus Eismonto netektį. Kolegos, pranešę liūdną žinią, skyrė ir jautrius žodžius:

REKLAMA

„Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba reiškia gilią užuojautą dėl ilgamečio bendražygio – psichologo kpt. Giedriaus Eismonto mirties... Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius, bičiulius ir kolegas.“

Ketvirtadienį taip pat pranešta apie poetės Stasės Lygutaitės-Bucevičienės mirtį. Moteris mirė eidama 87-uosius. Žinią pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga. S. Lygutaitė-Bucevičienė gimė 1936 metų birželio 15 dieną Lenkimuose, Skuodo rajone.

REKLAMA

Po sunkios ligos ketvirtadienį mirė ir viena ryškiausių pasaulio Lotynų Amerikos šokių žvaigždžių, savitu stiliumi ir įstabiomis galimybėmis išsiskyrusi Beata Onefater. Jos gyvybė užgeso Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Beata Onefater gimė ir stiprius pirmuosius šokių žingsnius žengė Lietuvoje. Jau tuomet jai buvo prognozuojama puiki talentingos šokėjos ateitis. Lietuvos šokių bendruomenės bei Lietuvos sportinių šokių federacijos vardu užjaučiame Beatos Onefater artimuosius“, – rašoma Lietuvos sportinių šokių anketoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio popietę nuskambėjo ir dar viena tragiška žinia – per autoavariją Airijoje žuvo 24-erių dviratininkė iš Lietuvos Gabrielė Glodenytė.

„Airijoje, netoli Garistauno, per treniruotę, po susidūrimo su automobiliu, žuvo dviratininkė Gabrielė Glodenytė. 24 metų lietuvė, atstovavusi „University College Dublin Cycling Club“ komandai, buvo aktyvi ir mylima vietos dviračių sporto bendruomenės narė. Gabrielė pernai Airijoje labai greitai įsiveržė tarp lyderių, nors dviračių sportas jai buvo tik laisvalaikio užsiėmimas.

Lietuvos dviračių sporto federacija užjaučia žuvusios dviratininkės šeimą ir artimuosius. Užuojautą taip pat reiškia Airijos dviračių sporto federacija ir Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) vadovybė“, – savo socialinių tinklų paskyroje skelbia LDSF.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų