Ruošiatės išmesti senus prieskonius? Neskubėkite – jie dar gali pasitarnauti

Kone kiekvienoje virtuvėje yra spintelė ar vieta, skirta vien tik prieskoniams. Be jų neįsivaizduojamas nė vienos virtuvės patiekalų ruošimas, tačiau laikui bėgant ir galbūt ne itin dažnai juos naudojant, prieskoniai gali pasenti ir prarasti ne tik išvaizdos, bet ir skonio savybes. Laimė, išmesti senų prieskonių nereikia – juos galima kūrybiškai panaudoti kasdienybėje.

Atnaujinkite kilimus

Ypač jei namuose turite augintinių, ilgainiui kilimai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Puikus būdas to atsikratyti – pabarstyti šiek tiek imbiero ar rozmarino ir tada kilimą išsiurbti. Tik venkite prieskonių, kurie ant dangos gali palikti dėmių, rašoma househacks.co..

Apsisaugokite nuo tarakonų

Turbūt nėra nieko šlykštesnio, nei namuose rasti tarakoną. Tačiau jei jau pastebėjote vieną nepageidaujamą gyventoją ir įtariate, kad jų gali būti ir daugiau, į tikėtinas jų slėptuves padėkite džiovintų lauro lapų. Nors tai tarakonų ir nenužudys, privers juos bėgti kuo toliau iš namų.

Naudokite augalams

Daugelyje prieskonių gausu mineralų ir vitaminų, todėl drąsiai žiupsnelį jų barstykite ant augalų ir stebėkite, kaip jie auga sveiki ir stiprūs. Vienas geriausių variantų yra maltų čiobrelių, rozmarinų, lauro lapų ir raudonėlio mišinys.

Apsisaugokite nuo vabzdžių

Ypač šiltuoju metų laiku namuose galima pamatyti įvairių rūšių vabzdžių. Tačiau seni prieskoniai gali apdėti nuo jų apsisaugoti. Viskas, kas turi stiprų aromatą, pavyzdžiui, pipirmėčiai ar šalavijai, tam puikiai tinka. Tiesiog šiek tiek jų pabarstykite ant palangės ir prie durų ir išvenkite nemalonių vabzdžių namuose.

Dekoruokite namus

Jei turite senų žolelių, galite jas sukabinti, pavyzdžiui, ant stalčių rankenėlių ar sieninių kabliukų. Taip ne tik suteiksite virtuvei savitą stilių ir charakterį, bet taip pat džiaugsitės ir puikiu kvapu kambaryje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų