„Harvard Health“ teigimu, „skydliaukė reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą, siųsdama skydliaukės hormoną į organus per kraują“, rašo express.co.uk.
Kai organizmui trūksta skydliaukės hormonų, gali atsirasti pokyčių naguose. Tai gali būti: trapūs nagai, baltos keteros ant nagų, skilinėjantys nagai, lėtas nagų augimas.
Kartais rankos tampa jautrios šalčiui, nes skydliaukė taip pat reguliuoja kūno temperatūrą. Jei būklė progresuoja, daugelis kitų procesų greičiausiai sulėtės, o tai gali sukelti skysčių susilaikymą rankose ir apatinėje kūno dalyje.
Sveikatos priežiūros įstaiga „Health Central“ paaiškina: „Hipotirozė gali sukelti skysčių susilaikymą ir taip vadinamą edemą.
Galite pastebėti šiuos simptomus veide ir aplink akis, taip pat rankose ir kojose
Negydomos būklės komplikacijos – nuo nevaisingumo iki gyvybei pavojingo pagrindinių kūno funkcijų sulėtėjimo. Tai žinoma kaip miksedema, kuri atsiranda po ilgalaikės hipotirozės“.
„Medscape“ paaiškina, kad terminas miksedema „paprastai vartojamas sunkiai hipotirozei apibūdinti“. Miksedema išsivysto, kai odoje nusėda cukraus molekulių grandinės, kurios pritraukia vandenį ir sukelia patinimą.
Šiame būklės etape jaučiama: silpnumas arba letargija, veido, liežuvio ir kojų patinimas, tampa sunku kvėpuoti, sulėtėja širdies ritmas.
„American Thyroid Association“ aiškina, kad jei šiame etape pacientai nebus nedelsiant gydomi, daugelis jų neišgyvens.
Kaip išvengti hipotirozės?
Nors hipotirozė gali išsivystyti bet kam, rizika yra didesnė: moterims, vyresniems nei 60 metų žmonėms, šeimoje yra buvę skydliaukės ligų.
Klivlando klinikos teigimu, hipotirozės išvengti negalima, todėl geriausias būdas, norint išvengti ligos komplikacijų, yra žinoti požymius.
Dauguma atvejų atsiranda dėl to, kad imuninė sistema pradeda ataką prieš skydliaukę ir ją pažeidžia, o tai vadinama Hashimoto liga.
Kiti atvejai gali atsirasti dėl vaistų, skirtų skydliaukės vėžiui gydyti arba esant pernelyg aktyviai skydliaukei. Rečiau būklė gali atsirasti dėl jodo trūkumo ‒ tai mineralas, būtinas skydliaukės hormonų gamybai.
Nors retai, bet jodo trūkumo galima išvengti valgant jūros gėrybes, jūros dumblius, augalus, auginamus jodu turtingoje dirvoje ir vartojant joduotą druską.