• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aukštas kraujospūdis gali nekelti pavojaus gyvybei kasdieniame gyvenime, tačiau ši būklė gali tapti mirtina. Jei žinote, kad kraujospūdis yra per aukštas, ką galite daryti?

Aukštas kraujospūdis gali nekelti pavojaus gyvybei kasdieniame gyvenime, tačiau ši būklė gali tapti mirtina. Jei žinote, kad kraujospūdis yra per aukštas, ką galite daryti?

REKLAMA

Aukštas kraujospūdis yra 140/90 mmHg, tačiau rizikinga net ir prieš hipertenziją, kurios rodmenys viršija 120/80 mmHg. Tačiau vienas raudonos spalvos gėrimas gali turėti teigiamą poveikį, rašo express.co.uk.

Žurnale „Hypertension“ mokslininkai pranešė, kad išgėrus vieną puodelį raudonųjų burokėlių sulčių sumažėja kraujospūdis. Keturias savaites trukusiame tyrimo projekte dalyvavo 68 hipertenzija sergantys pacientai.

Gali padėti natūralios burokėlių sultys

Tačiau per 24 valandas teigiami pagerėjimai jau buvo pastebėti grupėje, kuriai buvo duodama gerti burokėlių sulčių. Kiekvieną klinikinio tyrimo dieną dalyviai vartojo 250 ml daug nitratų turinčių burokėlių sulčių arba placebą – burokėlių sultis be nitratų.

REKLAMA
REKLAMA

Po dviejų savaičių sekė dviejų savaičių „išplovimo“ laikotarpis, kai dalyviams buvo sukeistos sultys. Kasdienis nitratų turinčių burokėlių sulčių vartojimas buvo siejamas su kraujospūdžio sumažėjimu.

REKLAMA

Viso tyrimo metu klinikiniai kraujospūdžio rodmenys vidutiniškai sumažėjo 2,4 mmHg. Namuose matuojamo kraujospūdžio rodmenys dar labiau sumažėjo vidutiniškai 3,8 mmHg.

Ir netgi „24 valandų ambulatorinis kraujospūdis sumažėjo 5,2 mmHg“, pažymėjo mokslininkai. Endotelio funkcija taip pat pagerėjo 20% ir po nitratų vartojimo sumažėjo arterijų standumas.

Intervenciją dalyviai „gerai toleravo“, o tai reiškia, kad nebuvo užfiksuota jokių rimtesnių šalutinių poveikių. Tyrimas taip pat rodo, kad daug nitratų turinčių burokėlių sulčių vartojimas turėjo teigiamos įtakos trumpalaikiams ir ilgalaikiams kraujospūdžio rodmenims.

REKLAMA
REKLAMA

„Šios išvados rodo, kad  su maistu vartojami nitratai yra įperkamas, lengvai prieinamas, papildomas gydymas hipertenzija sergantiems pacientams“, – pažymėjo mokslininkai.

Pataria daugiau judėti

Tyrimo projektą finansavo Britanijos širdies fondo (BHF) labdaros organizacija. BHF pareiškė: „Padidėjęs kraujospūdis paprastai nėra kažkas, ką galite jausti ar pastebėti. Tačiau jei žinote, kad turite padidėjusį kraujospūdį, be burokėlių sulčių gėrimo, galite imtis ir kitų priemonių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labdaros organizacija pabrėžia, kad vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti, yra judėjimas. Vidutinio intensyvumo veikla rekomenduojama kasdien, kiekvieną savaitę iki 150 minučių. Tai gali padėti jums pasiekti sveiką svorį, atitinkantį jūsų kūno sudėjimą ir ūgį.

„Kai kuriems žmonėms tereikia numesti svorio kad jų kraujospūdis sumažėtų iki normalaus lygio“, – aiškino BHF.

Be to, kai kalbama apie mitybos pasirinkimą, jums būtina sumažinti druskos ir alkoholio vartojimą. Taip pat turite įsitikinti, kad valgote sveiką maistą, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų