Šie simptomai išduoda riebalų perteklių kepenyse: ženklas, kad laikas atsisakyti alkoholio

Riebalinė kepenų liga rodo, kad žmogaus kepenyse kaupiasi riebalų perteklius. Gausus alkoholio vartojimas laikui bėgant gali sukelti šią ligą. Dėl vartojamo alkoholio kepenų ląstelėse susikaupia riebalai ir kepenims sunkiau yra atlikti savo funkcijas.

Pakitusi odos spalva gali rodyti, kad jūsų kepenims yra sunku, rašo express.co.uk. Kepenų nepakankamumas yra sunkus kepenų funkcijos pablogėjimas, teigiama „John Hopkins Medicine“ internetinėje svetainėje.

Rašoma, kad „kepenų nepakankamumas atsiranda, kai didelė kepenų dalis yra pažeista dėl bet kokio kepenų sutrikimo. Simptomai gali būti gelta ar lengvai atsirandančios mėlynės“.

Atsiranda nuolatinės mėlynės

Pažeistos kepenys gamina mažiau kraujo krešėjimui būtinų baltymų, o tai reiškia, kad galite lengviau kraujuoti ar atsirasti kraujosruvų. Mėlynė atsiranda, kai kraujas patenka po oda, dažniausiai dėl smūgio, kai pažeidžiama maža kraujagyslė. Kai kurie žmonės sako, kad mėlynės atsiranda taip lengvai, jog net neprisimena pirminės priežasties.

Kitiems po nedidelių sužalojimų susidaro didelės mėlynės arba jos išnyksta tik po daugelio savaičių. Jei pastebėjote neįprastų kraujosruvų, tai gali reikšti, kad jūsų kepenys turi problemų ir jums gresia riebalinė kepenų liga. Gelta yra geltona odos spalva dėl neįprastai didelio bilirubino (tulžies pigmento) kiekio kraujyje. Didelis bilirubino kiekis gali būti siejamas su uždegimu ar kitais kepenų ląstelių sutrikimais arba tulžies latakų užsikimšimu.

Kartais gelta atsiranda dėl daugybės raudonųjų kraujo kūnelių suskaidymo. Gelta paprastai yra pirmasis ir kartais vienintelis kepenų ligos požymis. Iki tokios pavojingos būsenos yra trys nealkoholinių riebalinių kepenų ligų stadijos. Ankstyviausiose stadijose, vadinamose steatoze, kepenyse pradeda kauptis riebalai. Antrame etape nuolatinis riebalų kaupimasis sukelia uždegimą. Tada, kai liga progresuoja, pradeda formuotis „ilgalaikiai randai“.

Diagnozė

Kraujo tyrimas, rodantis padidėjusį kepenų fermentų kiekį, gali įspėti gydytoją, kad sergate riebaline kepenų liga. Diagnozė bus nustatyta atlikus kepenų ultragarsą ar kompiuterinę tomografiją, galbūt prireiks ir kepenų biopsijos. Laimei, pakeitus savo gyvenimo būdą, sveikata gali pagerėti.


Rašyti komentarą...
T
Tv
2021-10-15 00:53:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Automatas rašo briedis ne Giedrius o giedorius
Atsakyti
0

T
TV
2021-10-15 00:52:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra toks rodiklis GGT kai jis padidėjęs yra ženklas kad kepenis pragertos negrįžtamai ir krabas jau laiko uz gerklės.Lieka laiko supirkti urna ir Giedrius.
Z

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų