Rinkitės šį produktą rytais: padės atsikratyti svorio

Kai nusprendžiate laikytis dietos, tikrai negalvojate apie pienišką šokoladą, nes jame yra daug cukraus, riebalų ir kalorijų.

Tačiau mokslininkai nustatė, kad pradėdami dieną šokoladu, sulauksite „netikėtos pagalbos“, padedančios jūsų organizmui deginti riebalus.

Brigham ir moterų ligoninės Bostone (JAV) tyrėjai 19 vyresnių moterų (po menopauzės)  valandą po pabudimo ir valandą prieš miegą dvi savaites davė po 100 gramų pieniško šokolado.

Padėjo numesti svorio

Rezultatai parodė, kad šokoladas nepakeitė dalyvių svorio ir iš tikrųjų net padėjo numesti svorio, rašo mirror.co.uk. Sakoma, kad ryte valgant šokoladą, iš tikrųjų gali padėti deginti riebalus ir sumažinti gliukozės kiekį kraujyje.

Tai gali būti dėl flavanolių, naudingų cheminių medžiagų, natūraliai randamų kakavoje, kurios padidina riebalų oksidaciją. Šokolado valgymas naktį padeda sureguliuoti miego įpročius ir pakeisti medžiagų apykaitą. Tyrimo metu dalyviams buvo leista valgyti „bet kokį kitą maistą“, įskaitant saldžius patiekalus, greta pieno šokolado dietos.

Frank A.J. L. Scheer − neurologas, tiriantis miego ir paros cirkadinių sutrikimus, sakė: „Šokolado vartojimas ryte arba vakare/naktį sukelia skirtingą poveikį badui ir apetitui, substrato oksidacijai, gliukozės kiekiui nevalgius, mikrobiotai (sudėčiai ir funkcijai) bei miego ir temperatūros ritmams.

Mūsų išvados teigia, kad ne tik „ką“, bet ir „kada“ valgome, gali turėti įtakos fiziologiniams mechanizmams, susijusiems su kūno svorio reguliavimu“.

Mokslininkai pridūrė: „Rezultatai rodo, kad moterys valgydamos šokoladą mažiau išalksta ir mažiau trokšta saldumynų nei tos, kurios jo nevalgo, ypač jei šokoladą vartoja vakare. Be to, kasdien valgant šokoladą, kortizolio kiekis būna mažesnis nei jį valgant vakare“.

Tačiau, laikantis subalansuotos dietos, šokoladą vis tiek reikėtų valgyti saikingai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų