Atkreipkite dėmesį į savo odos spalvą – gali atskleisti plaučių uždegimą

Plaučių uždegimo simptomai gali būti labai įvairūs – nuo visai nesunkių iki tokių, dėl kurių gali tekti gultis į ligoninę. Plaučių uždegimas diagnozuojamas tuomet, kai plaučiuose prasideda uždegimas, paprastai sukeltas infekcijos.

Plaučių uždegimo simptomai gali prasidėti staiga, per 24–48 valandas, arba gali išsivystyti lėčiau, per keletą dienų, ir sunkesni būna vyresniems žmonėms. Pasirodo, pneumoniją (plaučių uždegimą) nuo paprasto sunkesnio peršalimo atskirti padeda odos spalvos pakitimai. Į ką atkreipti dėmesį?

„Medical News Today“ pateikia sąrašą mažiau žinomų pneumonijos simptomų:

Kosulys; Rusvos ar žalsvos išskyros, atkosėtos iš plaučių; Karščiavimas; Pagreitėjęs kvėpavimas ir dusulys; Stiprus drebulys; Krūtinės skausmas, kuris paprastai sustiprėja giliau įkvėpus, dar vadinamas pleuriniu skausmu; Padažnėjęs pulsas; Silpnumas ir nuovargis; Pykinimas ir vėmimas; Viduriavimas; Prakaitavimas; Galvos skausmas; Raumenų skausmas; Sumišimas ar kliedėjimas, ypač vyresnio amžiaus žmonėms; Patamsėjusi ar violetinio atspalvio oda, arba cianozė, sukelta nepakankamo deguonies kiekio kraujyje.

Paciento oda gali būti pamėlusi ar įgavusi violetinį atspalvį, jei kraujyje deguonies lygis nėra pakankamas. Vienas „National Library of Health“ tyrimas parodė, kad cianozė pneumonija sergantiems pacientams susiformuoja dėl nepakankamos venų kraujo saturacijos deguonimi plaučiuose. Tai sukelia odos spalvos pasikeitimą į melsvą atspalvį distalinėse kūno dalyse, sąlygotą mažesnio hemoglobino ir oksihemoglobino kiekio, rašoma express.co.uk

Štai keletas patarimų, ką daryti namuose, kad greičiau pasveiktumėte nuo pneumonijos:

Daug ilsėkitės; Nustokite rūkyti; Laikykitės atokiai nuo dūmų ir kitų plaučių dirgiklių; Saugokitės plaučių infekcijų; Gerai plaukitės rankas; Pagal gydytojo nurodymus vartokite vaistus nuo skausmo; Gali būti rekomenduojama valgyti lengvesnį maistą; Gerkite daug vandens ir kitų skysčių; Vartokite visus paskirtus receptinius vaistus; Saugokitės oro užterštumo.


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2021-10-14 18:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš prieš dešimt metų vos nenumiriau nuo pneumonijos.Gyd.manę tiesiog išplešė išmirties nagų.Aš jei skolinga lieku visą likusį gyvenimą..Nors jos jau nebėra tarp mūsų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų