• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naminių augintinių savininkai žino, kad savo gyvūnėliams negalima duoti tam tikrų maisto produktų, bet ar žinojote, kad kai kurie augalai jiems taip pat gali būti kenksmingi?

Naminių augintinių savininkai žino, kad savo gyvūnėliams negalima duoti tam tikrų maisto produktų, bet ar žinojote, kad kai kurie augalai jiems taip pat gali būti kenksmingi?

REKLAMA

Jei turite žemės lopinėlį prie namų ir esate aistringas sodininkas, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus.

Sodo ekspertai iš „GardenBuildingsDirect.co.uk“ papasakojo, kokie įprasti augalai gali labiau pakenkti nei padėti jūsų augintiniams.

Laimei, išvardyti augalai nekelia pavojaus gyvybei, tačiau gali sudirginti augintinių organizmą, sukelti deginimo pojūtį ir virškinimo sutrikimus, rašo express.co.uk.

Augalai, nuodingi augintiniams

Mūsų augintiniams pavojų gali kelti šie septyni augalai.

Rabarbarai

Rabarbarų lapai nuodingi ne tik žmonėms, bet ir šunims. Visi žino, kad galime valgyti stiebus, kai gaminame rabarbarų kepinius. Tačiau, jei turite augintinių, lapus laikykite jiems nepasiekiamoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Rusmenė

Galbūt šis augalas jau auga jūsų sode, nes tai įprasta gėlė. Joje yra širdies glikozidų, kurie veikia mūsų augintinių širdį.

REKLAMA

Nors statistika rodo, kad apsinuodijimų rusmene nėra daug, tačiau vis tiek įspėjame tuos, kurie jas augina sode.

Geltonoji išnė

Galbūt nė nežinojote šio augalo pavadinimo, tačiau jis dar vadinamas nuodinguoju pastarnoku.

Šunims šis augalas yra nuodingas. Nepamirškime, kad jis gali būti kenksmingas ir žmonėms – palietus augalo sultis, gali atsirasti nemalonus bėrimas ir pūslės.

Sosnovskio barštis

Šio augalo būtina itin saugotis. Nepaisant to, kad jis priklauso morkų šeimai, prisilietimas prie jo sukels pūsles ir nudegimus.

REKLAMA
REKLAMA

Aronas

Šis žydintis miško augalas, patekęs ant augintinio odos ją gali stipriai sudirginti.

Narcizas

Nustebsite sužinoję, kad šios pavasarinės gėlės šunims gali sukelti vėmimą ir konvulsijas. Todėl kitą kartą eidami pasivaikščioti būkite budrūs, kad šie jų neparagautų.

Pakalnutė

Nepaisant to, kad šis augalas garsėja nuostabiu kvapu, toksiška pakalnučių dalis gali sukelti augintiniui galvos svaigimą ir vėmimą ar erzinantį bėrimą.

„Daugelis sodo augalus renkamės dėl to, kad jie yra gražūs ir nereikalauja daug priežiūros. Tačiau mes raginame sodininkystės mėgėjus pasidomėti kai kuriais savo soduose auginamais pavojingesniais augalais, –  sakė bendrovės „Garden Buildings Direct“ atstovas spaudai. – Daugelis patraukliausių augalų gali pakenkti jums arba jūsų augintiniams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų