Daug kalbama, kad reikia valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, tai – saugus ir sveikas pasirinkimas, nes juose gausu vitaminų ir skaidulų. Tačiau kai kurie produktai pasižymi išskirtinai naudingomis savybėmis.
Ekspertas atskleidė, kad uogos, kurias galima rasti kiekviename prekybos centre, gali suteikti daugybę neįtikėtinos naudos sveikatai. Pasak mitybos mokslininkės Alex Ruani, raudonosios vynuogės gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, uždegimus ir stiprinti imunitetą.
Vynuogės padeda mažinti cholesterolį
Londono universitetinio koledžo mitybos mokslo tyrėja A. Ruani, kalbėdama su „The Times“, paaiškino, kad raudonosiose vynuogėse gausu polifenolių, rašo express.co.uk.
Tai – antioksidaciniai junginiai, randami augaluose. Raudonosiose vynuogėse yra antocianinų – pigmento, kuris, kaip įrodyta, teigiamai veikia smegenų veiklą, ir resveratrolio, kuris pasižymi priešuždegiminiu ir senėjimą stabdančiu poveikiu.
Raudonųjų vynuogių žievelėje ir kauliukuose taip pat gausu kitų antioksidantų, įskaitant katechinus ir epikatechinus, kurių taip pat yra arbatoje ir kurie mažina oksidacinį stresą organizme.
A. Ruani sakė: „Nature“ 2023 m. atliktame labai išsamiame tyrime, kuriame dalyvavo sveiki vyrai ir moterys, nustatyta, kad dvi savaites kasdien suvalgant tris raudonųjų vynuogių porcijas po 80 gramų (porcija – apie 14 vynuogių), padidėjo naudingų bakterijų, tokių kaip Streptococcus thermophilus, kiekis ir sumažėjo potencialiai kenksmingų Holdemania spp.
Šie pokyčiai dažnai siejami su geresniu virškinimu, imuninės sistemos palaikymu ir mažesniu uždegimo lygiu.“
Tas pats tyrimas taip pat parodė, kad gerokai padaugėjo molekulių, susijusių su DNR atstatymu, o tai rodo, kad vynuogėse esantys biologiškai aktyvūs junginiai gali sustiprinti mechanizmus, susijusius su sveikesniu ir ilgesniu gyvenimu.
Vynuogės dėl jose esančių skaidulų taip pat mažina mažo tankio lipoproteinų – „blogojo“ cholesterolio kiekį. Taip yra todėl, kad tirpios skaidulos gali sulėtinti ar net sumažinti tam tikrų medžiagų, pavyzdžiui, cholesterolio, įsisavinimą į kraują.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!