Po sekso jaučiate skausmą? Pasakė, ar tai normalu

Jūsų organizmo reakcija į seksą nėra statiškas dalykas. Taip gali būti dėl daugelio priežasčių – galbūt skauda raumenis po sporto, gal kažkas ne taip emociniuose santykiuose su partneriu, o gal tai priklauso nuo jūsų menstruacijų ciklo. Tačiau jei po mėnesinių seksas jums kelia skausmą, žinokite – taip būna labai daug kam, rašoma elitedaily.com.

Skausmas lytinio akto metu po mėnesinių dažnai pasitaiko dėl įvairų priežasčių. Visų pirma, mėnesinių metu pasišalina gimdos sienelės, o tai reiškia, kad iškart po to gimda yra labai jautri – šis etapas vadinamas proliferacine menstruacinio ciklo faze. Tai reiškia, kad šiuo laikotarpiu būsite jautresnės fiziniams sekso pojūčiams – malonumui, bet ir skausmui.

Dr. Adeeti Gupta, ginekologė iš Niujorko aiškina, kad skausmą sekso metu po mėnesinių moterys jaučia dėl skirtingų priežasčių. „Yra keletas sutrikimų, dėl kurių po mėnesinių lytinio akto metu juntamas skausmas. Viena iš dažniausių priežasčių – tai endometriozė.“ – sako ji. – „Kiti dalykai, dėl kurių gali skaudėti, yra adenomiozė, dubens uždegiminė liga, o taip pat ir kai kurie žarnyno veiklos sutrikimai.“

Jei kuriuo nors ciklo metu besimylėdamos jaučiate skausmą, tai dar nebūtinai reiškia, kad kažkas ne taip. Bet jei skausmas tęsiasi arba atrodo, kad jis stiprėja, kad ir koks ciklo metas bebūtų, visuomet geriausia pasikalbėti su savo ginekologe ir įsitikinti, kad jokių rimtesnių problemų nėra.

Nors nėra jokių įrodymų, kad skausmas sekso po mėnesinių metu būtų normalus dalykas, truputis diskomforto paprastai nieko blogo nereiškia. Kita vertus, net manoma, kad seksas per mėnesines sumažina mėnesinių skausmus ir jaučiama daugiau malonumo, ypač todėl, kad šiuo laikotarpiu būna padidėjęs hormonų lygis, o ir natūralios lubrikacijos tikrai netrūksta.

Išsausėjusi makštis

Kai kurioms moterims po mėnesinių makštis būna išsausėjusi – tai dažnai motyvuojama plačiai paplitusiu mitu, kad tamponai sugeria visą natūralią makštyje esančią drėgmę. Nors tampono paskirtis yra sugerti mėnesinių kraują, nėra jokių įrodymų, kad tamponų naudojimas būtų susijęs su makšties išsausėjimu. Jei drėgmės visgi trūksta, tai gali priklausyti nuo įvairių faktorių, įskaitant ir estrogeno lygį organizme. Sausumas po mėnesinių gali būti siejamas su estrogeno lygio sumažėjimu – tai tikrai gali sumažinti natūralių makšties išskyrų kiekį. Sausumas sekso metu sukelia trintį, kuri gali būti ir nemaloni, ir skausminga.

REKLAMA

Ir nors laikinas drėgmės makštyje trūkumas iškart po mėnesinių tikrai nėra pakankama priežastis labai jaudintis, jei po sekso jaučiate stiprų skausmą ar spazmus, turbūt reikėtų sunerimti. Jei po sekso bet kuriuo ciklo metu jaučiate stiprų skausmą, dr. A. Gupta teigimu tai gali reikšti endometriozę – sutrikimą, dėl kurio gimdos sienelių audiniai formuojasi ne gimdoje

„Nors endometriozės atveju skausmas dažniausiai juntamas prieš mėnesines ir po jų, kartais skausmas po mėnesinių būna stipresnis.“ – sako gydytoja. Endometriosis.org duomenimis, endometrioze vaisingu gyvenimo laikotarpiu serga viena moteris iš dešimties, Ši liga gali dubens srityje sukelti stiprų jautrumą ir skausmą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų