Plinta jautrus panevėžiečio prašymas: maldauja padėti vienišai motinai

Pastaruoju metu internete sparčiai plinta Zarasų rajone gyvenančios Aldonos Malaiškienės (71) pagalbos prašymas. Kaip rašoma skelbime, moteris labiau už viską trokšta susitvarkyti savo namo stogą ir tam ji ryžosi prašyti paramos iš aplinkinių. Tiesa, pasidomėjus skelbimo autoryste, išaiškėjo, kad jį sukūrė Panevėžyje gyvenantis moters sūnus Rolandas Malaiška. Būtent jis nori padėti vienišai savo motinai. 

9

Gofundme platformoje visi „Facebook“ vartotojai, susidūrę su problemomis, gali sukurti unikalų pagalbos prašymą ir taip skleisti žinią apie savo nelaimę ar turimą svajonę. Šią platformą pastaruoju metu yra pamėgę ir lietuviai, čia jie dalinasi ne tik įvairiais savo tikslais, bet ir prašo aplinkinių paramos.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aldonai reikalinga pagalba: vanduo plūsta į namus

Visai neseniai feisbuke išplito dar vienas lietuvaitės prašymas, šį kartą pagalbos prašė Zarasų rajone gyvenanti 71-erių Aldona Malaiškienė.

Aš dalinuosi savo svajone. Gyvenu kaime sename name, gražioje lietuviškoje vietoje, Zarasų rajone. Turiu didelę viltį, kad žmonės supras ir padės man įgyvendinti savo svajonę. Esu sulaukusi 71 metų. Mano vardas yra Aldona. Gyvenu sename name, kurio stogui reikia naujo remonto.

Pavasarį ir lietaus metu namuose jaučiamas didelis diskomfortas, nes drėgmė ir lietaus lašai per stogą patenka į kambarius. Ši drėgmė kenkia mano sveikatai. Vandens drėgmė papuola ant namų sienų. Namas buvo pastatytas 1937 metais, atkurtas 1975 metais.

Man pačiai tiesiog sunku kažką finansiškai padaryti. Mano pensija yra 144 eurai per mėnesį. Ačiū Dievui, turiu žemės sklypą, kuriame aš auginu daržoves, ir aš auginu kelis viščiukus, o taip pat savo ūkelyje laikau kelias avis. Būčiau labai dėkinga, kad atsirastų žmonių, kurie padėtų įgyvendinti mano seną svajonę ir padės susiremontuoti namo stogą. Aš tiesiog noriu turėti šiltą namą ir senas dienas praleisti jaukume.

Gerumo sėkla visada pasidaugina. Ačiū visiems už paramą, supratimą ir maldas. Telaimina jus Dievas“, – štai toks iš pirmo žvilgsnio moters rašytas skelbimas pasirodė internete.

REKLAMA

Begalinis troškimas padėti mamai 

Susisiekus su skelbimo autoriumi, pasirodė, kad jį rašė visai ne A. Malaiškienė, o jos sūnus Rolandas. Jis sutiko pasidalinti jautria ir itin sentimentalia istorija. Kaip teigė pats vyras, name gyvenanti jo mama Aldona jaučiasi be galo vieniša ir jai reikalinga aplinkinių parama, norint susitvarkyti namo stogą.

Šiuo metu Panevėžio mieste gyvenantis Rolandas pasakojo, kad jis pats finansiškai prisidėti prie mamos namo stogo remonto, deja, negali, nes pats augina šešis vaikus.

Vyro skaičiavimu, maždaug 3 tūkst. eurų pakaktų reikiamoms medžiagoms o jau visus statybinius stogo darbus jis atliktų drauge su savo dviem draugais. Apie reikiamą remontą, vyro teigimu, jo mama svajoja jau daugiau nei dvejus metus.

„Drauge su mama mes apie tai kalbėjome (red. namo stogo remontą). Iš pradžių galvojome, kad aš pats pataupysiu pinigų, bet greitai pamačiau, kad nieko nesigauna. Vieną kartą visai netyčia pamačiau gofundme platformą. Žinokite, kai aš ten įlindau, kokių tik nesąmonių prisiskaičiau.. prašo ten pinigų ir ant kompiuterių, telefonų. O mamai reikia stogą pakeisti“, – viską detaliai komentavo vyras.

Tiesa, vyras papasakojo, kad jis panaikino gofundme paskyrą, nes, pasak jo, išsigryninti surinktus pinigus galima tik amerikietiškoje sąskaitoje. Tačiau visi norintys prisidėti prie Aldonos namo stogo remonto, tai padaryti gali per PayPal. 

Mamai sukūrė feisbuko anketą 

Rolandas prisipažino, kad iš pradžių prašyti pinigų iš aplinkinių jam buvo gėda, bet pakalbėjęs su žmona, jis greitai pakeitė nuomonę – juk padėti reikia mamai, o ne kokiam svetimam žmogui.

„Žinote, mes lietuviai tokie esame – gėdijamės, o mama mano iš viso niekada nedrįstų prašyti pagalbos... Ji tokia darbšti moteris, nerūko, negeria, kaime ją visi pažįsta kaip darboholikę, aš jai dažnai sakydavau, kad reikia jai jau poilsio“, – mamai gerų žodžių negaili sūnus.

REKLAMA

Toje pačioje gofundme platformoje nesunku pastebėti, kad ją sukūrė „Facebook“ vartotoja tuo pačiu vardu ir pavarde – Aldona Malaiškienė. Vyro pasiteiravus, ar jo 71-erių metų sulaukusi mama naudojasi feisbuku, vyras greitai patikino, kad šią anketą jis sukūrė pats, mat kitaip nebūtų galėjęs patalpinti skelbimo jos vardu internete:

„Mama klausė, kodėl aš jai sukūriau „Facebook“, nes ji gavo į telefoną pranešimą, bet aš labai greitai jai paaiškinau visą situaciją, pasakiau, kad bandysiu rinkti pinigus stogui per žmones. Apie tą stogą ji svajoja jau du metus, daugiau net, žinokite“.

Atsiliepė norintys padėti

Vyras pats pasakoja, kad vėliau jis skelbimu pasidalino įvairiuose Amerikos, Australijos lietuvių grupėse ir taip bandė surinkti reikiamą pinigų sumą.

Netrukus skelbimu susidomėjo ir su Rolandu susisiekė viena lietuvė, gyvenanti Amerikoje. Moteris vyrui papasakojo, kad Amerikoje šioje platformoje galima rasti labai daug apsišaukėlių, bet Rolandas tikina, kad jo sąžinė rami – viską jis daro tik dėl savo mamos:

„Žinau, kad Amerikoje yra kažkokia byla, vyras apsimetė benamiu ir surinko per tą platformą net 400 tūkst. dolerių, po to išsiaiškino tiesą. Man tai bijoti juk nėra ko, atsiunčiau moteriai mamos adresą, nurodžiau viską. Jeigu ir gausis padėti mamai, tai bus mano pareiga, aš galiu darbais padėti“.

Tiesa, panaikinęs gofundme paskyrą, Rolandas pervedė paaukotus pinigus atgal, kad žmonės galėtų vėl paaukoti per naujai sukurtą PayPal paskyrą. 

Šaltis ir nuolatos plūstantis vanduo 

Susisiekus su pačia Aldona, moteris itin graudinosi ir tikino, kad gyventi name su tokiu stogu sunku. Į namą nuolatos plūsta vanduo, o žiemomis būna iš tiesų šalta. 

tv3.lt žurnalistams Salako seniūnijos raštvedė Aldona Valinskienė pasakojo, kad gyventojai, turintys tokių problemų su stogu, gali jį susiremontuoti patys už savo lėšas, o vėliau valstybė dalį jų gali padengti. 

REKLAMA

Tačiau Aldona tikina, kad ji jokių santaupų neturi, todėl jai itin yra reikalinga aplinkinių parama. Pats moters sūnus Rolandas sako, kad visi norintys prisidėti gali tai padaryti ne tik pinigais, bet galbūt ir statybinėmis medžiagomis.

„Manau, kad nelabai kas norės vežti statybinių medžiagų, bet, aišku, netgi būtų geriau gauti statybinių medžiagų statyboms. Nukristų rūpestis pirkti medžiagas. Jeigu domina, kokių statybos medžiagų reikia, galite parašyti man“, – vilties nepraranda vyras.

Prisidėti prie Aldonos svajonės pasikeisti namo stogą, galite šiuo būdu:


Rašyti komentarą...
s
suprantu
2019-03-05 20:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prašyti-tai ne vogti.O sūnus gyvena kitur ir augina didelį būrį vaikučių,pačiam tikrai nelieka lėšų.Tikrovė tokia,deja.Darbus su draugais nudirbs,nieko nesamdys.Matosi gera moteriškė,nori tik kad lietus trobos nesemtų.Gal atsiras gerų žmonių ir pagelbės stogui reikalingomis medžiagomis.
Atsakyti
-2

E
Edita
2019-03-05 23:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vis tiek nesuprantu: na gerai-sunus augina 6 vaikus. Bet kazkur tai su ta gausia seima gyvena? Tai kodel yen neatsiranda vietos motinos ramiai ir siltai senatvei?
Ir, juk, si moteris visa amziu dirbo, mokejo mokescius,...Tai kodel vietine valdzia nenori ja pasirupinti? Gal, tegul tie vietiniai valdininkai, nors porai menesiu susimazina savo algas- ir sutaupys senai moteriai pagelbeti.
Gal pora seimunu ar vyriausybes nariu, is savo desimttukstantiniu menesiniu atlyginimu, siai moteriai paaukotu?
AAAAUUUUU- TAUTOS "TARNAI": ar dar ilgai zmones i skurda, bada ir nevilti varysite, musu pinigus dalinsite Ukrainos mafijai, NATO karo kurstytojams, negrams ir arabams islaikyti, ginklavimuisi,...!? Viskam jums lesu uztenka, bet tik ne Lietuvos zmogui!Teisingai kazkas delfyje rase: visus jus-buvusius ir esamus- reikia issaudyti ir imti kurti nauja valstybe!
Sulaukeme supuvusio, dvokiancio kapitalizmo: nei seni, nei ligoti, nei vienisi niekam nesame reikalingi-palikti likimo valiai!
O prisimenate Tarybinius kolukinius laikus? Ar tada kada kur girdejote, kad senas zmogus (ne alkoholikas) butu valdzios paliktas likimo valiai!?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų