Apie tai, kokie signalai rodo, kad santykiai pasiekė pabaigą, naujienų portalui tv3.lt pasakoja pažinčių agentūros „Meilės harmonija“ įkūrėja, šeimos santykių ekspertė Vilma Šiaučiūnienė.
Santykiai tolsta – bet ne visi tai pamato
V. Šiaučiūnienė pasakoja, kad pagrindiniai ženklai, rodantys, kad verta skirtis, yra pagarbos trūkumas, nuolatiniai kivirčai, nesusikalbėjimas, sekso stygius ir nutrūkę seksualiniai santykiai.
„Jei kiekvienas nori leisti savaitgalį atskirai arba gyvena tik dėl vaikų, tai irgi gali būti ženklas“, – sako ji.
Pasak santykių ekspertės, dar vienas stiprus ženklas – nenoras šnekėtis tarpusavyje ir nesikreipimas į specialistus bei santykių ekspertus.
„Žmogus pasikeitė. Jis nebenori apsikabinti, nebenori lytėjimo pojūčių turėti, vėliau grįžta namo, turi daugiau reikalų, grįžęs nebenori kalbėtis, kiekvienas nori pabūti sau, su mobiliuoju telefonu“, – teigia ji.
Pirmieji ženklai – labai subtilūs
Anot jos, nenoras kalbėtis poroje yra pirmasis signalas, rodantis, kad santykiai linksta bloga linkme. Vienas partneris gali nejausti, kas vyksta, o kitam tai tampa skaudžia realybe.
„Negalvojimas apie atostogas, ką savaitgalį veiks kartu su partneriu, nors anksčiau galvodavo. Prasideda atstūmimo jausmas. Vienas gali to nejausti, o kitam tai yra labai svarbu“, – pabrėžia specialistė.
V. Šiaučiūnienė priduria, kad kartais psichologai stabdo išsiskyrimą, tačiau kai kuriais atvejais tai jau nepadeda.
„Santykiai galėjo būti karminiai, o pora, pavyzdžiui, išvaistė seksualinę energiją per du metus ir jiems praeina noras būti kartu. Ne visi žmonės tuokiasi iš tyrosios meilės, kiti tuokiasi dėl seksualinių dalykų, tačiau seksas santykių negydo“, – aiškina ji.
Dar viena kritinė situacija – emocinis ar moralinis smurtas.
„Moralinis ir emocinis smurtas yra pagrindiniai dalykai, dėl kurių reikėtų sėsti ir griežtai kalbėtis arba net nutraukti santykius. Šioje vietoje negalima tylėti. Reikia imtis skyrybų veiksmų – negyventi vien dėl vaikų ar dėl vilties, kad situacija savaime pasikeis.
Negalima gyventi iliuzijomis, kad kažkas pasikeis, kai tuo tarpu partneriai tolsta vienas nuo kito – kaip laivas tolsta nuo kranto. Jie gyvena tose iliuzijose, tikėdami, kad viskas savaime susitvarkys“, – atskleidžia ji.
Santykių ekspertės patarimai
Santykių ekspertė pataria neskubėti priimti sprendimų per svarbius astronominius įvykius, kaip mėnulio ar saulės užtemimai.
„Nesiskirti per mėnulio ir saulės užtemimus“, – sako ji ir priduria, kad praėjusį rugsėjį buvo du užtemimai, taip pat ir šių metų kovo mėnesį, per kuriuos daug porų norėjo skirtis.
„Tačiau praėjus užtemimams, santykiai po truputį grįžta į savo vėžes“, – teigia ji.
Pasak santykių ekspertės, yra svarbu rinktis tinkamą laiką pokalbiui su partneriu: „Reikia kalbėtis su partneriu ne tada, kai rankos dreba ir negali girdėti, ką kitas sako, o kalbėti ramioje aplinkoje, nuraminti save ir kalbėti tada, kai turi blaivų protą, nes nerimas sukelia sąmyšį.“
Be to, dėl nerimo žmogus gali neteisingai interpretuoti partnerio žodžius.
„Išgirdęs įsiskaudina, prasideda priekaištai, tarpusavio kivirčai. Dažnai būna, kad vyrai užsisklendžia. Reikia atrasti priėjimą prie vyro [..], o geriausia yra kalbėtis“, – pataria specialistė.
Santykių ekspertė taip pat siūlo prisiminti ir dvasinį ryšį, jis neturėtų būti nustumtas į paskutinį planą.
„Jeigu poroje nėra Dievo, o Dievas yra tik užlėkti į bažnyčią, porą minučių [pabūti] ir išbėgti, tos poros niekada nebus tvirtos. Nueiti, pabūti ramybėje su Dievu, vienam ir kitam, kad nurimtų audros.
Vienam užtenka pusvalandžio, kitam reikia tris valandas pabūti, nes jie yra pakurstyti ne Dievo, o piktojo. Galbūt tai nėra šiuolaikiškas patarimas, tačiau jis yra veiksmingas“, – sako ji.
Pasak santykių ekspertės, be Dievo nėra tvirtų santykių, o laikas tuoktis tikrai nėra tuo metu, kai skyrybos yra ant nosies.
„[Reikia] kreiptis į santykių ekspertus, kuo mažiau galvoti apie skyrybas, galvoti apie gražius dalykus, kas buvo santykiuose, nes tik negatyvios mintys priveda kiekvieną porą ar šeimą prie skyrybų.
Pozityvūs žmonės gyvena šeimose, neturi išbandymų, nes yra pozityvūs, o negatyvūs patiria skyrybas, nesusipratimus, nusivylimus, darbo keitimus, nes yra daug negatyvo žmoguje“, – atskleidžia ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!