Prieškambaris: kokios įrengimo ir apstatymo klaidos ilgainiui ima erzinti?

Trumpa išvyka į parduotuvę? Savaitę truksianti kelionė? Abiem atvejais paskutinė stotelė namuose – prieškambaris. Į jį pirmiausia įžengiame ir sugrįžę. Ir nors sakoma, kad namie geriausia, kai kurios apstatymo klaidos, netinkamai pasirinkti prieškambario baldai ilgainiui ima erzinti. 

Interjero dizaineriai metai iš metų kalba, kaip susikurti patogią svetainę, kaip miegamąjį padaryti jaukesnį... O kas svarbiausia prieškambaryje ir ką galima patarti, kad ši vieta būtų ir praktiška, ir jauki? 

Kilimėlis ir grindys 

Kaip turėtų atrodyti naujas būstas? Svajonėse ir planuose karaliauja švara bei tvarka. Tačiau pradėkime nuo to, kad Lietuvoje yra keturi metų laikai... Dumbloti rudeniniai batai, nuo žieminės avalynės krintantis sniegas... Tai sufleruoja, kad prabangiai atrodančios prieškambario grindys gali virsti tikrų tikriausiu netvarkos kampeliu. 

Čia galima įžvelgti dvi klaidas. Pirmoji – nepasirūpinta kilimėliu prie durų. Antroji – renkantis grindis nepagalvota apie praktiškumą. Kilimėlių siūloma daug kur ir įvairiausių, tad veikiausiai nusipirksite tokį, kuris pasirodys gražiausias. Visgi geriausia, jei paviršius yra nelygus (mat lengviau nusivalo purvas nuo batų), o apatinė dalis turėtų būti neslystanti, kad išvengtumėte nemalonių situacijų ar netgi traumų. 

REKLAMA

O štai grindų dangą reikėtų rinktis itin atidžiai. Vieni svarbiausių aspektų – atsparumas dilimui ir drėgmei. Vadovaudamiesi šiais kriterijais žmonės neretai nusprendžia įsigyti linoleumą. Ir kaina priimtina, ir dizaino variantų esama visokių, ir patiesti nesudėtinga. Tai puiku, tačiau paprastai neverta rinktis pigiausio linoleumo. Jei norite, kad danga tarnautų ilgai, verčiau rinkitės storesnę – atseikėsite daugiau, bet būsite užtikrinti, kad linoleumas nepradils. O pigus, plonas gana greitai gali tiesiog nusitrinti. 

Ne tik batų dėžė, bet ir vieta prisėsti 

Prieškambaris – dažniausiai nedidelė patalpa. Jei erdvė visai maža, sunku net pagalvoti apie vietą kėdei ar juo labiau suoleliui. Bet ar tikrai? Pasirodo, kad prieškambario baldai gali būti labai universalūs ir kone didinantys patalpą. Štai batų dėžių yra su specialiais paminkštinimais viršuje. Toks baldas turi dvi funkcijas: yra ir kur batus susidėti, ir kur atsisėsti aunantis. To gali prireikti turint kaprizingus batus, į kuriuos įkišti koją ne taip paprasta (būna problemiškų batų, kuriuos apsiauti sunku ir kurie reikalauja šaukšto). Ar tiesiog norint tvarkingai užsirišti raištelius. Arba turint sveikatos problemų. 

Parduotuvėse galima rasti ir specialių pagalvėlių, skirtų dėti ant batų dėžių. Tokiu būdu baldas virsta ir suoleliu. Žinoma, jei turima batų dėžė suklypusi, netvirta, ant jos verčiau nesėsti net turint specialią pagalvėlę. 

Vietos smulkiems, bet svarbiems daiktams 

Yra dalykų, vadinamų smulkmenomis. Tačiau, laikui bėgant ar patekus į tam tikras situacijas, suvokiama, jog tai anaiptol nėra smulkmė. Pavyzdžiui, raktą įsimetame į kišenę ir pamirštame. Beveik nejaučiame jo svorio. O štai jį pametus – stresas ir rūpestis. Tokiems iš pažiūros smulkiems daiktams reikalinga gerai apgalvota vieta. 

Pakaba raktams? O gal skrynelė s? Gali praversti ir viena, ir kita. Interjero dizaineriai dalinasi dar viena idėja – dėžėmis ir krepšiais. Jų būna įvairių dydžių, visokių spalvų, rašų ir formų, tad kiekvienas gali išsirinkti pagal skonį. 

REKLAMA

Beje, tai aktualu kalbant ne vien apie vadinamąsias smulkmenas, bet ir apie sezoninius daiktus. Pavyzdžiui, vasaros sezonui pasibaigus, į dailią dėžę ar krepšį galima susidėti paplūdimio šliures. Nesimėto, nerenka dulkių. 

Veidrodis prieškambaryje – kam jis reikalingas? 

Dar vienas svarbus klausimas įsirengiant prieškambarį – veidrodis. Nusprendus pataupyti ir šio daikto atsisakius, vėliau gali kilti nepatogumų. 

Pirmiausia veidrodis naudingas norint suteikti patalpai erdvumo. Tačiau jo funkcijos ne tik estetinės, bet ir praktinės. Pakanka užmesti akį prieš išeinant – veidrodis iškart „pasako“, ar pernelyg nestyro plaukai, ar apranga „kaip čia buvus“. 

Be to, kai sulaukiate svečių, šie taip pat džiaugiasi galėdami žvilgtelėti, ar vėjas nesugadino šukuosenos... 

Geras planas – praktiškas ir jaukus rezultatas 

Iš pažiūros maža patalpa gali tapti dideliu iššūkiu. Tačiau gerai apgalvojus, kas patalpoje būtina, tikrai įmanoma susikurti praktišką bei jaukią erdvę. Džiugu, kad daugelis įrengimo ir apstatymo klaidų lengvai ištaisomos. Pavyzdžiui, jei pamiršote įsigyti durų kilimėlį, tai padaryti nesunku. Vis dėlto geriausia, kai pirminis planas pasirodo šimtu procentų puikus – kai ir grindų danga ilgai tarnauja, ir yra kur prisėsti aunantis batus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų