Prieš važiuodami šildote automobilį? Pasakė, kodėl to nereikia daryti

Nors dažnai teigiama priešingai, iš tiesų automobilio prieš kelionę šildyti nereikėtų.

Pasirodo, automobilio palikimas veikti tuščiaeige eiga gali prailginti jos įšilimui reikalingą laiką. Mitas, kad prieš kur nors važiuojant automobiliu žiemą, jį reikia sušildyti, yra atėjęs iš karbiuratorių laikų.

Karbiuratorius – tai prietaisas, maišantis orą ir degalus, kurio geram veikimui reikia keleto minučių tuščiaeigės eigos, kad jis pasiektų tinkamą darbinę temperatūrą. Paprastai tariant, šiuolaikiniuose automobiliuose karbiuratorių nebėra, juose naudojama degalų įpurškimo sistema, todėl geriausias sprendimas yra tiesiog sėsti į automobilį ir važiuoti, rašoma dailystar.co.uk. 

Ar tuščiaeigė eiga gali būti žalinga?

Taip, jei šaltą dieną ją paliksite įjungtą per ilgai, tai gali atskiesti variklio tepalus. Nors daug kas mano, kad leidžiant varikliui po truputį įšilti jam teks mažesnė apkrova, dėl ilgai paliktos tuščiaeigės eigos į variklio tepalus pradeda veržtis degalai. Taip variklio sutepimas darosi prastesnis ir variklis greičiau genda.

Dar vienas dalykas, kurį reikia žinoti – už užvesto automobilio palikimą be priežiūros gresia baudos pagal kelių eismo taisykles. Be to, taip paliktas automobilis yra lengvas grobis vagims.  


Rašyti komentarą...
O
Orka
2021-01-08 15:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
EGZpertai jūs... Fizikos dėsniai nuo karbiuratorių laikų nepasikeitė. Pasidomėkit apie cilindro plėtimąsi aplink stūmoklį, įdėklų tarpelį veleno atžvilgiu ir lyskit būdon. Minutė-dvi pašildymo praplečia tarpelius tarp besitrinančių detalių, jie užsipildo tepalu ir žymiai sumažina drožlių kiekį karterio dugne...
Atsakyti
-52

A
Auto
2021-01-08 15:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Issipagiriokit. Rašytojai. Rašote nesąmones. Supratimas toks atrodo galvoje ne smegenys o šūdas
Atsakyti
-34

B
Bronius
2021-01-08 16:10:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis apie nieka,reiketu taip paiskint,kad ne varikly sildyt, o kai saltas oras,sukeltos apsukos apie 2 minutes, aprupina geriau tepalo patekima i cilindrus, ziema nusivalai langus ir viskas,sedi ir vaziuoji.
Atsakyti
-52

SKAITYTI KOMENTARUS (124)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų