• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tik 30 procentų iš maždaug 310 milijonų JAV piliečių turi pasą. Tokie skaičiai, tai pasaulinę jėgą ir įtaką turinčios valstybės trūkumus  atskleidžianti rentgenograma. JAV, vaidinanti svarbų vaidmenį  pasaulinėje politikoje,  tuo pat metu pasirodo yra ir viena labiausiai  atsiskyrusių nuo kitų kultūrų, vakariečių visuomenė.

REKLAMA
REKLAMA

Šio fenomeno priežastys, kad tik vienas trečdalis amerikiečių gali keliauti į užsienį, yra įvairios. Jungtinėse Amerikos valstijose egzistuoja didžiulė kultūrinė ir geografinė įvairovė, todėl jos piliečiai dažnai net neturi poreikio keliauti už jos ribų. Kita priežastis, tai  skeptiškas ir ignoruojantis piliečių požiūris į kitas tautas, - rašo tinklapis elmundo.es; Taip pat, tai darbo intensyvumo tradicijos, kurios nepalieka laiko bent metus pagyventi keliaujant ar išeiti ilgesnių atostogų, o dar gi atostogų ir kelionių išlaidos yra labai didelės.

REKLAMA

Turizmo ir kelionių biuras praneša, kad 2009 metais apie 61,5 milijonų žmonių buvo išvykę iš JAV, iš jų 50 procentų keliavo į Kanadą ir Meksiką. 2010 metų statistika, sudaryta iki birželio mėnesio, skelbia, kad į keliones po Europą buvo išvykę apie 5,5 milijonai šalies gyventojų ir tik 216.000 amerikiečių pirmaisiais metų mėnesiais ryžosi nuvykti į Afriką.

REKLAMA
REKLAMA

Karibai ir Azija yra mėgiamiausi maršrutai po Senojo Kontinento; Vidurinieji Rytai ir Ramiojo vandenyno salos, vargu pritraukia tuos, kurie pasiryžta atostogauti svetur. Pietų ir Centrinė Amerika pritraukė kiek daugiau nei vieną milijoną amerikiečių.

Menkas JAV piliečių susidomėjimas ir galimybės taip pat atsispindi politinėje sferoje. Kaip prieš mėnesį pažymėjo Maiklas Blombergas, „didžiulis skaičius Kongreso ir Senato narių neturi pasų“. Džo Badžentas, žurnalistas, kilęs iš Virdžinijos, savo kronikoje „Amerika iš pagrindų“, taip pat mini, kad 2008 metais apie 50 procentų amerikiečių senatorių neturėjo dokumentų, leidžiančių išvykti iš šalies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greito vartojimo visuomenė

Kaip pasakoja, jau minėtas žurnalistas Badžentas, iš pagrindų tirti daugumos amerikiečių vangumą kelionėms, tai tas pats kaip iš esmės tirti visą sistemą. Kelionės jiems nėra prioritetas, kadangi JAV piliečiai turi ir kitų rūpesčių bei poreikių. Didžiąja dalimi konservatyviai visuomenei, palikti savo namus ir išvykti „pamatyti“ pasaulio, neatrodo būtinas dalykas, o tie, kurie tai daro „priklauso kariniam sluoksniui arba tokią patirtį vertina tarsi būtų atsiradę dideliame teminiame atrakcionų parke, pastatytame, kad juos linksmintų“, - pasakoja Badžentas.

REKLAMA

Amerikiečių žurnalistas mano, kad tai greito vartojimo visuomenės pasekmė. Daugelis nori klaidingai manyti, priklausantys vidurinei klasei, nei išvykti už „amerikietiškosios svajonės“ sienų ribų.

Darbas, praktiškumas ir vartojimas. Kultūrinį pagrindą sudaro plazminiai televizoriai ir karts nuo karto susirenkančių pokalbių ratelių demagogija. Dievo ir ginklų kultas bei amerikietiškųjų vertybių aukštinimas. Tokį 80 000 milijonų Amerikos piliečių profilį, kurie niekada nesusimastė net apie  išvykimą iš šalies, piešia Badžentas. Tačiau yra ir tokių, kurie vos suduria galą su galu, kad išgyventų iki kito mėnesio, tad apie išvykimą iš šalies nėra net kalbos.

„Šis faktas, kad 70 procentų amerikiečių neturi paso, sudaro per didelį skaičių, šaliai, turinčiai tokią didelę įtaką“, - pasakoja „US Travel Association“ viceprezidentas Briusas Bommarito. "Amerikiečiai puikiai jaučiasi savo aplinkoje nežiūrint, kad vienas iš keliavimo į užsienį teigiamų aspektų yra tai, kad tai, geriausia diplomatijos forma. Nepagrįstos ir keistos idėjos apie kitas visuomenes išnyksta, ir tai pamatęs keliaujantysis supranta, kad visi esame panašūs, tik turime skirtingus įpročius ir kultūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų