Pavasaris ne tik už lango, bet ir lėkštėje: žalsva duonelė iš natūralių ingredientų

Šį sekmadienį TV3 laidos „La maistas“ virtuvės šefai Tomas Rimydis ir Vylius Blauzdavičius kvies pavasarį įsileisti ne tik į savo širdis, bet ir į lėkštes. Tomas ketina nustebinti ypatingo skonio svogūnų laiškų duonele bei kvapniu paštetu, o Vylius – spalvingomis salotomis, kurios puikiai tiks visiems, kurie prieš vasarą susirūpino savo mityba.

Profesionalūs virtuvės šefai atskleis ne visiems žinomų detalių apie savo gaminamus patiekalus bei pasidalins patarimais, kaip pamaloninti savo skrandžius.

Istorinės virtuvės žinovas Tomas pasakos, kad pavasarį vis daugiau bičiulių jo teiraujasi, kaip pagaminti tobulą paštetą. „Paštetas yra unikalus, o jį padaryti tikrai nėra sudėtinga – reikia žinoti tik kelias taisykles“, – sakys jis.

Anot virtuvės šefo, paštetą galima ruošti net keliais būdais, o šį sekmadienį laidos žiūrovams jis parodys populiaresnį – kai jau paruoštą, ištroškintą ir iškeptą mėsą reikia sutrinti ir sustingdyti. Tomas savo paštetui pasirinks anties kepenėles, o vienas svarbesnių ingredientų, suteiksiančių ir kvapą, ir skonį, ir net pašteto struktūrą, bus svogūnų laiškai. 

Taip pat jis ketina iškepti ir greitą svogūnų laiškų duoną, kuriai pagaminti reikės aliejaus, miltų, kiaušinio, sausų mielių, vandens, ir, žinoma, svogūnų laiškų. 

Ir nors paštetas laikomas prancūzišku patiekalu, Tomas atskleis ir vieną netikėtą faktą. „Istoriškai į Lietuvą netgi buvo atkeliavusi atskira paštetininko profesija. Padaryti paštetą yra menas – tikrai ne bet kas gali pagaminti gerą paštetą, kuris išlaikytų ir spalvą, ir formą, ir dar būtų skanus“, – sakys jis.

O štai grilio ekspertas Vylius ruoš salotas su jautienos nugarinės sausai brandintu steiku (lietuviškai dar vadinamu didkepsniu). „Steiką ruošiu ne taip, kaip visada – aš jį kepsiu ilgai, ant didelės temperatūros, o prieš tai šiek tiek pamarinuosiu, ir tame pačiame marinate kepsiu. Tai suteiks galimybę jį valgyti ir po to, jau atvėsusį“, – sakys virtuvės šefas.

Kuo brandinta jautiena yra geresnė už paprastą ir kaip į savo virtuvę perkelti pavasario spalvas, sužinosite jau šį sekmadienį, 9.30 val. per TV3, laidoje „La maistas“!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų