Dr. Carrie Ruxton, „Arbatos patariamosios grupės“ (angl. „Tea Advisory Panel“) atstovė, išskyrė kasdienio gėrimo – arbatos, ypač juodosios – naudą sveikatai. Pasak jos, ši arbata nuo seno garsėja savo teigiamu poveikiu organizmui, rašoma express.co.uk.
Arbata veiksmingai mažina kraujospūdį
„Nors daugeliui žinoma, kad mažesnis druskos vartojimas ar daugiau vaisių ir daržovių mityboje gali padėti, tik nedaugelis žino, jog puodelis arbatos, su pienu ar be jo, taip pat gali prisidėti prie kraujospūdžio mažinimo“, – teigė dietologė.
Vienas iš pagrindinių šios naudos šaltinių – flavonoidai, augalinės kilmės junginiai, kurių itin gausu juodojoje arbatoje. Jie gerina kraujagyslių endotelio funkciją, reguliuoja jų išsiplėtimą bei atsipalaidavimą.
Tai padeda kraujagyslėms lengviau atsipalaiduoti, o tai savo ruožtu mažina kraujospūdį. Be to, flavonoidai sąveikauja su azoto oksido apykaita organizme, skatina kraujotaką ir mažina arterijų standumą – abu šie veiksniai svarbūs palaikant normalų kraujospūdį.
Kiek arbatos gerti, kad sumažėtų kraujospūdis?
„Moksliniai tyrimai rodo, kad norint pastebėti teigiamą poveikį kraujospūdžiui, per dieną reikėtų išgerti tris ar keturis puodelius arbatos. Vidutiniškai žmonės išgeria vos du puodelius per dieną, todėl reikėtų skatinti didesnį šio gėrimo vartojimą.
Arbatą galima gerti įprastai – karštą, su pienu arba be jo, o vasaros metu puikiai tinka atšaldyta arbata su citrina, mėtų lapeliais ar keliomis datulėmis saldumui.
Svarbu arbatą užpylus palaikyti bent tris–keturias minutes, taip iš jos išsiskiria daugiau naudingųjų flavonoidų“, – teigia C. Ruxton.
Ji pabrėžia: „Kadangi padidėjęs kraujospūdis yra plačiai paplitusi problema, svarbu žinoti, jog toks paprastas ir kasdienis įprotis kaip arbatos gėrimas gali turėti reikšmingos naudos širdžiai.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!