Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Velykoms, visi ieško natūralesnių ir įdomesnių būdų, kaip marginti kiaušinius. Šįkart žmonės kviečia išbandyti velykinius kiaušinius dažyti su raudonu vynu – procesas itin paprastas, o rezultatas stulbinantis.

Artėjant Velykoms, visi ieško natūralesnių ir įdomesnių būdų, kaip marginti kiaušinius. Šįkart žmonės kviečia išbandyti velykinius kiaušinius dažyti su raudonu vynu – procesas itin paprastas, o rezultatas stulbinantis.

REKLAMA

Raudonas vynas nudažo kiaušinius gražia purpurine spalva ir suteikia jiems blizgesio. Tereiks išvirti kiaušinius raudoname vyne ir palikti juos mirkti, kol išgausite norimą spalvą, pataria sertifikuota someljė Ana Marija.

Kokį vyną naudoti

Mourvedre vynmedžių vynas yra puikus vynas kiaušinių dažymui. Ieškokite vyno, kuris būtų labai pigmentuotas, pavyzdžiui, Mourvedre, Syrah, Zinfandel ar Malbec, kuo tamsesnis, tuo geriau, sako Ana Marija.

Pirkite pigų vyną, nereikia investuoti į brangų ar skanų, nes jo negersite. Mourvedre puikiai tinka. Šis vynas Ispanijoje taip pat vadinamas Monastrell, tad galite naudoti ir jį, rašo unravelingwine.com.

REKLAMA

Pasakė, naudoti baltus ar rudus kiaušinius

Balti kiaušiniai labiau pasiteisina. Nerekomenduojama naudoti rudų kiaušinių, nes juos dažant spalva nebus įspūdinga, atrodys išblukusi. Balti kiaušiniai yra puikus pasirinkimas, nes į juos įsigeria daugiau spalvos iš vyno.

Kiaušinių dažymas raudonu vynu

Dažymui jums prireiks dėžutės kambario temperatūros kiaušinių (arba tiek, kiek telpa į puodą), butelio raudonojo vyno, vidutinio dydžio puodo ir kiaurasamčio. 

Butelį vyno supilkite į puodą ir jį užvirkite. Šaukštu atsargiai sudėkite kiaušinius į verdantį vyną. Jei norite minkštai virtų kiaušinių, virkite juos 8 minutes, jei norite kietai virtų – 15 minučių. Optimaliausias variantas – vyne kiaušinius virti 10 minučių. 

Išvirus, užgesinkite ugnį ir palikite kiaušius stovėti puode su vynu, kol išgausite norimą spalvą. Vyne juos galite laikyti iki 12 valandų.

REKLAMA
REKLAMA

Išimkite kiaušinius iš puodo ir sudėkite ant popierinio rankšluosčio. Palikite juos stovėti, kol nudžius. Jokiu būdu netepkite kiaušinių, dažytų raudonu vynu, alyvuogių aliejumi ir jų nepoliruokite.

Kiek laiko kiaušinius laikyti vyne

Nuėmę puodą nuo ugnies, leiskite kiaušiniams stovėti raudonajame vyne iki 6 valandų. Kiaušinius iš vyno traukite kiaurasamčiu ir vis tikrinkite, kol pasieksite norimą spalvą.

Priklausomai nuo pigmento raudonajame vyne, kiaušiniai gali būti melsvai violetinės arba kone juodos spalvos.

Ištraukę kiaušinius iš vyno pastebėsite, kad ant jų susidarė nedideli kristalai. Tai suteikia papildomo blizgesio visiškai natūraliai.

Per kiek laiko suvartoti kiaušinius?

Vynu dažytus velykinius kiaušinius, kai jie nudžius, laikykite šaldytuve. Suvartokite per savaitę. Graikų ortodoksų tikėjime velykiniai kiaušiniai dažomi Didįjį ketvirtadienį, tačiau daugelis šios tradicijos nesilaiko, nes kiaušiniai valgomi tik sekmadienį.

Kadangi velykinius kiaušinius nudažyti raudonuoju vynu gana lengva, tai galite padaryti Velykų išvakarėse ir palikite kiaušinius vyne per naktį, iki sekmadienio ryto.

Lėkštas genitalijų jumoras.Sūnų bent viena turit? Iš ko žvengiat?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų