Poilsiautojus gąsdina šie Baltijos jūros gyviai: paaiškino, ar jie pavojingi

Šiais metais Baltijos pajūryje atostogaujantys lietuviai pastebėjo, kad pakrantėje dažnai galima sutikti plaukiojančias medūzas. Internete greitai pradėjo sklisti gąsdinimai ir įvairios nuomonės, ką daryti jas sutikus. Profesionalus egzotinių gyvūnų priežiūros specialistas, dar geriau žinomas Džiunglių Žmogumi, Gerardas Paškevičius paaiškino, ar šios medūzos gali pakenkti poilsiautojų sveikatai.

„Šiuos dailius duobagyvius šiomis dienomis galite dažnai pamatyti Baltijos jūroje, tiek vandenyje, tiek žuvusius individus išmestus į krantą.

Kadangi dažnai nugirsdavau kaip žmonės vieni kitiems pasakoja įvairius mitus ir klaidina bei gąsdina vieni kitus dėl šių labai įdomių gyvūnų, todėl privalau papasakoti šiek tiek apie šias „aurelijas“ ir Jums“, – rašo jis.

Specialistas aiškina, kad į Lietuvą atklysta tik vienos rūšies medūzos – ausytosios medūzos – ir žmogaus sveikatai jos nėra pavojingos, nes nėra didelės ir dilgėtos.

„Jos negali įgelti, įkąsti, nudeginti ar panašiai nuskriausti žmogaus. Nebent žmogus turi probleminę ir itin jautrią odą, tuomet gali vieta, kuri kontaktavo su čiuptuvėliais parausti. Tačiau tai yra labai reti atvejai, greičiausiai, žmogui su jautria oda net ir nederėtų maudytis Baltijos jūroje“, – nurodo jis.

Šios rūšies medūzos minta planktonu ir smulkiais moliuskais. Lietuvos pajūryje šios medūzos nėra vietinės ir čia atklysta iš Atlanto vandenyno, tačiau ne kiekvienais metais.

„Pas mus jos veistis negali, nes vanduo gerokai per šaltas ir per mažai sūrus. Mums reikėtų pasidžiaugti, kad dar medūzos pagyvena bent šiek tiek mūsų jūroje, nes tai rodo, kad Baltijos jūros vanduo dar nėra tragiškos būklės.

Įdomus faktas, kurį tikriausiai jau būsite girdėję, tačiau medūzos neturi smegenų! Jas atstoja išsišakojusi nervų receptorių sistema, kuri jautriai reaguoja į kvapus, šviesą ir kitus signalus“, – nurodo Gerardas.

Šaltinis: „Džiunglių žmogus“


Rašyti komentarą...
D
Dina
2020-08-17 20:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pernai buvo ir
Iemet buvau paemus nieko nenutiko.pernai zymiai daugiau buvo.
Atsakyti
0

L
Lopas
2020-08-15 22:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasakojo kad kopūstų sriuba labai skani gaunasi iš kokių 3-4 medūzų.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų