Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraujo krešuliai yra skirti tam, kad žmogus nenukraujuotų susižeidęs ar įsipjovęs. Tačiau, kai kraujo krešuliai ima formuotis venose – tai gali būti labai pavojinga.

Kraujo krešuliai yra skirti tam, kad žmogus nenukraujuotų susižeidęs ar įsipjovęs. Tačiau, kai kraujo krešuliai ima formuotis venose – tai gali būti labai pavojinga.

REKLAMA

Ekspertas iš Šiaurės Amerikos Radiologų bendruomenės ir Amerikos Radiologijos koledžo nurodė simptomus, kurie signalizuoja apie krešulio susidarymą venose. Kraujo krešuliai susidaro lėtai, tad simptomai dažniausiai pastebimi tuomet, kai problema yra gerokai įsisenėjusi. Kojose, kur gali formuotis krešuliai, gali pasireikšti šie 5 simptomai, kiekvienas gali atsirasti atskirai arba keli vienu metu:

Skausmas kojose

Mėšlungis

Kojų tinimas

Šiluma kojose

Kojos paraudimas

Krešuliai, kurie susidaro didesnėse venose, vadinami giliųjų venų tromboze. Žodis „trombozė“ nurodo, kad krešulys yra susidaręs vienoje vietoje ir nekeliauja venomis link širdies ar smegenų, rašoma express.co.uk.

Giliųjų venų trombozė

NHS įspėja, kad giliųjų venų trombozė gali būti pavojinga, todėl jeigu įtariate, kad ja sergate, turite skubiai kreiptis į gydytojus.

REKLAMA

Turite kuo greičiau skambinti greitajai pagalbai arba kuo skubiau vykti pas gydytojus, jeigu jaučiate bent vieną iš šių simptomų:

Traukiantis skausmas kojoje (retai abejose kojose), paprastai blauzdoje arba šlaunyje.

Tinimas kojoje (retai abejose kojose).

Sušilusi oda aplink skaudamą vietą.

Paraudusi arba patamsėjusi oda aplink skaudamą vietą.

Ištinusios venos, kurias palietus jaučiasi kietumas.

„Šie simptomai gali pasitaikyti ir rankoje ar pilve, jeigu ten susidaro krešuliai“, – priduria NHS.

Jeigu kartu su giliųjų venų trombozės simptomais jaučiate ir oro trūkumą ar skausmą krūtinėje, kuo skubiai vykite į greitosios pagalbos skyrių.

„Giliųjų venų trombozė gali būti labai pavojingas, nes venose esantys krešuliai gali atitrūkti, keliauti kraujagyslėmis ir įstrigti plaučiuose“, – aiškina NHS.

Tai žinoma, kaip plaučių embolija, kuri gali baigtis mirtimi.

Plaučių embolija turi būti gydoma ligoninėje, kur gydytojai turi suleisti krešėjimą stabdančius vaistus, kad krešulys nepadidėtų dar labiau.

Šie vaistai taip pat turėtų sustabdyti naujų krešulių susidarymą. Šie vaistai turėtų būti leidžiami bent 5 dienas iš eilės. O vėliau paskiriamos kraujo krešėjimą stabdančios tabletės.

„Jeigu ženklus pastebėsite anksti, galite visiškai išgyti susidarius plaučių embolijai“, – sako NHS.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų