Ši virtuvėlė neremontuota ilgus metus: pokyčiai kaip reikiant nustebino

TV3 ir IKEA interjero pokyčių TV projektas „Namų idėja su IKEA“ rytoj lankysis jaunavedžių Boženos ir Pavelo namuose.

4

Po vestuvių pora įsigijo nuosavą būstą ir pradėjo bendrą gyvenimą. Deja, 6 kv. m. virtuvės vaizdas nedžiugina – ji remonto nemačiusi kelis dešimtmečius. O kur dar neveikianti ir tik vietą užimanti viryklė. Jaunai šeimai į pagalbą atskubės IKEA interjero dizainerė, kuriai virtuvės dydis tik vienas iš kelių tekusių galvosūkių.

Pavelas dirba vargonininku bažnyčioje ir muzikuoja vestuvėse bei kituose renginiuose. Vyras ilgai ruošėsi vestuvėms su Božena, nes, jo manymu, tai itin atsakingas žingsnis. „Tai yra atsakomybė už kitą žmogų visam gyvenimui“, – sako Pavelas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ši virtuvėlė neremontuota ilgus metus: pokyčiai kaip reikiant nustebino

Pora draugavo aštuonerius metus, bet kartu apsigyveno tik po vestuvių. Toks buvo Pavelo, kuris laikosi tradicinių pažiūrų, sprendimas.

Sukdama savo meilės lizdelį pora suprato, kad didžiausias iššūkis – virtuvės atnaujinimas. Čia jau seniai laikas keisti ir buitinę techniką, ir baldus bei jų išdėstymą.

IKEA interjero dizainerės Kristinos Tamašauskaitės laukė nelengva užduotis – virtuvės plotas yra vos 6 kv. m., kuriuose reikia sutalpinti visą reikalingą buitinę techniką ir dar padaryti ją patogia bei jaukia.

„Norėtųsi didesnio stalo, nes ant dabartinio telpa tik dvi lėkštės. Taip pat, būtų gerai daugiau spintelių, gartraukis, nes dabar, kai jo nėra, gamindami, atidarome langą. O svajonė – kad būtų baro stalas“, – svajonių virtuvę apibūdino namų šeimininkė Božena.

Tačiau interjero specialistei didžiausias iššūkis buvo net ne mažas virtuvės plotas, o dujų skaitliukas ir kreivos sienos, prie kurių teko derinti sprendimus šioje erdvėje. „Pirmas įspūdis įėjus į virtuvę šiek tiek išgąsdino – maža virtuvė atrodė chaotiškai. Šeima beveik negamindavo, nes neveikė sena viryklė, nebuvo vietos, kur pasidėti daiktams. Kadangi trūko gartraukio – virtuvėje buvo prisikaupę dulkių ir purvo“, – sako IKEA dizainerė.

Jaunavedžių pora virtuvėje taip pat norėjo turėti stalą, prie kurio abu susėdę galėtų patogiai vakarieniauti. Tad interjero specialistė mažoje erdvėje pritaikė netipinį sprendimą – pusbarį.

„Dažnai įsivaizduojama, kad norint turėti pusbarį reikalinga didelė virtuvė. Tačiau pademonstravau, kad tereikia tinkamai suplanuoti erdvę, o jam įrengti – stalviršio ir sieninių laikiklių. Dabar čia patogu ne tik niekur neskubant valgyti dviems, bet net ir dirbti kompiuteriu“, - sako K. Tamašauskaitė.

Daiktams radus savo vietas, virtuvė tapo harmoninga ir jauki. Nors daiktų kiekis iš esmės nepasikeitė, teisingai juos sudėliojus visa erdvė įgavo visai kitokį vaizdą.

REKLAMA

„Dažnai susiduriu su įsitikinimu, kad namų atnaujinimas kainuos daug laiko, pinigų, kad reikia išskirtinių žinių apie virtuvės baldų montavimą. Tačiau atnaujinimo darbus galima atlikti etapais: pirmiausia įsigyti pastatomas spintelės ir kaitlentę su plautuve, vėliau pakabinamas spinteles, po to išklijuoti plyteles, galiausiai įsigyti valgomojo stalą ir kėdes, o galutinius akcentus ir aksesuarus pasilikti pabaigai. Tačiau jų nereikėtų užmiršti, nes nedidelės detalės ir apjungia visą erdvę“, - šypsosi interjero dizainerė.

Kaip 6 kv. m. virtuvėje dizainerei pavyko be stalo dviems rasti sprendimų ir vietos maisto gaminimui bei daiktų laikymui paliekant erdvės ir laisvai judėti, bus atskleista jau šį penktadienį laidoje.

„Namų idėja su IKEA“ – penktadienį 17.55 val. per TV3!

 


Rašyti komentarą...
t
tai
2019-10-10 11:10:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
pradzioje Lietuvos giriu nuotrauka...paskui kelmu nuotrauka....gal nuotrauka su svedu aktyviste del ateities.....ar verta kirsti medi jei is jo daromi vienkartiniai baldai-galima tik toki kuris atauga per pora metu.....kai sugebes gaminti baldus is karklu isgenetu kanaluose tada tegul reklamuojasi
Atsakyti
0

m
motina
2019-10-11 01:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur jie,tie pokyciai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų