Santaros klinikos skelbia kritinę padėtį: gali tekti stabdyti planines operacijas

VUL Santaros klinikos skubiai praneša, kad kritiškai išseko O (I) ir A(II) kraujo grupių atsargos. Skelbiama, kad ženkliai išaugęs kraujo poreikis ir kraujo donorų trūkumas gali sąlygoti planinių operacijų sustabdymą.

VUL Santaros klinikų darbuotojai skubiai kviečia donorus registruotis kraujo donorystei: Tel.:  (8-676) 00078, (8-688) 62707 arba [email protected]

Prašo atvykti padovanoti kraujo ir NKC darbuotojai

VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC) atkreipia visuomenės dėmesį, jog Lietuvos gydymo įstaigose esantiems pacientams kritiškai trūksta kraujo.

Šiuo metu didžiausias yra pirmos ir antros grupių kraujo trūkumas, tačiau NKC labai laukiami ir kitų kraujo grupių donorai. Atėjus atostogų metui ir pagerėjus oro sąlygoms, pritraukti kraujo donorų darosi vis sunkiau.

Visuomenės pagalba padovanojant kraujo gyvybiškai reikalinga onkologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems ligoniams, gimdyvėms, į nelaimingą įvykį patekusiems žmonėms.

NKC kviečia kuo skubiau atvykti padovanoti kraujo ne tik apsilankant stacionariuose NKC padaliniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau ir aktyviai dalyvaujant mobiliose kraujo donorystės akcijose, teigiama pranešime spaudai.

Norintys ir galintys padovanoti kraujo, kviečiami atvykti Vilniuje, Žolyno g. 34 bei Upės g. 9 (prekybos centre CUP), Kaune (Vytauto pr. 13), Klaipėdoje (Naikupės g. 28), Panevėžyje, (Nemuno g. 75) bei Šiauliuose (S. Daukanto g. 90)

Informaciją apie padalinių darbo laiką bei artimiausias mobilias kraujo donorystės akcijas galima rasti NKC internetinėje svetainėje: https://kraujodonoryste.lt/ ir socialiniame tinkle Facebook.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-06-08 10:38:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu, kaip ten su tuo krauju, tai pardavinėja į užsienį, tai pritrūksta.
Atsakyti
-2

F
Faktas
2021-06-08 10:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad niekas nuo kitų ligų nemiršta, nes neskelbiama, tai ir kraujo nereikia. Visi serga ir miršta tik nuo covido, nes pandemija :)
Atsakyti
-7

O
OPLIA
2021-06-08 10:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegu dbr ima is paskiepytu
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų