Jau šį savaitgalį prasideda pirmoji Lietuvoje „Vilkų ir vilkiukų“ stovykla orientuota į išsiskyrusių tėčių ir vaikų santykius bei pilnavertį jų bendravimą. Stovyklos įkūrėjo kariškio Gintauto Maurico teigimu, čia bene pirmoji ir vienintelė Lietuvoje stovykla dėmesį skirsianti išsiskyrusiems tėčiams ir jų atžaloms. Stovyklos tikslas -stiprinti tėčio ir vaiko santykį, padėti spręsti iškilusias problemas, kurti naujus įpročius, tradicijas.
Tėčiui rasti bendrų interesų su vaiku – privaloma
Noriai savo žiniomis šią vasarą įvairiuose motyvaciniuose susitikimuose besidalinantis sportininkas Sergejus Maslobojevas stovyklos sporto dieną kvies vaikus ir tėčius atrasti bendrų interesų, kurie stiprintų jų draugystę. „Ne tik būti mokytoju, vedliu bei teisingu pavyzdžiu yra svarbu, bet ir rasti bendrų interesų su savo vaiku. Per bendrus interesus galima labiau suartėti su vaiku ir tapti ne tik ekspertu jo akyse, bet ir geru draugu. O draugų vaikai linkę klausyti“, - kalbėjo pasaulio kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas.
Nebijok pasakyti, ką jauti savo vaikui
Stovykloje „Vilkai ir vilkiukai“ tėčiai su vaikais mokinsis pakelti ir nuleisti vėliavą, ją sulankstyti, susipažins su „Bekelės Vilkai“, „Lietuvos vabalų klubas“ nariais, jų veikla, klausysis kario Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ ištraukų ir daugelį kitų įdomių netikėtų veiklų pažins, taip turėdami galimybę atrasti tai, kas patinka ir tėčiui, ir vaikui. Vienu svarbiausių stovyklos momentų Gintautas Mauricas įvardina vakarinio laužo ritualus, prie kurių vyks diskusijos, pasidalinimai patirtimis.
„Tarp vaiko ir tėvo, kaip ir bet kuriame kitame žmogiškame ryšyje yra svarbiausia atvirumas, nebijojimas pasakyti, ką aš jaučiu, ką aš galvoju, kaip aš jaučiuosi ir to mokymas daryti vaikus. Jei man skauda, ar aš jaučiuosi įžeistas, tai aš pasakau savo vaikams, kad mane tai skaudina. Taip elgdamasis aš mokau juos, kad kai skauda, jie gali ir turi pasakyti savo emocijas ir pojūčius. Atvirumas, noras neskaudinti, o auginti – svarbiausia tėvo ir vaiko santykyje“, - mintimis dalinosi Gintautas Mauricas stovyklos idėją burti išsiskyrusius tėčius su vaikais išvystęs remdamasis savo asmenine patirtimi.
Tiek vilkas, tiek vilkė vienodai svarbūs mūsų vilkiukams
Pirmąjį laužo vakarą atidarys dainininkė Agnė Sabulytė su partizanų dainomis, kviesdama dalyvius drąsiai mokintis ir dainuoti laisvės kovų dainas, taip pažįstant tėčiams savo vaikus, o vaikams pažįstant savo tėčius galbūt pirmą kartą dainuojančius, pamatant vienas kitus naujomis spalvomis bei pažįstant istoriją per muziką. „Išties vaikų auklėjimas yra sudėtinga ir neišsemiama tema, kuria visada įdomu diskutuoti, svarbu domėtis. Pati skaitau įvairias knygas, dalyvauju įvairiuose susitikimuose su gyvenimo mokytojais, ieškodama tinkamiausių ir vis naujų būdų kuriant santykį su savo vaikais. Tiek tėtė, tiek mama, tiek vilkas, tiek vilkė yra svarbūs jų vaikams, jų augime, pažinime pasaulio, jų saugumo jausmui sukurti, todėl abiejų indėlis į bendravimą labai svarbus ir aš už tai, kad būtų puoselėjamas stiprus tėčio ir vaiko santykis“, - kalbėjo Agnė Sabulytė.
Vaikui tėvai buvo dovanoti gyvenimo
Skyrybos – dažna problema, ištinkanti ne vieną šeimą. Kiekviena pora vaiko priežiūros, auklėjimo klausimus sprendžia individualiai. Stovyklos „Vilkai ir vilkiukai“ įkūrėjo Gintauto Maurico teigimu kartais suaugusių sprendimai skaudūs ir neteisingi vaikų atžvilgiu, bet tai yra suaugusių sprendimai.
Apie skyrybas ištikusias poras sportininkas Sergejus Maslobojevas kalba, jog vaikui svarbiausia paaiškinti, kad ne dėl jo skyrybos įvyko, kad jis yra mylimas, kas bebūtų abiejų tėvų. „Reikia būti atviriems. Vaikui išaiškinti, kad jis yra mylimas ir vertinamas, kad jis yra gyvenimo laimė, o kad tėvai tarpusavyje nerado bendros kalbos čia jau visai atskira tema. Baisiausia, kai tėvai naudojasi vaikais arba dar blogiau, kai kiršina vaiką. Vaikas tėvų nepasirinko, jam jie buvo dovanoti gyvenimo ir ne mūsų jurisdikcija vaikui drausti bendrauti su vienu iš tėvų“, - mintimis apie išsiskyrusių tėvų ir vaikų santykius dalinosi Sergejus Maslobojevas.
Neužspauskime vaikų svajonių
Gintauto Maurico teigimu vienas svarbiausių dalykų vaikų auklėjime – leidimas klysti. „Svarbu, kad vaikas nebijotų klysti, po klaidos paskatinti jį stotis ir eiti toliau. Padariau klaidą, bet žinau, kad mane palaiko, nes yra tėvai, kurie myli mane besąlygiškai. Tai jausdamas, vaikas auga pasitikintis savimi, savarankiškas“, - apie esminius momentus auklėjime kalbėjo Gintautas Mauricas linkėdamas tėvams nepamiršti leisti vaikams jausti ir svajoti.
Kas svarbiausia auklėjime?
„Pagarba ir dėkingumas, - šias savybes reikia vystyti vaikuose nuo mažens per bendravimą, pamokslus, žaidimus, kalbant, kad gyvenimas mums siunčia dovanas ir pamokas ir kad už visas jas mes privalome būti dėkingi, tik jų dėka mes augame kaip individualios asmenybės. Pagarba visoms situacijoms bei žmonėms – tai svarbiausia, jei į viską žiūrėsi pro pirštus, galiausiai būsi apgautas ir įskaudintas. Tad mylėkit ir būkit mylimi, rodykit pagarbą ir būsite gerbiami“, - mintimis apie vaikų auklėjimą dalinosi Sergejus Maslobojevas.