dūmų detektoriai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dūmų detektoriai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dūmų detektoriai“.

Šis nedidelis daiktas gali išgelbėti jūsų gyvybę: kai Lietuvoje dalijami nemokamai – nelieka per 20 minučių

Klaipėdos centre draudikai visiems norintiems nemokamai išdalino net pusę tūkstančio dūmų detektorių. Žmonės juos išgraibstė vos per 20 minučių. O kad tokių aparatų reikia, rodo statistika – dar nesibaigus 2023-iems gaisruose Lietuvoje jau žuvo 86 žmonės. Pernai per visus metus – 58. Didžioji dauguma žuvusiųjų namuose dūmų detektorių neturėjo. Eilė klaipėdiečių  buvo išsirikiavę Teatro aikštėje, kur netrukus draudimo specialistai pradėjo nemokamai dalinti dūmų detektorius.

Dažnas namuose neturi šio prietaiso, vis tik jis gali išgelbėti gyvybę ir apsaugoti nuo nuostolių

Ir ugniagesiai gelbėtojai, ir draudikai tikina, kad kasmet grėsmingai daugėja gaisrų, ugnis pasiglemžia vis daugiau gyvybių. Šiemet gaisruose žuvo dvidešimčia žmonių daugiau nei pernai. Ir nors statistika liūdna, lietuviai vis dar vengia namie įsirengti dūmų detektorius. Viena draudimo bendrovių sugalvojo akciją ir detektorius žmonėms dalijo nemokamai.

Privalote šį daiktą turėti namuose: Lietuvos ugniagesiai įspėja visus

Neapdairiai elgiantis su ugnimi – ji gali padaryti nesugrąžinamą žalą. Tačiau kartais, žmogus gali save ir savo artimuosius apsaugoti nuo šios pražūtingos stichijos. Vienas iš tokių būdų – namuose įrengti dūmų detektoriai. „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusią savaitę degė net 36 gyvenamieji namai ir 16 butų. Deja, didžiojoje dalyje jų nebuvo dūmų detektorių, todėl gyventojai ne tik patyrė didžiulių nuostolių, bet gaisruose žuvo ir du žmonės.
2023-11-21

Šis prietaisas turi būti visuose namuose: iki 70 eurų bauda ne tik jo neturint, bet ir neveikiant baterijoms

Dūmus aptinkantis prietaisas daug kam gali atrodyti tik smulkmena, kuri nėra gyvybiškai svarbi. Vis tik dūmų detektoriai, specialistų teigimu, gali apsaugoti ne tik nuo milžiniškų nuostolių, bet ir nuo mirties. Be viso to – ir nuo keliskart didesnės baudos, nei kainuoja pats prietaisas. Reikalavimus atitinkančių, sertifikuotų autonominių dūmų jutiklių galima rasti ir už 6 eurus, ir už 50 eurų. Vis tik juos įsirengia ne visi. Tačiau ne visi ir būna baudžiami.

Gaisrai Lietuvoje vien šiemet pražudė 62 žmonės: dauguma galėjo išsigelbėti

Per devynis šių metų mėnesius liepsnose žuvo jau 62 žmonės. Didžioji dalis aukų galėjo išsigelbėti, jei žmonės nerūkytų lovose, atsargiai elgtųsi su ugnimi ir tiesiog prižiūrėtų savo namus. Prasidedant šildymo sezonui ugniagesiai ragina žmones išsivalyti krosnis ir dūmtraukius bei pasirūpinti dūmų detektoriais.
Aktualijos 2021-10-05

Ugniagesiai griebiasi už galvos: žmonės nesusimąstydami rizikuoja gyvybe

Prasidedant šildymo sezonui ugniagesiai gelbėtojai griebiasi už galvos – dėl nevalytų kaminų ir netvarkingų krosnių šiemet jau kilo beveik tūkstantis gaisrų. Neapsieita ir be žuvusiųjų. Tačiau, prasidedant kūrenimo sezonui, pareigūnai pastebi, kad žmonės toliau moja ranka ne tik į nevalytus kaminus ar kiauras krosnis, bet ir nuo pavasario privalomus dūmų detektorius. Juos dažniau įsirengia tik paraginti ugniagesių gelbėtojų. Malkas šildymo sezonui ruošia ir Baltosios Vokės gyventojas Jurijus.
Aktualijos 2018-10-01

Dūmų detektorius namuose įsirengtų beveik 70 proc. lietuvių

69 proc. šalies gyventojų mano, kad namuose svarbu turėti įrengtą dūmų detektorių, o įsirengusiųjų dūmų detektorių savo namuose skaičius sudaro apie trečdalį gyventojų. Tokie rezultatai paaiškėjo po šių metų gegužės mėnesį bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto reprezentatyviojo šalies gyventojų tyrimo. Ypač gerai šios prevencinės priemonės svarbą suvokia tie, kurie vienu stogu dalijasi su nedaug kaimynų: mažų daugiabučių, kotedžų gyventojai bei namo dalies savininkai.

Perspėja: vien įsigyti dūmų detektorių neužtenka

Nuo šių metų gegužės 1-os dienos įsigaliojo reikalavimas įsirengti dūmų detektorių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM specialistai teigia, kad dūmų detektoriaus įsigijimas ir patikrinimų baimė neturėtų būti vieninteliai dalykai, į kuriuos reikėtų kreipti dėmesį. Svarbiausia – teisingas detektoriaus įrengimas būste, nes būtent tai ir nulems, ar bus užtikrinta tinkama apsauga nuo galimo ugnies pavojaus.
2018-06-07

Artėja naujo įstatymo įsigaliojimas: įsirengti dūmų detektorių laiko liko nedaug

Jau nuo gegužės 1 dienos įsigalioja naujasis įstatymas, kuriuo kiekvienas gyventojas privalo savo namuose įsirengti dūmų detektorių. Nepriklausomai nuo to ar gyvena name, ar bute. Ugniagesiai jau vaikštinėja pas gyventojus į namus, o vartotojų teisių apsaugos specialistai tikrina prekybininkus.
2018-04-21

Ugniagesiai įspėja dėl dūmų detektorių ir nurodė į ką atkreipti dėmesį

Likus vos daugiau nei mėnesiui iki gegužės 1 d., kai įsigalios Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai ir gyvenamuosiuose būstuose gyventojai turės įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, šie įrenginiai graibstomi iš parduotuvių. Bet ar visada žmogus parsineša namo geros kokybės prekę? Patys ugniagesiai pataria, kad renkantis autonominį dūmų signalizatorių, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jis yra sertifikuotas.
2018-03-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų