Planuojate atostogas Italijoje? Pasižvalgykite po gražiausius šios šalies paplūdimius

Išsiilgusiems atostogų, Italijos paplūdimiai yra puiki vieta atsipalaiduoti – tarp plačių ir galingų uolienų, ant balto ir lengvo smėlio, nuostabaus grožio įlankų ir žydro vandens. Čia kiekvienas atras sau rojaus kampelį, besimėgaujant gardžiu maistu ir gėrimais, grožintis kerinčia gamta – pliuškenantis vandenyje, tingiai drybsant romantiškose pakrantėse ir deginantis, arba lėtai vaikščiojant įlankose.

Taigi, Italijoje yra daugybė nuostabių paplūdimių, tad išskiriame kelis jų, kuriuos verta aplankyti.

„Scala dei Turchi“, Sicilija

Netoli mažo miestelio Realmonto, Agridžento regione, nusidriekęs paplūdimys tarp įspūdingai didžiulių baltų uolų, kurios vadinamos „Scala dei Turchi“, stebina savo unikalumu. Jame esantis smėlis varijuoja tarp ugnies ir bronzos spalvų, sukuria akiai malonų kontrastą su priešais lengvai banguojančia žydra jūra ir pilkais skardžiais. Ši vietovė garsėja tuo, kad yra vienas gražiausių Sicilijos gamtos stebuklų.

„Atrani“, Kampanija

Mažas, tačiau labai vaizdingas Atrani kaimelis, įsikuręs palei Amalfio pakrantę, primena garsiausius Italijos pakrantės miestus, tik čia žymiai mažiau žmonių ir ramiau. Be spalvingų skardžių, gražių bažnyčių ir žavių aikščių, miestas turi ir idilišką paplūdimį, besidriekiantį ties Tirėnų jūra ir uolomis.

REKLAMA

„Čiaja di Luna“, Ponza

Čiaja di Luna yra viena iš vaizdingiausių vietų visoje Italijoje. Tai – gana siauras paplūdimys, kurio pakrantė padengta lengvu ir minkštu smėliu, o ją puošia maždaug 100 metrų aukščio vulkaninės uolų sienos, primenančios savo forma pusmėnulį, dėl to ši vieta ir gavusi pavadinimą „Luna“.

„La Pelosa“, Sardinija

Sardinija garsėja neįtikėtino grožio paplūdimiais, kuriuose gausu balto ir smulkaus smėlio, skalaujamo ryškiai mėlynos jūros. Pavyzdžiui, „La pelosa“ paplūdimį pamėgs ypač tie, kurie ieško tylių ir nuošalių vietų – čia tokių nemažai: jaukūs rojaus kampeliai, apgaubti žaliuojančiais pušynais.

„San Fruttuoso“, Ligūrija

Maždaug pusiaukelėje tarp Portofino ir mažo Camogli miestelio įsikūręs paplūdimys „San Fruttuoso“, stebina puikiais vaizdais. Maža, tačiau patraukli įlanka, gali būti pasiekiama pėsčiomis arba keliantis keltu iš Portofino miesto. Ryškiai mėlyname vandenyje atsispindi dar viduramžių laikais mieste pastatytos abatijos, o paplūdimį supa įspūdingi kalnai.

„Spiaggia dei Conigli“, Lampedusa

Pietininėje Lampedūzos saloje įsikūręs „Spiaggia dei Conigli“, kas reiškia – „Triušių paplūdimys“, turi ne tik žavų pavadinimą, bet ir vieną iš gražiausių smėlio ruožų visoje Europoje. Čia vanduo puikiai tinka paviršiniam nardymui, o akinamai baltas smėlis tiesiog laukia norinčių pasideginti saulės gerbėjų.

„Marasusa“, Kalabrija

Marasusos paplūdimys yra Tropėjos mieste, vertinamas kaip vienas Kalabrijos vertingiausių lankytinų objektų ir pakrikštytas vietinių „La Costa degli Dei“ arba „Dievų pakrante“. Nesunku suprasti, kodėl dievybės pritartų tokiam pavadinimui: čia driekiasi vaizdingos uolos. Lygus, baltas smėlis, kurį skalauja ramus, skaidrus vanduo.

„Baia dei Turchi“, Apulija

Šis nemažas paplūdimys yra įkurtas saugomame Apulijos gamtos draustinyje, į šiaurę nuo Otranto. Paplūdimį supa tankus pušynas, baltas smėlis ir jūros vanduo, kuris yra pats švariausias visoje šalyje, todėl čia galite drąsiai maudytis kiekvieną dieną.

REKLAMA

„Cala Goloritzé“, Sardinija

„Cala Goloritzé“ yra vienas garsiausių Italijos paplūdimių, esantis dauboje, vaizdingoje Sardinijos šiaurės rytų pakrantėje. Jis mažytis, bet ne mažiau gražus už kitus – su kalkakmenio uolomis, minkštu dramblio kaulo spalvos smėliu ir įspūdingu, mėlynai žaliu vandenynu. Tiesą sakant, jis yra toks ypatingas, kad jau 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų