• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Radviliškio kilusio vaikino Mato Dovidaičio (27) darbų nepastebėti neįmanoma. Profesionalus dailininkas savo socialiniuose tinkluose dalinasi pieštais žymių žmonių portretais. Šį kartą Matas nustebino ypatingu portretu – vos su pieštukais ir anglimi nupiešė didvyrišką Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio portretą.

14

Iš Radviliškio kilusio vaikino Mato Dovidaičio (27) darbų nepastebėti neįmanoma. Profesionalus dailininkas savo socialiniuose tinkluose dalinasi pieštais žymių žmonių portretais. Šį kartą Matas nustebino ypatingu portretu – vos su pieštukais ir anglimi nupiešė didvyrišką Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio portretą.

REKLAMA

„Mato portretai“ vardu socialiniuose tinkluose žinomas Matas Dovidaitis dar prieš tris dienas pasidalino ypatingai jautriu Volodymyro Zelenskio portretu. „Instagram“ socialiniame tinkle Mato piešinys sulaukė beveik 40 tūkstančių „patinka“ paspaudimų.

„Idėja nupiešti Ukrainos prezidento portretą kilo prasidėjus Rusijos karinei invazijai. Naujienos labai sukrėtė, bet tuo pačiu mane sužavėjo V. Zelenskio stiprybė, ryžtas ir lyderio savybės. Galvojant, kaip galėčiau dar labiau palaikyti ir prisidėti prie Ukrainos žmonių gerovės ir kilo mintis nupiešti prezidento portretą ir taip paraginti žmones aukoti Ukrainai“, – pasakoja Matas.

Svajoja portretą įteikti pačiam Ukrainos prezidentui

Volodymyro Zelenskio atsidavimą tautai ir šaliai M. Dovidaičio pieštame nespalvotame portrete įkūnijo ir Ukrainos prezidento akyse žibanti mėlyna ir geltona spalvomis Ukrainos vėliava. Matas atvirauja, kad kilęs karas sukėlė daugybę emocijų ir užuojautos, todėl apimtas įkvėpimo portretą nupiešė vos per vieną dieną – atsikėlęs anksti ryte ir kibęs į darbus dailininkas piešti pabaigė dar tos pačios dienos vakare.

REKLAMA
REKLAMA

„Piešiau pieštukais ir anglimi ant popieriaus. Yra labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių prisidėtų prie paramos Ukrainai, ten esantiems nukentėjusiems žmonėms. Tiek materialiai, tiek skleisdami apie tai žinią pasauliui. Šiuo piešiniu stengiausi pasiekti žmones ir paraginti juos prisidėti“, – teigia M. Dovidaitis.

REKLAMA

Portreto piešimo eigą šiuo metu Vilniuje gyvenantis M. Dovidaitis įamžino ir vaizdo įraše. 

Pasiteiravus, ar dailininkas planuoja parduoti šį paveikslą, Matas teigia norintis, kad šis portretas pasiektų paties Ukrainos prezidento rankas ir atitektų būtent jam. 

„Taip pat svarstau apie galimybę perduoti portretą aukciono būdu ir pervesti visą sumą tiesiai Ukrainos paramos fondui“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikinas taip pat atvirauja, kad prieš savaitę išgirstos naujienos apie prasidėjusią Rusijos invaziją sukrėtė ir sukėlė be galo liūdnas emocijas:

„Tačiau, stengiuosi išlikti pozityvus ir palaikydamas Ukrainą džiaugiuosi kiekviena gera naujiena, ar maža pergale.“

Viskas prasidėjo nuo piešinio bendraklasei 

Anksčiau M. Dovidaitis tv3.lt naujienų portalui duotame interviu buvo pasakojęs, kad negali suskaičiuoti kiek tiksliai valandų yra praleidęs prie kurtų žmonių portretų. Internete Mato darbams žmonės negaili pagyrų ir kitokių įkvepiančių žodžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keista, bet nei vienas iš mano tėvų nemoka piešti ir net nėra meno žmonės. Tačiau, pavyzdžiui, mano brolis taip pat turi puikius sugebėjimus piešimui, tik jam labiau patinka automobilių dizainas. Dėl šios priežasties jis dirba Aston Martin automobilių kompanijoje ir ten prisideda prie jų kūrimo.

Sesės taip pat turi polinkį į meną. O aš pats dar vaikystėje supratau, jog turiu gebėjimą piešti. Jau pradinėje klasėje aš ir aplinkiniai pastebėjome, kad man tai sekasi geriau už kitus bendraamžius. Iš esmės šį sugebėjimą pradėjau tobulinti prieš maždaug 7 metus, nuo maždaug vienuoliktos klasės“, – tada apie kūrybos pradžią pasakojo Matas Dovidaitis.

REKLAMA

Patį pirmąjį portretą dailininkas nupiešė dar mokyklos suole, kuomet per pamoką kilo mintis nupiešti savo bendraklasės portretą. Matas pasakojo, kad piešinys išėjo ne itin panašus į suolo draugę, tačiau sukėlė daug teigiamų emocijų, todėl toliau veiklą tęsė piešdamas aplinkinius:

„Su laiku man tai pradėjo neblogai sektis, gavau pirmuosius prašymus nupiešti net už pinigus. Tuomet supratau, kad galbūt reikėtų į visą tai pažiūrėti rimčiau ir taip iki šiol piešiu tik žmones, kartais gyvūnus.“

REKLAMA

Portretus Matas piešia į rankas pasiimdamas vos pieštukus ir anglį, todėl dauguma portretų nespalvoti.

„Daugelis mano darbų yra nespalvoti, nes pirmiausia įvaldžiau nespalvotus pieštukus ir jais piešti sekasi geriausiai, bei žmonėms jie labai patinka. Bet po truputį į savo darbus pradėsiu įnešti spalvų, naujų technikų. Bus tikrai daugiau įvairovės ir žmonės tai turėtų dar labiau sudominti“, – anksčiau tv3.lt naujienų portalui pasakojo Matas Dovidaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų