Pavojinga liga prasideda galvos skausmu: plinta nevaldomai

Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus. Pagrindinis perdavimo būdas – oro lašelinis. Iš infekuoto asmens tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus, pradedant pirmomis ligos dienomis.

Liga prasideda ūmiai, aukšta temperatūra (39–40 C). Ligoniai skundžiasi galvos, krūtinės, raumenų ir pilvo skausmais, kartais vemia, gali atsirasti traukuliai, sloga, varginantis kosulys.

Akių junginės parausta, paburksta, traiškanoja, akys bijo šviesos, ašaroja. Kosulys kasdien stiprėja, kartais ligonis užkimsta, būna laringotracheobronchito (krupo) požymiai.

Dažniausiai ligą galima diagnozuoti jau 3–4 dieną atsiradus bėrimams (Filatovo-Kopliko dėmelėms), kuris būna 80–90 proc. ligonių. Tymų susirgimų diagnozė tvirtinama pagal klinikinius ir laboratorinius kriterijus.

Specifinių tymų gydymo priemonių nėra, taikomas simptominis gydymas. Tymų komplikacijos kyla arba dėl tiesioginio viruso poveikio, arba dėl bakterinės superinfekcijos. Tymai labai sumažina sergančiojo atsparumą bakterinėms infekcijoms, todėl dažniausia tymų komplikacija ir mirties nuo tymų priežastis yra pneumonija.

Tymų sukėlėjas priklauso Paramyxovirus šeimos Morbillivirus genčiai. Tai vieno antigeninio tipo RNR turintis virusas, mažai atsparus išorinėje aplinkoje.

Tymų virusas itin lakus, todėl nesiėmus specialių priemonių, jis ypač uždarose patalpose greitai pasklinda, plinta oro srautais, pavyzdžiui, pastato ribose: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis ir pan. Virusas labai jautrus karščiui, dezinfekcijos priemonėms, ultravioletinei radiacijai, todėl užsikrėsti lauke tikimybė labai maža. Tymų virusas patogeniškas tik žmogui.


Rašyti komentarą...
T
To Ona
2019-03-27 12:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirė jau Tv3 ir visa žiniasklaida su savo tokiom antraštėm ir temom. oj atsiprašau, tv3 nežmonės - jie mirti negalėjo, o kas moka to ir muzika groja :)
Atsakyti
0

O
Ona
2019-03-27 12:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad dar nuo timu nieks nemirė.jau nusišnekėjot juodai .musk temperatura daug gerti .ir nebuti apsviestoje patalpoja savaitėlė ir sveikas.
Atsakyti
-1

L
Laura
2019-03-28 09:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne nu jus nebeturit daugiau apie ka rasyt, jau vemt vercia!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų