Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po ilgos ir šaltos žiemos daug kas susimąsto apie pavasarinį tvarkymąsi. Nors pavasarį norisi kruopščiai iššveisti visus namų kampelius, ilgas ir kelias dienas trunkantis tvarkymasis išvargina. Rimantė Adomavičienė, Instagram platformoje pasakojanti, kaip susitvarkyti ir palaikyti tvarką namuose, papasakojo, kokių namų kampelių nepraleisti ir kaip tvarką palaikyti.

Po ilgos ir šaltos žiemos daug kas susimąsto apie pavasarinį tvarkymąsi. Nors pavasarį norisi kruopščiai iššveisti visus namų kampelius, ilgas ir kelias dienas trunkantis tvarkymasis išvargina. Rimantė Adomavičienė, Instagram platformoje pasakojanti, kaip susitvarkyti ir palaikyti tvarką namuose, papasakojo, kokių namų kampelių nepraleisti ir kaip tvarką palaikyti.

REKLAMA

Rimantė pasakojo, kad ir pati nemėgsta skirti savaitgalių tvarkymuisi, todėl mieliau lengvai apsitvarko kas dieną po truputį. Vis dėlto kai kuriuos darbus, tokius kaip langų valymą, dažniausiai paliekame pavasariui. Nuo to ji siūlo pradėti ir pavasarinį tvarkymąsi.

„Laiką nusistatome patys sau, nėra išorinio spaudimo. Kai atšyla orai, natūraliai norisi praverti langus, juos išvalyti, nuo to siūlyčiau ir pradėti. Tai atneš gaivos ir šviežio oro į namus, pakels ūpą“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Po langų valymo reikėtų atkreipti dėmesį ir į namuose esančius tekstilės gaminius, kurie dažnai lieka užmiršti. Išskalbkite užuolaidas, pledus, antklodes, patalynę, pagalves. Pagalves, pasak Rimantės, galima džiovinti ir kieme arba džiovyklėje, o užuolaidos puikiai išdžiūva tiesiog pakabintos tiesiai iš skalbyklės: taip išvengsite ir užuolaidų lyginimo.

Išskirtinis dėmesys – spintai

Pasak Rimantės, didelį dėmesį reikėtų skirti sezoninių drabužių išnešimui. „Aš siūlau rūbus skirstyti į šaltojo ir šiltojo sezono. Šaltasis sezonas – tai ruduo ir žiema, šiltasis – pavasaris ir vasara. Pavasarį šaltojo sezono drabužius išskalbiame ir sudedame į dėžes, vakuumavimo maišus ar kitą patogią vietą“, – patarė Rimantė.

Rimantė sakė, kad taip ne tik atlaisvės vietos drabužinėje, tačiau ir akys „pailsės“ nuo tų pačių drabužių: „Kartais atrodo, kad spintoje daugybė rūbų, o neturime ką apsirengti. Taip yra dėl rūbų pertekliaus, dėl sumaišytų sezonų vienoje vietoje, dėl netinkamo dydžio, netinkančių figūrai, stiliui ar sugadintų, suplyšusių rūbų.“

REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip pat priminė, kad nebenešiojamus, tačiau vis dar geros būklės rūbus galite parduoti, atiduoti artimiesiems, kuriems jie tiktų, arba paaukoti labdarai. Jei rūbai yra nebetinkami nešiojimui galite juos išmesti į specialiai tekstilei skirtus konteinerius.

Labiausiai užmirštami namų kampeliai

Pavasariniam tvarkymuisi Rimantė pateikė sąrašą namų kampelių, kurie dažnai būna pražiūrėti ar užmiršti, tačiau yra nemažiau svarbūs.

Išvalykite skalbimo mašiną, indaplovę. Tam, kad pašalintumėte nemalonius kvapus ir nešvarumus, į indaplovę ar skalbyklę suberkite pakelį citrinos rūgšties, pasirinkite aukščiausią temperatūrą ir paleiskite tuščia eiga.

Atsisakykite išaugtų, sugadintų vaikų drabužių, sulūžusių arba nebenaudojamų žaislų.

Išsiurbkite sofas, lovas. Apiberkite jas soda, palikite mažiausiai valandai ir nusiurbkite. Tai padės pašalinti nemalonius kvapus.

Išskalbkite dušo užuolaidas. Įmeskite jas į skalbyklę, užstatykite 30 laipsnių temperatūrą, 600 džiovinimo apsukų. Dar drėgnas pakabinkite į vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Išsiurbkite šalia lovos, pasienius, grindjuostes. Atitraukite baldus nuo sienų, atstumkite lovas, išsiurbkite ir drėgnai išvalykite.

Pasirūpinkite pliušiniais žaisliukais. Juos skalbti reikia 30 laipsnių temperatūroje (neskalbiami tik tie, kurie su elementais). Galima džiovinti elektrinėje džiovyklėje.

Išvalykite gartraukį ir sieną šalia kaitlentės. Ten prisikaupia itin daug riebalų ir nešvarumų.

Išvalykite plytelių tarpus. Grindys iš kart atrodys švaresnės.

Kaip tvarką palaikyti?

Rimantė juokavo, kad jei nuolat sieksime idealios tvarkos, per dieną nieko daugiau nebespėsime nuveikti: „Juk vieną galą tvarkai, o kitas jau vėl nešvarus.“ Svarbiausia, pasak jos, ne nuolat tvarkytis, o tvarką palaikyti.

„Daiktai turi turėti savo vietą, ir visi šeimos nariai turi padėti daiktus į jiems skirtas vietas“, – sakė Rimantė. Taip bus išvengiama nuolatinio apsivertimo, o idealiu atveju, vakarais visa šeima turėtų skirti keletą minučių ir susidėti savo daiktus į vietas. Taip pat ir dulkes ar nešvarumus, pasak moters, yra lengviau nuvalyti kasdien, nei stengtis nušveisti apleistas vietas.

Taip pat Rimantė patarė turėti namuose kuo mažiau daiktų. Dažnai perkame daiktus, kurių mums iš tikrųjų nereikia, todėl daug paprasčiau peržiūrėti spintas, žaislus, knygas, kosmetikos priemones, prieskonius ir net vaistus, patikrinti galiojimo laiką ir daugiau nebepirkti to, ko nereikia. „Mes turime per daug daiktų kiekvienoje srityje. O tai ir sudaro netvarką“, – sakė Rimantė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų