• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kepenų vėžys suteikia nedidelę tikimybę išgyventi, o jo simptomus gali būti sunku nustatyti. Įvairių sveikatos priežiūros įstaigų teigimu, ši liga gali būti susijusi su išmatų spalvos pokyčiais. Štai ką galima pamatyti.

Kepenų vėžys suteikia nedidelę tikimybę išgyventi, o jo simptomus gali būti sunku nustatyti. Įvairių sveikatos priežiūros įstaigų teigimu, ši liga gali būti susijusi su išmatų spalvos pokyčiais. Štai ką galima pamatyti.

REKLAMA

Kepenų vėžys labiausiai paplitęs tarp žmonių, sergančių kepenų ligomis, kurios dažnai pasitaiko Jungtinėje Karalystėje. Kepenų vėžys yra viena iš sunkesnių ligos formų ir kai kuriais atvejais gali būti neišgydomas.

Pasikeitusios išmatos

Tačiau greitai pasirodę simptomai gali duoti teigiamų rezultatų. Pasak įvairių sveikatos priežiūros įstaigų, dėl hormonų pokyčių išmatos gali tapti stambios, išblyškusios ir riebios.

Vienas iš akivaizdžiausių kepenų vėžio simptomų yra svorio kritimas, kuris taip pat yra kelių kitų vėžio formų simptomas.

REKLAMA
REKLAMA

Simptomai skiriasi priklausomai nuo pačio vėžio, o kai kurie simptomai, pvz., gelta, gali sukelti savų simptomų, pvz., niežėjimą.

REKLAMA

Kadangi daugelis simptomų yra abstraktūs, pvz., pykinimas ir apetito praradimas, gali būti gana sunku anksti nustatyti ligą. Kepenys kontroliuoja tulžies gamybą, vėžys taip pat gali sukelti pastebimus pokyčius tada, kai einate į tualetą, rašo express.co.uk.

Kiti ligos simptomai

Pirmajame ligos etape auglys dar neviršija dviejų centimetrų dydžio ir nepatenka į kraujagysles. Tačiau jis plinta į kitus kūno limfmazgius ir galiausiai įsiskverbia į aplinkinius audinius, o tai apsunkina ligos gydymą.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, būtent šiame etape aiškiausiai pasimato simptomai. Amerikos vėžio draugija aiškina:

„Jei vėžys stabdo tulžies ir kasos sulčių išsiskyrimą į žarnas, žmogus gali nesuvirškinti riebaus maisto. Dėl nesuvirškintų riebalų išmatos taip pat gali būti neįprastai išblyškusios. Jos taip pat gali būti stambios, riebios ir plūduriuoti tualete.“

Kitas dažnas šalutinis kepenų vėžio poveikis yra bilirubino kaupimasis kraujyje, kurį dažnai sukelia užsikimšęs tulžies latakas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiam kaupimuisi kraujyje būdinga gelta, dėl kurios gali pagelsti oda ir akių baltymai.

Amerikos vėžio draugijos duomenimis, gali pasireikšti keletas kitų su hormonų kiekiu susijusių pokyčių.

Tai gali būtų:

  • Aukštas kalcio kiekis, kuris gali sukelti pykinimą, sumišimą, vidurių užkietėjimą, silpnumą arba problemas su raumenimis;
  • Žemas cukraus kiekio kraujyje kiekis, kuris gali sukelti nuovargį ir alpimą;
  • Krūtinės padidėjimas arba sėklidžių sumažėjimas (pasireiškia vyrams);
  • Didelis raudonųjų kraujo kūnelių kiekis, dėl kurio galite atrodyti išraudę;
  • Aukštas cholesterolio kiekis.

Kas sukelia kepenų vėžį?

„British Liver Trust“ aiškina: „Kepenų vėžys dažnai neturi simptomų iki pat vėlyvos stadijos. Todėl ciroze sergantiems žmonėms reguliariai kas šešis mėnesius atliekami kepenų vėžio požymių tyrimai ultragarsu ir kraujo tyrimai.“

REKLAMA

Nealkoholinė riebiųjų kepenų liga, pagrindinė cirozės priežastis, Jungtinėje Karalystėje pasireiškia maždaug vienam iš penkių žmonių. Laimei, šią būklę galima lengvai sušvelninti ribojant sočiųjų maisto produktų suvartojimą.

Kaip nustatyti kepenų vėžį

Bet kokie įtartini kūno pakitimai turėtų pateisinti tolesnį sveikatos priežiūros specialisto tyrimą. Gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus arba paimti kepenų audinio mėginį tolesniems tyrimams.

Jei biopsijos rezultatai teigiami, tolesnis gydymas gali skirtis priklausomai nuo ligos stadijos. Pirminio kepenų vėžio gydymas apima:

  • Operaciją;
  • Radiacijos terapiją;
  • Gydymą vaistais;
  • Chemoterapiją;
  • Imunoterapiją.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų