• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neapdairiai elgiantis su ugnimi – ji gali padaryti nesugrąžinamą žalą. Tačiau kartais, žmogus gali save ir savo artimuosius apsaugoti nuo šios pražūtingos stichijos. Vienas iš tokių būdų – namuose įrengti dūmų detektoriai.

Neapdairiai elgiantis su ugnimi – ji gali padaryti nesugrąžinamą žalą. Tačiau kartais, žmogus gali save ir savo artimuosius apsaugoti nuo šios pražūtingos stichijos. Vienas iš tokių būdų – namuose įrengti dūmų detektoriai.

REKLAMA

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusią savaitę degė net 36 gyvenamieji namai ir 16 butų. Deja, didžiojoje dalyje jų nebuvo dūmų detektorių, todėl gyventojai ne tik patyrė didžiulių nuostolių, bet gaisruose žuvo ir du žmonės. 

Jeigu dar neturite dūmų detektoriaus, nedelskite, įsigykite jį, nes kilus gaisrui tai gali kainuoti gyvybę. Jeigu juos turite, kartą per mėnesį patikrinkite, ar dūmų detektorius veikia. Tam tereikia paspausti kontrolinį mygtuką. 

Jeigu signalo nėra, būtina pakeisti jo maitinimo elementus. Dūmų detektorius įrenkite prie miegamųjų kambarių ir kiekviename namo aukšte“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Valstybinės priešgaisrinės tarnybos“ puslapyje.  

REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesiai skubėjo gesinti gaisro

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos puslapyje rašoma, kad per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 72 gaisrų ir atliko 90 gelbėjimo darbų.

REKLAMA

Viename iš gaisrų žuvo žmogus. Sekmadienį, 9.38 val., Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, atvira liepsna degė apleistas medinis dviejų aukštų pastatas. Pirmajame aukšte, prie lauko durų, ugniagesiai rado vyro kūną. Gaisro metu išdegė kambarys pirmajame aukšte, pradegė perdanga, išdužo 7 langai, buvo nuardyta 15 kv. m stogo, rašo lrv.lt. 

„Pirminiais duomenimis, žmogus neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos ir buvo įsikūręs apleistame name, – sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus. – Tikėtina gaisro priežastis – neatsargus rūkymas. Beje, dėl šios priežasties jis jau buvo sukėlęs du gaisrus kitame pastate.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, 22.34 val., Pakruojo rajone, Linkuvoje, liepsnojo trijų butų daugiabutis. Gaisro metu išdegė vieno buto kambariai ir virtuvė, bendrojo naudojimo laiptinė, pradegė ir buvo nuardyta 1 kv. m perdangos ir 40 kv. m stogo dangos. Kiti du butai sulieti vandeniu.

Tos pačios dienos rytą, 7.11 val., buvo pranešta, kad Mažeikių rajone, Tirkšlių seniūnijoje, Balėnų kaime, miške dega traktorius. Atvykus ugniagesiams, miške degė medžių kirtimo mašina „JOHN DEERE 1270E IT4“. Gaisro metu sudegė visos degiosios miško kirtimo mašinos kėbulo dalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Degė gyvenamieji namai

Šeštadienį, apie 9 val., Visagino savivaldybėje, Tumelinos kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Gaisro metu viena pusė stogo sudegė, kita buvo nuardyta, apdegė namo vidus, sudegė namų apyvokos daiktai. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

19 val. Širvintų rajone, Gelvonų seniūnijoje, Totoriškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas vagonėlis. Gaisro metu sudegė jo stogas, apdegė terasos stogo medinės konstrukcijos, buvo išardytas ir vandeniu perpiltas lauko sienų apdailos karkasas. Iš namo ugniagesiai išnešė dujų balioną.

REKLAMA

Sekmadienį, 21.14 val., Kauno rajone, Zapyškio seniūnijoje, Vilemų kaime, Sodų bendrijoje „Kerupė“, atvira liepsna degė medinis sodo namelis. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu namas sudegė.

21.36 val., Mažeikių rajone, Sedos seniūnijoje, Vadagių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardytas jo stogas, išdegė antrasis aukštas, apdegė pirmojo aukšto koridorius. Iš namo ugniagesiai išnešė dujų balioną. Nuo ugnies jie apsaugojo vasaros virtuvę. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

REKLAMA

Mirčių išvengti nepavyko

Penktadienio rytą atlikti skenduolio paiešką tvenkinyje Varėnos rajone, Kaniavos seniūnijoje, Panočių kaime, ugniagesius gelbėtojus pasitelkė policijos pareigūnai. Vyro kūnas buvo rastas už 9 m nuo kranto, 4 m gylyje. Jį ugniagesiai iškėlė į krantą. 

Sekmadienį, 11.46 val., buvo gautas pranešimas, kad Akmenės rajone, Ventoje, sodų bendrijoje „Eglesys“, apvirto traktorius ir prispaudė vyro kojas. Atvykus ugniagesiams, gyventojai jau buvo išlaisvinę nukentėjusįjį. Vyras buvo nuneštas į greitosios pagalbos automobilį. Traktorius buvo Eglesio upelyje, iš jo išsiliejo tepalai. Ugniagesiai upelyje pastatė bonus ir surinko išsiliejusius naftos produktus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14.24 val. pranešta, kad Trakų rajone, Aukštadvaryje, vyras nukrito nuo laiptų į rūsį. Atvykus ugniagesiams, vyras gulėjo rūsyje be sąmonės. Ugniagesiai jį gaivino, kol atvyko greitosios pagalbos medikai. Deja, pastarieji konstatavo vyro mirtį.

17.23 val. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Burbiškių gatvėje, mergina įklimpo purve ir negali išlipti. Atvykus ugniagesiams, mergina buvo įklimpusi iki kelių. Ugniagesiai ją ištraukė ir perdavė greitosios pagalbos medikams, rašoma lrv.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų