• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar depresija gali būti nuosprendis ir kaip suprasti, kad žmogui ne šiaip liūdna, o jį vargina itin sunki liga?

Ar depresija gali būti nuosprendis ir kaip suprasti, kad žmogui ne šiaip liūdna, o jį vargina itin sunki liga?

REKLAMA

Neretai visuomenėje emocinė sveikata atsiduria paraštėse, tačiau itin svarbu prisiminti, kad depresija, nerimo sutrikimai arba panikos atakos gali paliesti kiekvieną iš mūsų tada, kai mažiausiai to tikimės.

Būtina save išgirsti 

Apie tai, kaip įveikti depresiją ir koks šios ligos gydymo kelias, „Sveikatos DNR“ kalbamės su vilniete, dviejų vaikų mama Egle Juozaitiene bei vaistininke Rūta Trakšlele.

Farmacininkės teigimu, kiekvienas turėtumėte įsiklausyti į save, ar mums, dėl nuolatinio skubėjimo ir atsakomybių, negresia perdegimas.

„Žmogaus noras būti visur ir visada sukelia perdegimą. Reikia prisiminti, jog kiekvienas iš mūsų privalome pabūti sau ir dėl savęs. Tai ypač svarbu mūsų visuomenėje, nes pastaruoju metu – didelis tempas ir nuolatinė skuba“, – sako ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralių priemonių nauda

Paprašius pasidalinti, kokie pirmieji veiksmai turėtų būti, siekiant užkirsti kelią depresijai bei nerimui, farmacininkė įvardijo pokalbius su psichoterapeutu arba psichologu.

REKLAMA

Jei tai nepadeda arba sunku tam prisiruošti, galima išbandyti ir natūralius būdus: „Būtent augalinės, natūralios priemonės gali padėti sustiprinti vegetacinę nervų sistemą, kurios negalime kontroliuoti, bet ji kontroliuoja mus.

Augaliniai dalykai, galintys padėti, yra adaptogenų grupė, rekomenduojama kasdien vartoti švagandą, laktiumą, rausvąją radiolę. Yra ir daugiau įvairių natūralių būdų, galinčių sustiprinti nervų sistemą.“

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kokį depresijos gydymo kelią praėjo Eglė ir kaip galima sau padėti, kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“.

Tinklalaidę taip pat galite žiūrėti TV3 Televizijos „Youtube“ paskyroje:

Apie ką kalbėjomės: 00:30 kelias į depresiją 02:50 emocinės sveikatos svarba 04:35 pokyčiai šeimoje 06:50 emocinė sveikata ir vaikai 08:30 viešumas sergant depresija 12:00 perdegimas – kas tai? 15:30 antidepresantų žala ligos metu 19:00 medikų paieškos 22:00 vaistų nutraukimo poveikis 26:00 dukrų džiaugsmas dėl mamos sveikimo 32:00 įsiklausyti į save 35:00 natūralūs būdai depresijai įveikti

 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų