Po žinios apie mirtį nuo gripo – skubus profesoriaus įspėjimas

Vakar šalį apskriejo žinia dėl pirmosios gripo aukos Lietuvoje šiemet. Profesorius, Santaros klinikų šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad plaučių uždegimas yra viena pavojingiausių gripo komplikacijų, nusinešanti gyvybes. 

Mediko teigimu, gripas įsibėgėja, todėl svarbu atpažinti dažniausią gripo komplikaciją – plaučių uždegimą. Oficiali statistika teigia, kad sergant gripu plaučių uždegimas Lietuvoje kasmet nusineša daugiau kaip dvidešimt, dažniausiai virš 65 metų amžiaus, žmonių gyvybių.

Realiai šis skaičius gali būti gerokai didesnis. Netgi laiku rizikos grupių pacientams paskyrus antivirusinius medikamentus gripas gali komplikuotis.

Penkios situacijos, kai sergant ar ką tik persirgus gripu verta pagalvoti apie plaučių uždegimą.

1) kreipkitės į gydytoją, jeigu staiga atsinaujino karščiavimas, sustiprėjo kosulys, skrepliavimas, dusulys, atsirado dažnas alsavimas (daugiau 20 kartų per minutę) ir skauda apatinę krūtinės ląstos dalį, o skausmas stiprėja giliai įkvepiant ir ima silpnėti gulint ant nesveikos pusės.

2) kreipkitės į gydytoją, jeigu po persirgto gripo vėl pakilo temperatūra (gali būti nedidelė, iki 38 laipsnių Celsijaus), kamuoja kosulys, dusulys, vargina raumeninis krūtinės skausmas (skausmas stiprėja kosint), silpnumas ir galvos skausmai.

3) kreipkitės į gydytoją, jeigu jūsų vaikas serga gripu, o jo būklė keičiasi ir/ar blogėja. Reikia sunerimti, jeigu keletą dienų gripą ir aukštą temperatūrą normaliai toleravęs vaikas tapo vangus, atsisako valgyti ir gerti, nereaguoja į aplinką arba atvirkščiai yra neįprastai neramus, vis smarkiau kosti, kosulys sukelia skausmą, vaikas yra išbalęs, o kvėpavimas dažnesnis negu įprastai.

4) nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu sergančiam gripu vyresnio amžiaus žmogui nėra aukštos temperatūros, bet naujai atsirado galvos svaigimas, didelis silpnumas ir smarkiai sumažėjo kasdienis aktyvumas bei apsitarnavimas.

REKLAMA

5) nedelsiant vykite į skubios pagalbos skyrių, jeigu sirgdami gripu jūs, jūsų artimas ar globojamas žmogus dar serga lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchine astma, sunkia širdies liga, o jo kraujospūdis ėmė kristi žemiau 60 mmHg (milimetrų gyvsidabrio stulpelio), kvėpavimo dažnis tapo didesnis negu 28 kartai per minutę ir sutriko orientacija aplinkoje ir laike.

 


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-01-09 10:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taip, o kaip gi kitaip! Toks sumanymas-skiepai,kurie "išgelbės"gyvybes. Va, tik Amerikos mokslininkai kitokius faktus pateikia apie skiepus. Kažin, kaip paaiškinti tv pranašystes-rugsėjį skelbė, kad prasideda gripas, ir ŠIAIS metais pavojingas(!),paskui lapkritį ,berods skelbė apie gripo pradžią...( su gąsdinimais!). Ir raginimas skiepytis( aš jau patyriau tokį "džiaugsmą"). Bet dar įdomiau-dar neprasidėjus gripui, jau pseudomokslininkai žino, koks bus gripas!!!! Ar nekeista??!! Gerai dirba, stengiasi..... Pirma sukuria ligą,paskui vakciną ir tada prasideda-" skiepai!!!!!"
Atsakyti
-1

L
Liga be temperatūros
2020-01-09 11:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką daryti tiems žmonėms, kuriems temperatūra labai retai pajyla, o visos ligos dažniausiai būna be temperatūros? Juk kai nueini į polikliniką su sloga, gerklės skausmu ir kosuliu, jau nekalbant apie prakaitavimą ir neturėjimą jėgų - pirmas klausimas kiek karščio? Ir jeigu nėra, tai tada pagal juos sveikas, eik į darbą. Taip ir darau, ir dabar esu ligonis, bet einu į darbą, nes karščio neturiu, o gal nešioju tą pavojingą virusą?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų