Leyla Giray, sukūrusi tinklalapį „Womenontheroad.com“ pataria moterims, kurios nori keliauti vienos, rašo „news.com.au“.
• Pirma, nebijokite ir nesijaudinkite. Moterys neretai bijo keliauti vienos, manydamos, jog esant įtemptai situacijai paprasčiausiai su tuo nesusitvarkys.
Žinoma jūs susitvarkysite! Kodėl turėtumėte elgtis kitaip nei keliaudamos su kolega, draugais ar mylimuoju? Galiausiai šiandien tikrai nesunku rasti interneto prieigą ar telefoną – tad niekada iš tikrųjų nebūsite visiškai viena.
• Kitas dažnas „baubas“ – vienatvė. Tiesa pasakius, keliaujant vienai jos niekada neteko patirti – priešingai, niekada neturėjau laiko sau pačiai. Kelyje lengva sutikti bendraminčių: keliautojų ar vietinių.
Vieniša moteris gali susilaukti įvairių pasiūlymų. Kai kurie jų bus nemalonūs, tačiau kai kurie – neįtikėtini. Pavyzdžiui, man yra tekę dalyvauti vestuvėse Balyje. Žmones jūs sutiksite visur – jei keliaujate su kuprinėmis, šimtai tokių pačių kaip jūs keliautojų apsistoję tuose pačiuose hosteliuose. Beveik visada atsiranda su ko pasidalinti pietumis ar vienatve ilgoje kelionėje autobusu. Jei patrauksite ne tokiu populiariu maršrutu – dar geriau, mat tuomet tikrai galėsite susipažinti su vietiniais. Patarimas – geriausia laikyti arčiau vietų, kur telkiasi moterys: turgų, upių pakrančių mažuose miesteliuose.
Tiesa, valgyti vienai gali būti niūroka. Tačiau nebūtinai! Jei esate drovi ir jums tikrai nejauku kavinėje valgyti vienai tiesiog pasiimkite knygą, kryžiažodžių žurnalą – taip nekreipsite dėmesio į aplinkinių žvilgsnius. Tiesiog išsirinkite patinkančią užkandinę, patikrinkite kainas, pasidomėkite vietine virtuve ir... prisiminkite – kad ir kaip jums atrodytų kitaip, nesate visuotinio dėmesio centras.
• Ruoškitės prieš išvykdama: kuo daugiau žinosite apie šalį ar miestą, tuo lengviau viskas eisis.
• Pasikliaukite savo nuojauta. Jei kažko daryti nesinori – nedarykite. Ir, nors ir atostogaudama, niekada neikite į nepažįstamą vietą su vyru ( juk to nedarote namuose...).
• Saugokite pinigus – įsigykite prie juosmens tvirtinama piniginę, o kišenėse laikykite tik nedideles pinigų sumas, reikalingas tai dienai.
• Nepraraskite ryšio. Kas dieną ( kas kelias dienas ar kas savaitę – svarbu sutarti intervalą) susisiekite su šeima ir draugais. Tai gali būti paprasčiausias elektroninis laiškas: kur esate, ir ką veikiate.
• Sekite naujienas. Keliaudama egzotiškoje šalyje juk nenorite atsidurti pilietinio karo, sukilimo, potvynio ar uragano centre tik todėl jog „per atostogas naujienos neskaitomos“.
• Netaupykite įrangai – jei išvykstate ilgam, negailėkite pinigų. Pasiruoškite sumokėti nemažą sumelę už batus, kuprinę bei.. apatinius ( lengvai džiūstantys, natūralūs ir pan.). Pagalvokite – ten kur vykstate viskas gali būti brangiau ar... tokių daiktų gali tiesiog nebūti.
• Pasiimkite moteriškos higienos priemonių – tamponų, higieninių įklotų ir panašių dalykų galima įsigyti ne visur.
• Išmokite šiek tiek savigynos elementų. Būkime realistes – tikriausiai vis tiek jais nepasinaudosite, bet jausitės tikrai saugiau.
• Nepasiimkite daugiau, nei jums reikia ( pažadu – nemažai daiktų vis tiek išmesite).
• Ir galiausiai – nesileiskite atkalbama. Nesvarbu, ką jums sakytu: jog pavojinga, jog jausitės viena, jog taip nedaroma, jog jūsų mama pergyvens... Kai kurie tai sakys dėl nuoširdaus rūpesčio, kiti iš paprasčiausio pavydo.
Keliauti vienai gali tapti viena geriausių jūsų gyvenimo patirčių!