Šalia daržovių sodinkite gėles: derlius bus gausesnis

Jei vis dar gėles ir daržoves auginate priešingose kiemo pusėse, pats laikas šį planą pakeisti. Profesionalūs augintojai gėles ir daržoves sodina kartu tam, kad turėtų gausesnį derlių ir išlaikytų jį sveiką.

Ekologinio ūkio augalų auginimo specialistė Maggie Saska goodhousekeeping.com sako, kad pagrindinė priežastis, kodėl gėles reikia sodinti prie daržovių, yra ta, kad tai padeda pritraukti bites, drugelius, kolibrius ir kitus naudingus vabzdžius. Jei bičių jūsų sode nėra, tikėtina, kad ir derlius bus gana nuviliantis.

Pasak specialistės, svarbu nepamiršti kelių patarimų, kurie yra naudingi renkantis, kokias gėles reikėtų sodinti šalia daržovių.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į gėlių žydėjimo laiką. Jos turi žydėti tuo pačiu metu kaip ir daržovės. Jei, pavyzdžiui, pasodintos gėlės nežydės praėjus dviem savaitėms po to, kai baigs žydėti žirniai, jų derlius nebus gausus.

Paprastai ant sėklų pakelių yra nurodoma, kaip greitai gėlės pradės žydėti po jų pasodinimo, todėl taip galima planuoti savo grafiką. Tačiau gera idėja yra pasodinti kuo įvairesnių gėlių, kad būtų užtikrinamas nuolatinis žydėjimas per visą daržovių auginimo sezoną.

Taip pat Saska rekomenduoja rinktis tam tikros formos gėles. Dėl formų skirtingumo kai kurias gėles bitėms ir vapsvoms sunkiau pasiekti, vadinasi, sunkiau pasiimti žiedadulkes, todėl geriausia rinktis kompozicinės formos gėles, tokias kaip ramunės, saulėgrąžos, zinijos.

Ne mažiau svarbu ir tai, koks yra gėlių aukštis. Tam, kad daržovės nekonkuruotų su gėlėmis dėl saulės spindulių, geriausia rinktis žemesnius augalus. Tačiau, pavyzdžiui, salotoms per vasaros mėnesius gana naudinga gauti bent šiek tiek pavėsio, todėl šalia jų būtų galima sodinti ir aukštesnius augalus.

Pradedantiesiems sodininkams specialistė siūlo pradėti nuo vienmečių gėlių sodinimo, nes jos lengvai auga ir žydi. Taip pat jas bus paprasta pakeisti, jei kitais metais nuspręsite turėti kitokį sodo dizainą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų