REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Plaučių vėžio ankstyvojoje stadijoje kai kuriais atvejais pacientai nejaučia jokių simptomų, nors gali būti keli ženklai, kurie išduoda, kad sergate šia klastinga liga.

Plaučių vėžio ankstyvojoje stadijoje kai kuriais atvejais pacientai nejaučia jokių simptomų, nors gali būti keli ženklai, kurie išduoda, kad sergate šia klastinga liga.

REKLAMA

Ligai progresuojant, pasireiškia keli simptomai – įskaitant kosėjimą krauju, apetito praradimą, teigia NHS. Tačiau medicinos ekspertai taip pat įspėja, kad kai kurie plaučių vėžio simptomai gali priminti peršalimą, todėl svarbu juos žinoti ir pastebėti laiku, rašo express.co.uk.

Plaučių vėžį išduoda keli simptomai

Amerikos krūtinės ląstos draugija paaiškino: „Plaučių vėžio simptomai kiekvienam pacientui asmeniškai gali būti skirtingi. Gali visai nepasireikšti jokie simptomai arba gali atrodyti, lyg sergate bronchitu ar užklupo peršalimas, kurio simptomai nelengvėja.“

Plaučių vėžio simptomai, kuriuos išskiria sveikatos priežiūros įstaiga, yra kosulys, kuris laikui bėgant sunkėja, dusulys, krūtinės skausmas, užkimęs balsas ir pasikartojantis plaučių uždegimas.

REKLAMA
REKLAMA

NHS rekomenduoja atkreipti dėmesį ir į šiuos „rečiau pasitaikančius“ simptomus:

  • Pokyčiai, pastebimi pirštuose, pavyzdžiui, labiau išlinksta pirštų galai arba pirštų galiukai padidėja;
  • Apsunkintas rijimas (disfagija) arba skausmas ryjant;
  • Nuolatinis krūtinės ar pečių skausmas.

REKLAMA

Laiku aptikta liga išgydoma

Plaučių vėžys gali būti išgydytas, jei yra aptinkamas ankstyvoje stadijoje – tuo metu, kai mažiausiai tikėtina, kad gali pasireikšti jam būdingi simptomai.

„Ankstyvieji plaučių vėžio simptomai gali būti kosulys ar dusulys, priklausomai nuo to, kuri plaučių dalis yra paveikta ligos“, – sakė CTCA.

Išgyvenamumo rodikliai skiriasi priklausomai nuo to, kokio tipo vėžys užklumpa pacientą. Vėžys dažniausiai skirstomas į smulkialąstelinį plaučių vėžį ir nesmulkialąstelinį plaučių vėžį.

REKLAMA
REKLAMA

Nesmulkialąstelinis plaučių vėžys yra labiau paplitęs, vien Jungtinėje Karalystėje jis sudaro 80 proc. plaučių vėžio atvejų. Išgyvenamumo rodiklis sergant šiuo vėžių yra daug didesnis, lyginant su smulkialąsteliniu plaučių vėžiu.

Jei jaučiate anksčiau minėtus simptomus arba baiminatės, kad galite sirgti plaučių vėžiu, nedvejokite ir kreipkitės į gydytojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų