REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Vis garsiau kalbant apie atsakingą apsipirkimą ir tvarų gyvenimo būdą, pokyčių imasi daugelis žmonių, o tarp jų ir garsūs Lietuvos televizijos veidai. Šį kartą mintimis ir patirtimi apie atsakingą  apsipirkimą ir gamtos tausojimo idėjas dalijasi TV3 televizijos laidų vedėja, žurnalistė, Renata Šakalytė-Jakovleva.

Vis garsiau kalbant apie atsakingą apsipirkimą ir tvarų gyvenimo būdą, pokyčių imasi daugelis žmonių, o tarp jų ir garsūs Lietuvos televizijos veidai. Šį kartą mintimis ir patirtimi apie atsakingą  apsipirkimą ir gamtos tausojimo idėjas dalijasi TV3 televizijos laidų vedėja, žurnalistė, Renata Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė, kodėl praeityje atsakingai apsipirkti pavykdavo ne visuomet 

Vos prasidėjus pokalbiui, televizijos laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva pripažįsta, kad atsakinga vartotoja stengėsi būti visada, vis dėlto, gyvenime pasitaikė etapų, kuomet laikytis tvarumo idėjų nepavyko. „Visada stengdavausi įsigyti tik tuos daiktus, kurių man iš tiesų reikia. Žinoma, buvo etapas, kai atsirado daugiau finansinės laisvės ir tada norėjosi paišlaidauti. Tiesą sakant, netgi buvo laikas, kai buvau pasinėrusi į neatsakingą apsipirkinėjimą. Bet ilgainiui supratau, kad man tikrai nereikia tiek daug daiktų,“ – atvirauja R. Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA

Žinoma moteris pripažįsta, kad atsikratyti blogų apsipirkinėjimo įpročių labiausiai padėjo sąmoningumas. 

„Laikui bėgant ėmiau pastebėti, kad, pavyzdžiui, jei akcijos metu įsigydavau daug  indų, tai vėliau tų indų visą pusmetį net ir nepaliesdavau. Deja, tas pats ir su drabužiais – kai kurie taip ir prakabėdavo spintoje nepanaudoti, nes tiesiog nebūdavo galimybės jų visų apsivilkti. Kai tai pastebėjau, ėmiau suprasti, kad šį įprotį reikia stabdyti ir iš naujo įvertinti, kam ir kiek noriu skirti pinigų, ar tų dalykų man tikrai reikia. Su laiku atsirado supratimas, kad geriau įsigyti vieną brangesnį, bet kokybiškesnį daiktą, kuris ilgiau tarnaus, negu prisipirkti pigesnių, bet nelabai kokybiškų, kurie turės būti greitai keičiami,“ – sako laidų vedėja R. Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA
REKLAMA

Spintą atsinaujina itin retai

Daugelis yra įsitikinę, kad vieši žmonės savo spintas atsinaujina kone kas mėnesį, tačiau Renata Šakalytė-Jakovleva šį mitą nori paneigti. 

„Tiesą pasakius, naujus drabužius perku itin retai. Visų pirma, aš nelabai sureikšminu savo aprangą. Antra – dalyvaujant laidų filmavimuose, drabužiai dažnai būna skolinami ir tada grąžinami, todėl man jų pirkti taip pat nereikia. Vedant renginius, už įvaizdį atsakingi yra stilistai, kurie išrenka, ką turėsiu vilkėti. Na, o laidų, kurias vedu, pavyzdžiui, TV3 portale, apranga rūpinuosi pati ir vilkiu savo pačios kasdien spintoje randamus rūbus. Šiuo atveju stengiuosi žaisti su skirtingais rūbų deriniais, pritaikyti vis kažkokią kitą detalę, kad nereikėtų pirkti naujų apdarų,“ – savo asmenine patirtimi ir patarimais dalijasi žinoma moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drabužių iš antrų  rankų privalumus pastebėjo  sukūrusi šeimą 

Drabužiai iš antrų rankų – ne tik atsakingas , bet ir ekonomiškai efektyvus - sutaupyti padedantis apsipirkimo būdas. Ir nors tai vis labiau populiarėja, ne visi ryžtasi tai pabandyti ir patys. R. Šakalytė-Jakovleva savo pavyzdžiu stengiasi įkvėpti ir kitus. „Tikrai gan dažnai renkuosi drabužius iš antrų rankų, taip pat sulaukiu drabužių dovanų, ir, žinoma, mielai priimu draugių man atiduodamus rūbus,” - atvirauja pašnekovė.

Nors dažniausiai dėvėtus drabužius buvo įprasta pirkti iš naudotų prekių parduotuvių, Renata Šakalytė-Jakovleva pastebi, kad vis labiau populiarėja apsipirkimas elektroninės prekybos  „Vinted“ platformoje, kuris yra labiau patogus taupant laiką prekių paieškai ir apsipirkimui bet kuriuo paros metu neišeinant iš namų. Televizijos laidų vedėja pasakoja, kad jai toks apsipirkimas ypač pasiteisino perkant rūbus dukroms. 

REKLAMA

„Vinted“ programėlę naudoju jau kurį laiką. Šioje platformoje dažniausiai ieškau drabužių savo vaikams. Ypatingai mėgstu pirkti vaikiškus batus ir sezoninius rūbus – kombinezonus, striukes, slidinėjimo kostiumus, žieminius batus. „Vinted“ gausu gerų prekinių ženklų rūbų, kurie firminėse parduotuvėse kainuotų labai brangiai, o čia juos galima įsigyti už tikrai patrauklią kainą ir dar geros kokybės – juk vaikai labai greitai išauga rūbus, nespėja jų nudėvėti. Pastebėjau, kad kokybiškus vaikiškus rūbus gali vilkėti antras, trečias ar net ketvirtas vaikas ir jie būna tikrai  geros būklės,“ – sako R. Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA

TV3 ir „Vinted“ iniciatyva įkvepia pokyčiams 

Nors žinoma moteris pirkti drabužių iš „Vinted“ nevengia, visgi, ten parduoti savo pačios rūbus kol kas delsė. „Dukroms ir man nebetinkamus drabužius dažniausiai atiduodu, dovanoju ar paaukoju. Labai nemaža mano rūbų dalis keliauja pas seserį, tetą ar mamą. Bet šiuo metu savo „Vinted“ paskyroje jau įkėliau keletą drabužių, kuriuos nusprendžiau pamėginti parduoti. Tai daugiausia tokie rūbai, kurie netinkami kasdieniam dėvėjimui ir negali būti atiduoti - turiu įvairių dizainerių drabužių, kuriais vilkėdama vedžiau renginius ir laidas. Jeigu pavyks, už gautą pelną leisiu sau įsigyti kažką iš tos pačios „Vinted“ platformos,“ – šypsosi R. Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norėdami paskatinti atsakingą vartojimą ir sąmoningą apsipirkimą, „Vinted“ ir TV3 suvienijo jėgas ir paskelbė projektą „Kiekvienas žingsnis svarbus“. Renata Šakalytė-Jakovleva džiaugiasi tokia iniciatyva. 

„Ši TV3 ir „Vinted“ iniciatyva man atrodo išties šauni. Manau, kad labai svarbu šviesti visuomenę ir skatinti žiedinį daiktų gyvenimą. Šiais laikais mes visko turime per daug ir mėgstame net nebereikalingus daiktus saugoti ir kaupti namuose, nors jie dar realiai gali pasitarnauti kažkam kitam, o ne dulkėti spintoje. Turbūt daug kam pažįstama situacija, kai, rodos, spinta pilna, bet apsivilkti nėra ką. Tokiu atveju „Vinted“ platforma gali labai pasitarnauti – kažkam tavo nusibodęs drabužis bus visiškai naujas ir nematytas, o taip pat tokiu būdu bus pratęstas daikto gyvenimas.  Taip pardavėjas atgaus bent dalį tam rūbui išleistų pinigų,“ – tikina R. Šakalytė-Jakovleva.

REKLAMA

Renata atvirauja, kad projektas „Kiekvienas žingsnis svarbus“ ir ją pačią skatina imtis pokyčių ir dar labiau prisidėti prie atsakingo vartojimo. 

„Turiu tokių drabužių, kurie man jau per dideli arba per maži ir aš neturiu kam jų atiduoti. Taip pat turiu keletą suknelių, kostiumėlių, kuriuos vilkėjau vesdama renginius ar laidas, ir kurių daugiau nebevilkėsiu, todėl būtų prasminga juos prikelti antram gyvenimui ir perleisti tiems, kam šie drabužiai dar gali tarnauti toliau ir atlikti savo funkciją,“ – teigia laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.

Nereikia jokių "Vinted" su jų "programėlėm" ! Man geriausia "Humana" arba "Gausa". Ir kokybė - tikrai ne "turginė", ir kaina prieinama... Žinoma, ir ten būna "šlamšto", bet reikia mokėti "atsirinkti". Be to, labai svarbu žinoti, ko tau būtent reikia šiuo metu ,- tik to ( ir nieko daugiau ! ) ir ieškai. Galiu "apibėgti" bent kelias "ponių laimes", bet visiškai nieko nenusipirkti, o galiu laiminga išeiti jau iš pirmos aplankytos "Humanos"... Jei žmogus ( ypač moteris, nors yra ir vyrų ) turi savo stilių, supranta, kas jam tinka (ir patinka ! ), nusiperka keletą tikrai reikalingų drabužių, kurie tarnaus kelerius (ar net ilgiau) metus. Ir pigu, gražu bei neatrodai "kaip iš inkubatoriaus", kai pradeda visos rengtis tokiomis pačiomis suknelėmis ar striukėmis. Man nepatinka "bandos" modelis - geriau jau būti "skudurine Onute", bet ne viena iš bandos avelių, kur visos "vienodai apkirptos",t.y., vienodai apsirengusios.
Ir vyrą dažniausiai taip rengiu.
Žinoma, apatinius rūbus ir kojines perkam parduotuvėse naujus. Batus- taip pat, bet ne visuomet : už kelioliką ar keliasdešimt eurų gali nusipirkti firminius naujus sportbačius ar pan. ir "skuduryne"...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų